Okuldaki bebeler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve e77 tarafından 9 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. e77

e77 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Öncelikle merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var sizinle paylaşmak istedim ben şuan 11. sınıf öğrencisiyim yani lise3 okula ilk geldimiğimde lise 1de herkezin üstünde hakimiyetim vardı ve herkeze kafa tutabiliodum ama şimdi içimi çok kötü bir güvensizlik sardı ve 2 sene önce tokatladığım çocuklar şimdi bana kafa tutuo ve etkisiz kalıyorum aslında hepsinden yine üstünüm ama bi türlü kendimi kabullendiremiyorum ve kendime güvenemiyorum bi çözüm öneriniz varsa sevinirim teşşekürler

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadşım sen nasıl bir yardım istiyosun bizden?? hepimiz gelelim o çocuklarımı dövelim ???
    biraz ağırlığını koy çocukların üstüne bi kaç tanesini patakla bi daha seslerini çıkaramazlar. tabiki kavga çözüm deil ama bazen okulda relax takılmak için şeklini koymak gerekio...

Son düzenleme: 9 Nisan 2008
    Ferhat AYDIN ve glory bunu beğendi.
  3. Siyahimsi18

Siyahimsi18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tövbe yarabbim ben 11. sınıfa gidiyorum bu kadar çocukça bi düşünce için kendimden utandım vallahi.
    djburakgs haklı gelip dövelim istiyorsan. Tövbee

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bu başlığı kilitlemek yerine konuyu başlatan üyeye yol gösterme maksatı ile -üyeyi doğru davranışa itecek tavsiyeler verilmesi şartıyla- açık bırakıyorum, umarım ara not dikkate alınır.

glory, JR.hulk, Blues ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    inan çok anlamsız...
    anlamsız olduğunu mezun olduktan sonra anlarsın...
    bahsettiğin kişiler eminim grupca dolasıodur...
    her yerde beraberlerdir...
    güçlü gibi gözükürler
    bu elmanların hepsi liseden sonra dökülür
    kızlar içinde aynı sey gecerli...
    sadece söylemek istedim
    bak öss var senin için bu sene...
    ona buna kafalanmaya zaman harcamakla gecmez bu zaman...
    o lisenin önünden bile gecmiceksin mezun olduktan sonra...
    umarım anltabilmişimdir
    saygılar kardesm...

Rpac, Matt ve e77 bunu beğendi.
  6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen, güzel yerden yakalamış kimodedim, yani sen tek takılıyorsan, sağlam bir grubun yoksa, tek tek senden güçsüz bile olsalar, kalabalık hallerinden çekinebilirsin, bence biraz çevreni geliştir yaşıtların arasında.

e77 ve glory bunu beğendi.
  7. e77

e77 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    ,okulda acayip bi gruplaşma var ve ben sadece tek geziyorum
    yorumlarınız için teşşekür ederim

8. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ben düz liseden mezunum...
    hayatımın hatasıydı...
    ailemin ilgisizliğiyle güzel bi okula girebilecekken ank.da
    giremedim...
    bilmiorum bahsettiğin okul nasıl bir okul?
    ama kendi okudugum liseden
    baz alarak konuşuyorum...
    mezun olduktan sonra
    sokakta göreceksin bu adamları...
    öyle bi halde görceksn ki bunlar mı diyeceksn?
    lise bi komün sistemi cestli komünler var
    ama
    su bir gercek ki...
    eger bir insan it sürüsü gibi bir grubun içindeyse...
    tek basına kaldıgında
    afallar
    ne yapacagını bilemez
    bunu anla...
    belki sen sua an tek basınasın...
    ama inan tek basına kalmak bi çok sey katar sana...
    önemseme yani sınavına bak sen...thums:

9. gazilikurt

gazilikurt Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    e77 okulda ben tek geziyorum demişsn ya nasıl oluyo lise ve tek gezmek ikisi aynı yerde olmamalı :) bu senn tercihin mi yoksa sen yalnız mı bırakılıyorsun . bnm sana tavsiyem herkesle ii geçinmen. şu an o tipleri kafana takma derim eğer sen onlara zamanında bişiler yaptığsan tabiki ceremesini çekeceksn fakat zararın neresinden dönersen kardır düşüncesiyle herkesle ii geçinmeye çalış arkadaş çevreni ve arkadaşlık ilişkilerini geliştir güçlendir. tabi seni de anlıyorum zamanında bizden bu yollardan geçtik hep sevilip sayığıyım istiyosundr bn bunu karşı tarafa da yaşına başına bakmadan bana nasıl davranılmasını istediğsen ole davranarak elde ettim fakat bir kere bozulan saygının bir daha yerine gelmesi zor onun için artık sende onundeki arkadaşlıklarına bak ve (takıldım oraya) kardeş git kendine arkadaş bul bu ne ne biçim iş yav lisenin kıymetini bilin yok başka ole arkadaşlıklar ahh ahh...

10. zalim0720

zalim0720 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bence dert ettiğin çok saçma gün gelicek gülüceksin kendi kendine boş ver erkes kendi çapında takılsın sana bir kötülükleri olmazsa sende hiç uğraşma onlarla

11. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    ya lisedeki olayları hiç kafaya takmaya bile değimez. orda okucağın 1,5 sene mezun olduktan sonra o adamların çoğunu görmiceksin bile. Senin tek yapman gereken şey derslerine asılıp iyi bir yer kazanmak. Asıl hayat liseden sonra başlıyor.

diez bunu beğendi.
  12. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    sen neden herkezin uzerinde hakimiyet kuruyorsun onu anlamadım
    insan kavga etmek veya guc gosterisi için yaratılmıs bır canlı degildir ki ha ama su var sen kimsenin üzerinde hakimiyet kurma ama baskasıda senin uzerinde hakimiyet kurmasına izin verme ben lise hayatım boyunca kimseye boyun eymedim hiç bişr zaman yanıma 2-3 adam alıp adamda olmadım butun lise hayatım boyunca lisede 1 kere kavgam oldu cunku ne kimseye karıstım nede kimseyi kendime karıstırdım neden bazı tipler vardır kendisi bişeye benzemez ama arkadaslarıyla adam olur liseden sonrada itle cakalla dolasır sonra 3 yıl sonra bakarsın işsiz gucsuz sokakda gezio genelde bu boyledir kimseyi kafana takma sana kafa tutana gereken cevabı verirsin ama adamın sana kafa tutma sebebine baglı sen duz koridorunda yururken sana bulasılırsa ama sen adama satasmak için aranmadıgın surece sorun yok derslerine bak desem bende ders calısmadım hıc ama okuldan problemsiz olarak bitirdim onemli olan işini eline almak
    basarilar

kimodedim bunu beğendi.
  13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    3 kuruşluk sebeplerden canını sıkıp, kendini yıpratıyorsun. Eskiden ben de senin gibiydim. İçimde öyle bir gurur vardı ki: hiçbir zaman 2. planda kalmaya, dışlanmaya tahammül edemez, saldırganlaşır ya da ortamı terkederdim. Yani sayılmadığım bir grupta takılmaktansa yalnız takılmayı yeğlerdim. Bu benim tercihimdi. Lisedeyken sabaha kadar plan yapıp, kendi kendime komploler ürettiğim; değerli vaktimi böyle 3 kuruşluk şeylere harcadığım çok oldu.
    Sonuç: En sonunda anladım ki sadece kendimi yıpratmışım. Fazla ince düşünme bence.

Matt bunu beğendi.
  14. umuty17

umuty17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bnde 11. sınıf öğrencisiym arkadaşım ynı olaylar bnimde başıma geldi diyebilirim bnde vg ye başladığımdan beri gözle görülür şekilde büyümüştüm ve okulda kimse bna bişiy diyemiyordu yani insanların bilinç altında böle şeyler vardır bazı insanlar güçsüzlüklerinden dolayı kendilerinden güçsüz insanlarla uğraşırlar neyse işte böle giderken bn hastalandım biraz ve vg yi bırakmak zorunda kaldım 4-5 kilo verdim işte böyle olunca eskisi gibi olmadı tabi bna farklı davranmaya başladılar insanlar açık yakalamak ister yani eğerki sen haklı olduğun bir durumda hakkını savuna bilirsen ne olursan ol hiçbişiy yapamazlar sana yani önemli olan havlamak diebilirim biraz kaba bi tabirse afflola:D

15. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    e77
    seni anlıyorum gerçekten. sonuçta bizlerde o yaşlardaydık, henüz insan kişiliğini bulamıyor. ona buna gider yapmak adam dövebilmek en büyük fantezimizdi. istanbulun varoş bir semtinde üstelik meslek lisesinde okuduğum halde pek kavgaya bulaşmamıştım. ama sadece pasif kalarak kompleks yapmamak için bende o yaşlarda ağırlık çalışmaya başladım desem inanır mısınız?( ki bu kadın/kız için başlamaktan daha kabul edilebilir sanırım :evil: )
    sonuçta dışarda milyonlarca insan war kimseyi döwerek düzeltemeyiz.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2008

Sayfayı Paylaş