Okula yemek götürmek isteyen liseli

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve leecH tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şaka olmasını çok isterdim, yazıklar olsun.!:shock:

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=vD0Px6DANtk&feature=related[/YOUTUBE]

denizgnr97, Azi, Pappy ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Olaylara bakın yahu. Ben prinç pilavı üstüne tavuk göğüsü götürüp yiyorum.

O lisede olsam müebbet yemiştim :D

denizgnr97 bunu beğendi.
  3. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Biraz abartı var hoca senimi gözetliyo her an bu çocuk napıyo diye boş bi sınıfta yenebilir yani he sen yerli malı gibi ortaya masa açarsan , şahsen bunu bende kabul etmem el koyarım.

Pappy bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Olay tam nedir bilmiyorum ama bizde lisede okuduk fakir öğrencilerin çoğu evden ekmek haşlanmış yumurta domates vs. getirip kantinde yerdi kimsede bişey demezdi.

Olay iki türlü olmuş olabilir.

1. si öğretmenin işgüzarlığı olmuş olabilir.

2. si öğrenci kantin fiyatlarını bahane gösterip alenen ve bunu tebliğ ederek okul içinde protesto yapmıştır. Buda okul yönetmeliğine göre disiplin suçudur ve bu suçun cezasıda bellidir.

Olay 1. si ise kötü ve haksız , 2. si ise normal bir vukuattır abartmaya gerek yok.

Azi, Pappy, FedoR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    3 senedir kantinden sadece dondurma alıyorum her öğlen arası evden yiyorum :D ne ayak la bu çocuğu okuldan atanlar.

6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Ne zeytin,peynirmiş arkadaş çocuk gene iyi dayanmış ben yerinde olsam müdüre de yardımcılarınada girerdim.Başlığı ilk gördüğümde baya güldüm ama onuda geçmiyim :D:D

Azi, Pappy ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Ben çocuğun videodaki kadar masum olduğuna inanmıyorum. Muhtemelen olay öğrencilerin dışarıdan yemek söylemeleri veya demirlerden atlayıp yemek almaları ile başlayıp kantinin baskıları ile alevlenmiştir. Ama ne olursa olsun okula sivil polislerin gelmesini, keyfi hareket edilerek çocuğun okuldan atılması açıklanamaz.

Şu anda en kalitesiz yemekleri en yüksek ücretlere yiyebileceğiniz yer okulların kantinleridir. Kaliteye bakılmaksızın eşe, dosta, verilen paraya göre dağıtıyorlar ihaleleri. Öğretmenler bile çoğu zaman dışarıdan söylüyor.Biz lisedeyken de böyleydi hala böyle.

FedoR bunu beğendi.
  8. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    ister içerden söylerim,ister dışardan kime ne arkadaş!! cebimden poğaçamı götürüp,lokantanın masasında yemiyoruzya!!

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    helal olsun gerçekten.
    canı-ı gönülden desteliyorum bu arkadaşı.

StreloK bunu beğendi.
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ne açlıklar çekmiştik yemek parasını ataride yerken
    ey gisi eski günler
    aduu ket
    arrrruyou ken

Azi bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    olay gayet net, ******** okul müdürünün kantinle anlaşması vardır, öğrenciler dışardan yemek getirince kantik de müdür de cebini dolduramaz, dolayısı ile evden yemek getirmeyi yasaklarlar ki bebeler mecburen kantinin kalitesiz rezil yemeklerine para vermek zorunda kalsın...Bunu nasıl anlayamadınız hayret
    baktılar ki düşünme kabilitene sahip bir tane çocuk çıban başı oluveriyor, onlarda hemen çıban başını ezmeye bakıyorlar, böyle olaylara alışmak lazım ama neticede türkiye 3-4 yıla kalmaz diktatörlik rejimine geçiş yapar :D:D:D

denizgnr97, Azi ve StreloK bunu beğendi.
  12. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Devletin okulunda okuyorsan devletin koyduğu kurallara ( iyidir veya kötüdür orası tartışılır ) uymak zorundasın. Size şunu söliyim bizim zamanımızda lisede okusaydınız şimdiki liseleri mumla arardınız. Biz okul müdürünü 100 metre öteden gördükmü ceketimizi ilikler saygı duruşuna geçerdik. Şimdiki gençler öğretmenlerin sırtında geziyor hocalar kuzu gibi maşallah.

Ben zaten eğer olayda bir işgüzarlık varsa haksızdır diye söyledim.

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
  13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    iyi de beach boy bu okulda uygulanan uygulama devletin koyduğu bir kural değil onun farkındamısın?Tamamen o ******** okul müdürünün kantinle ortak çıkarı olarak daha fazla para kazanma muhabbeti ve öğrencileri kantinin rezil yemeklerine mecburen para verdirtme durumu.
    Hiçbir siyasi irade okullara böyle bir düzen getirmez zaten...

StreloK ve pierre_tolga bunu beğendi.
  14. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın anlatış biçimi gerçekten normal geliyor masum geliyor fakat o elindeki yazı ne dikkat ettim BOYKOT sen resmen okulu boykot ediyosun böle bişi kalkışacağına git gizli gizli ye benim arkadaşlarımda var evden getiren bizim okul sadece okul içi kantin vs hiç bi yiyecek sokmuyor dışarda yiyebiliyorsun ama dışarısı soğuk felan diye arkadaşlar çıkmıyor gizli gizli yiyiyor ve hiç bir zaman yakalanmıyorlar gizli dediysemde öle fazla değil geçiyolar en arka sıraya yiyolar

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer öyle bir durum var ise büyük haksızlık yapılmıştır. Bunu ilk mesajımda da söyledim. Devletin koyduğu kural derken okul içinde protesto yapma ve protesto yaptığını alenen tebliğ etmeyi kasdetmiştim. işte bu disiplin suçudur. Bir maruzatın var ise ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidip şikayetini yapabilirsin. Oda olmadı il milli eğitim müdürlüğüne müracaat edebilirsin. Anında okul müdürü hakkında soruşturma açılır.

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
    Pappy bunu beğendi.
  16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    beachboy bu dediklerine tamamen katılıyorum fakat bence sen ve bazı arkadaşlar, çocuk öyle artis bir tavırla sanki çok büyük marifetmiş gibi ben anarşistim dediği için önyargıyla bakıyorsunuz, ben çocuğun gereksiz şekilde ben anarşistim demesini ya da hrant yürüyüşüne katılmasını desteklemiyorum fakat burda senin de dediğin gibi büyük bir haksızlık var, bu çocukların protestoda bulunmalarının amacı okul tarafından evden yemek getirme durumlarının ortadan kaldırılması ve kantine muhtaç edilmesidir, çocuklarda haklarını arayarak bunun önüne geçebileceklerini düşünmüşlerdir, işlerin bu noktaya geleceğini tahmin edebilecek kadar ileri görüşlü olsalar senin dediğin işlemleri uygularlardı zaten...

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öğrenciler cesur değilmiş ve birlik beraber olmayı bilmiyorlarmış.Bütün okul bir kişi dahi kantinden birşey almasın bak noluyor orda.Hepsi getirsin yemeğini aynı anda bahçenin ortasında eylem yaparcasına öğle yemeği yesin bak noluyor müdür karşı koyabiliyormu görürler.

18. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    speedtouch açık konuşıyım ben videoyu izlemedim :) . Konu hakkında bilgim olmadığınıda ilk mesajımda belirttim . Sadece olayı tahmin ettim ve kendimce bir analiz yaptım.

Eğer okul müdürü böyle bir işgüzarlık yapmış ise ben burdan kınıyorum.

Ama bu konuyu okuyan gençler var ise burdan bilinçlenmiş olsunlar. Suça suç ile karşılık verirsen haklı olduğun halde haksız konumuna düşebilirsin. Herşeyi usulune uygun yapmak bizim yararımıza olur. Eğer başına böyle birşey gelmiş bir öğrenci var ise lütfen İlce veya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetlerini yapsınlar.

Pappy ve speedtouch bunu beğendi.
  19. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bu ne biçim bir okul yönetimidir. izlerken kanım dondu resmen. adamlar bir düzen kurmuşlar ve hiçbir şiddete başvurmadan düzene karşı çıkan çocuğa neler yapıyorlar. güçleri yetiyor ya! lise 3. sınıf öğrenci onlara ne zarar verebilir? babası da ptt emeklisiymiş zaten ondan da bi zarar gelmez. oh ne rahat. ezelim ezebildiğimiz kadar.

ayrıca hadi diyelim okulda çölyak hastalığı olan biri var(gluten yiyememe olayı). bu çocuk ne yapacak? aç mı kalacak? veya sağlığı için perhiz yapan bir çocuk var, düzgün beslenmesi, kantindeki abuk sabuk şeyleri yememesi gerekiyor. bu çocuk sağlığından mı olacak?

helal olsun diyorum bu çocuğa, aydın gezinen birçok üniversite mezunundan 10 kat daha cesur ve bilinçli.

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Videoyu yeni izledim eğer ki çocuk bunları söylerken hiç bir kelimesinde yalan söylemediysen lanet olsun böyle bir ülkeye , lanet olsun böyle eğitimcilere

Sayfayı Paylaş