Okula Giden Bir Bodycinin Beslenme Sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MrFit tarafından 25 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Başlıktaki gibi arkadaşlar abiler okula gittiğim için malum öğleden önce öğle arası ve öğleden sonra öğünlerimde sıkıntı yaşıyorum sizce ne yapmalıyım kilo almama büyük bir engel teşkil ediyor 1.87 boyundayım 68 kiloyum 2 haftada 3 kilo aldım ve sonra yavaşladım hatta yarım kilo kaybettim yeterli beslenemiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Okula yemek goturulecek bu kadar basit. 2 tane plastik konteyner her turlu yemek gider kantinci de kafaya alinir isittirilir. (Diabetim, saram var gibi kandirilabilir) olmadi yulaf tan shake yapilir.

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Okula kapta yemek götür veya sandviç yap.Ben her sabah ton balıklı sandviç ve muz götürüyorum okula.Hiç birini yapamıyorsan gainer al ki o daha masraflı.

MrFit bunu beğendi.
  4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bizim ülke bahaneler ülkesi ben sabah 5:25 te kalkıp kahvaltı ara öğün ve öğle yemeği hazırlıyorum okul 06:30 da başlıyor siz düşünün

denizgnr97, MrFit, azil_zinde ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    zaten tonbalıklı lorlu domatesli turşulu peynirli cartlı curtlu 1 sandviç hazırlıyorum fakat totoyu yerinden kaldırmamama rağmen saat başı acıkıyorum sıkıntım orda

6. brhmcr

brhmcr Guest

5 tane hazirla o zaman :)

7. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Haftalık yemek yapsanız ne güzel olur ? alın 7 tane saklanabilir kaplardan , doldurun tavukları pilic lapalarını patateslerini üzerine tarcın , yanına 1 lt su oh mis

MrFit ve AkrepHan bunu beğendi.
  8. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Benmde 7 de okulda olmam lazım oluyor Onun için sabah 5.45 te kalkıp Sandviç Çavdar ekmegine tavuk koyuyorum olmadı geceden pilav hazırlyp bir kabın içine pilav + tavuk koyuyorum.Hem Daha Ekonomik Malum Kantinlerde bir tavuk burger 3 lira civarında. Ve Doymanız imkansız. Onun yerine Haftalık Alıyorum O haftalıkla her cumartesi günü 2 koli yumurta+ lor+ ton balıgı+zero kolalar vs vs. Hazırlıyorum

MrFit ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    okula yemek götürün diyoruz ama gerçekten zor oluyor şöyle ki ben lise 4 LYS YGS sezonundayım ve okulum tam gün 9 dan 3 e kadar 3 de eve gel tavuk makarna ye çık 4.30 da deshane başlıyor ordanda eve gelişim 8 i geçiyor gelip mutfağa giriyorum 8.30 da yemeğimi yiyorum 8 saat uyku için 23 gibi yatağa yatmam gerekiyor 1 saatte dalıyorum 20.30 dan 23 e kadar 2.30 saat tüm gün boyunca boş vaktim oluyor ders mi çalışcaksın yemek mi yapıcaksın dinlenicekmisin :D o yüzden bi kaç alternatif geliştirdim paylaşmak isterim.

Süt:protein ve k.hidrat kaynağı aminoasit zinciri güzel kaliteli besin kaynağı (500 ml lik sütlerden al veya evden pete doldur)
    Ayran:herhangi bir kantinde veya markette satılır
    yulaflı şekersiz bisküviler ve tuzsuz yağsız pirinç patlağıyla mısır patlağının birleştiği light yiyecek (ismini hatırlamyıorum)

yağlanma derdin yoksa çikolatalı sütte alabillirsin :)

ben bu durumda bile kurbandan sonra okula yemek götürücem ama sen daha yoğunum diyorsan o zaman bunları deneyebilirsin.

MrFit bunu beğendi.
  10. MrFit

MrFit Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Fenerbahçe
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar peki sizce bebe bisküvisi yüksek yağ ve kaloriye sahip olduğu için her gün 2 kere birer kase yense bir sorun yaratır mı?

Sayfayı Paylaş