okul ve beslenme hakkında sorum var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BerkeTiryaki tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BerkeTiryaki

BerkeTiryaki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    malum okul saatleri uzun olduğu için ve okulda "besleyici" yiyecekler bulunmadığı için okulda ne önerebilirsiniz. Okuldan önce sağlam bir kahvaltı yaparım yumurta ya da yulaf ezmesi yiyorum genelde. Okulda simit poğça almak zorunda kalıyorum ama öğlenden sonra acayip derecede acıkıyorum ne görsem yiyesim geliyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. bahattinbcakc

bahattinbcakc Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul Ümraniye
    bende bir öğrenciyim ve senin çektiğin sorunun aynısını çektim yapacağın en mantıklı şey evden yemeğini götürmek bi milyoncu tarzı yerlerde kaplar falan oluyor onlardan almanı ve tüketmen gereken besinleri okula götürmeni tavsiye ediyorum (örnek; lapa pilav, lapa bulgur,haşlanmış tavuk göğüsü, ton balığı,yumurta vs...)

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Tavuk göğsü oda sıcaklığında çabuk bozulabilecek riskli bir besin. Bozulmasa bile çok hızlı mikroorganizma üreyebilir. O yüzden yenmeden önce iç sıcaklığı 72 dereceye ulaşacak şekilde ısıtılması gerekiyor. Eğer okula götüreceksen 4-5 saat dışarıda kalacağını düşünürsek riskli bir besini uygun olmayan koşullarda saklayıp tüketmen doğru olmaz.
    Bunun yerine yarım yağlı kaşar peyniri ve tam buğday ekmeği ile yapacağın tostu götürebilirsin. Yanına 1 kutu süt alırsın. Ekmek arası ton balıklı sandviç yapıp götürebilirsin. Ya da nohutlu pirinç pilavı yapıp götürebilirsin. Her gün farklı bir menün olursa sıkılmazsın. Bu menüler ile protein ihtiyacını da karşılarsın illa et bulunması gerekmiyor öğünlerinde :)

Sayfayı Paylaş