Okul, Dershane ve Body

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rambo16 tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler bu yıl lise 2. sınıfım fen derslerim daha iyi ve yazılacağım dershane ders saatinden fazla 6-7 saat kadar etüt yapıp öğrencinin suyunu çıkaran cinsten..

Ben bodye başlayalı 8 ay kadar oldu 5-6 ay hiç bir şey bilmeden dambıllarla hammallık yaptım şimdi daha bilinçlendim evde çalıştığım için vücudun üst kısmını çalıştırıyorum..

Göğsüm baya belirginleşti kol 34 cm buldu hızlı bi şekilde hacim almaya başladım neyseki okul açılacak :(:(

Ortaokulun son yılında işleri boşladığım için şu an pek iyi bir lisede değilim dolayısıyla dershaneye 4 elle sarılıp çok sıkı çalışmam gerekiyor ancak v.g.yi bırakmaya hiç ama hiç niyetim yok!!

Gerekirse sabah 1 saat uyumam ben yinede antremanımı yaparım ama boşa kürek çekmekte istemem..

Sabah evden 07:40 civarı çıkıp öğle molası haricinde eve 17 yada 18 :00 gibi gelirsem ne zaman çalışmam ve ne ara protein almam gerekir supplement kullanmak zorunda kalıcam galiba tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    ben supplement hakkında sana bısıy dıyemem burdakı arkadaslar sana yardımcı olur salon kaca kadar acıq ????????*

3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmen kötü olduktan sonra supplement muzice yaratmaz.ama bu cümlemi kötüye yorma tabii.sabah kahvaltı ve akşam yemeği için evde oluyorsundur muhakkak.kahvaltıda olabildiğince yumurta ye,sarısı 2-3 taneyi geçmesin ama,bir de lor peyniri tabii.Akşamda beyza et yemeye çalış,7-8 liraya bir bütün tavuk alırsın,yeter bir kaç gün. yanına ton balığı götürebilirsin,ya da lor peynirli sandviç.ailenle kalıyorsan her öğün et pişirtmeye çalışman garip gelebilir,o yüzden öğlenleri de yemeğinin yanında yumurta haşlayıp beyazlarını yiyebilirsin,ya da ekstradan ton balığı.
    sıralama yapmak gerekirse:
    7 gibi kahvaltı
    10 gibi lorlu sandviç
    12-1 öğle yemeği
    3-4 gibi de ton balığı
    eve gelincede akşam yemeği

antreman ne zaman dersen sana bağlı.sabahları bana iş yapmak zor gelir,ki biyolojik saat için en uygun öğle sonudur.akşam eve gelince çok aç olmazsan yemekten önce antremanını yap,duruma göre ikinci ara öğünü biraz geciktirebilirsin.

Rambo16 bunu beğendi.
  4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Berkthagar yorumun için saol ama birde antreman saatinde problem yaşayacağım gibi geliyor öğle yemeğinde bi yandan yeyip bi yandan ağırlık kaldıramam ki :(

5. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    pardon ama dostum 15 yaşında bb zaten yapmamalısın... vücudun kendine geldikten sonra başlamalısın 18-19 gibi...

6. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    vücut ne gibi kendine gelicek ki yaa bu yorum biraz saçma değilmi?

ayrıca biraz daha uzarsam 1.90 olucam ve halimden memnunum..

7. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    daha 15 yaşındasın fazla disipline gerek olduğunu düşünmüyorum normal mütevazi bir şekilde çalışmanı yap herşeyi üst üste bindirip sıkıştırma kendini zamanla olur

Rambo16 ve rey619 bunu beğendi.
  8. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    vucut her yasta sekıllenır.yeterki siz isteyin.yaşlar sadece bir rakamdır.bu arada senin ile yol cızgımız aynı.dershane okul bu, bb yapmayı zorlastırıyor.ne diyelim egitim sistemimi kötü size bırkaıyorum.

1:28 ve 2:11 showu patlatıyor izleyin https://www.youtube.com/watch?v=Zcb2uGjcfGE&feature=related

9. snowy

snowy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ÖSS

bu yıl össye girdim. 41.bininci olmama rağmen 54bin ile alan yere yerleşemedim. bu konuyla ilgili birşey diyebilir misiniz? yeni konu açmaya çalıştım ama bulamadım nasıl açacağımı....

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz

Benimde bu konuda ciddi şüphelerim var çevremde aynı yeri işaretleyip puanı diğerinden düşük olup kazanan ve puanı yüksek olmasına rağmen istediği yeri tutturamayanlar var..!

Bu yıl bi çoğunuz bilir kılavuzdaki hatalar sıralama hataları v.s. tam bir rezalet
    eğer bu üniversite ve myo'larına yerleştirmede de hata yapıldıysa malum burası Türkiye ya kısa sürede üstü kapanır ki pek sanmıyorum velilerden öğrencilere herkes diretir ve koca bir cümbüş çıkar tahminlerimin ve gözlemlerimin tümünün yanlış olması dileğiyle ..

11. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sene senin sıkıntını bende yaşadım. Okuduğum okul dağın başındaydı resmen. Evden otobüsle 20dk gidiyordum. Okulda yurt vardı yemekler çok yağlı diye yemiyordum. Okulda en kaliteli protein kaynağım süt idi. Ondada bir pakette 6-7gr protein var. Sabah 7buçukta evden çıkıp akşamüstü 5te eve geliyordum . Ordan dershaneye etüte . Ordan antremana sonra eve gel. Çok iyide beslenemiyordum. Zaten kitap yüzü açmadım ve bu sene yerleşemedim :D
    Önünde uzun seneler var. Yavaş yavaşta olsada yapmandan yanayım. En kötüsünden bakarsan bir altyapın olur. Ki çok daha iyi şeyler yapabilirsin.
    Bu yerleştirme işine gelince . Bu işler çok karışık. Herkez sıralamalar 20bin kişi falan düşücek derken 20bin kişi yükseldi. Biz gene açıkta kaldık. Bu sene okulum yok . Haftaiçi oluyorum. Hayatım 2 şey üstüne kurulu . Ders ve body building . Nasipse bu sene çok şeyler başarmak istiyorum.
    Benden sana bir tavsiye şimdi biraz erken ama son sene kız arkadaşın olursa birbirinize destek olun çok fazla mesajlaşmayın falan. Çünkü bir yerden sonra birbirinize engel oluyorsunuz istemedende. Hayatta başarılar diliyorum. En iyi yerlere gelmen dileğiyle.

Rambo16 bunu beğendi.
  12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    emre1334 yorumun için çok sağol Türkiye'de öğrencilik zor.. ne kadar zamandır bb yapıyorsun ölçülerini falan merak ettim..

Ben kafasına koyduğunu yapanlardanım lisedeki son yılımda iyi bir vücut yapmış olup, ne olursa olsun ders ve bbyi bir arada götüreceğim diş hekimliğini istiyorum şu ortamda bayağı bir zor görünüyor..Ben hiç olmadı cebimde ton balığı konservesiyle gezer dershanede onu hüpletirim..:)

Birde şunu söyliyeyim babam kadar sevdiğim bir insanın sözü vardır..

"Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur."

13. SxequaLeR

SxequaLeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede 15 yasındasın cok fazla dısıplıne gerek yok vucudun belırgınlessın yeter 18-19 yasında daha ıyı benım tavsıyem

14. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Adalet elbet yerini bulur siz yeter ki yaratana şükredin ve zikredin ahiret hayatı çalışın namaz kılın, ibadet edin gelirsin 50-60 yaşına sonra bu gençliğinde yapmadıklarını telafi etmeye çalışırsın . Body konusunda ben sana fazla ağıra alma derim normal bir çalışma yapıp git derim hafif bir çalışma yap derim hatta önünde daha kaç senen var

15. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    valla ölçü ne zmandır almıyorum. Çünkü ölçü almak insanı biraz geriletiyor gibi hissediyorum. Kol en son 34,5ti soğuk hali.Göğüs 109du galiba. Ben gözle görmek istiyorum büyüdüğümü :D o yüzden ölçü alma işini bıraktım. Body yapma olayı kayıt tarihi olarak 7 ay oldu. 3 ay fitness tarzı yaptım. 4 ay hacim çalıştım adam akıllı.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2010
  16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Size 1.5 sene önceki yurt olayımı anlatayım. Lisenin son senesi yurtta kalmaya başladım. Yaklaşık 9 ay boyunca yurtta kaldım. Bu süre içinde hergün okula da gidip geldim. Ayrıca vaktim yok lafı gerçekten çok saçma bir laf. İnsan kendi vaktini kendi yaratır. Hergün okul dershane ve yurt arasında gidip gelirken haftada 3 günde 2 şer saatten çok güzel antremanda çıkarttım. Bide yanlış anlaşılmasın kaldığım yurt Öss için hazırlık yurduydu. Normal okul gününde yurtta 8 saat zorunlu etüt yapıyorduk. Günlük uyku sürem gece 12 den sabah 5 e kadardı. Tabii vücudun yenilenmeye ihtiyacı var ama ben limitlerimi zorladım. Sabah 5 te kalmamın nedeni çok kötü olan Türkçemi geliştirmek için 8 saatin üzerine 1.5 saat daha Türkçe çalışarak farkı kapatmaktı. Sonuçta 9 ay buna dayandım. Düzenli olarak sporumu da yaptım. Ayrıca spora gittiğim günler 2 saat kaybedince gece 1 e kadar 1 saat daha çalışıp yine sabah 5 te kalktım. Bu kadar disiplinli çalışmayla 2 sene önceki ÖSS de sayısalda 14bin küsür sıralamayla Mimar Sinan Mimarlığa girdim. Sonuca gelirsek tembellik edip, televizyon izleyip vaktini bilgisayar oyunlarına ayırarak sınav da başarılı olunamaz. Sandalyeye yapışıp adam gibi ders çalışmazsan sınavda başarılı olunamaz. Aklına yok sporumu yapamıyorum, yok eğitim sistemi kötü diyorsan onlar lafta kalıyor olan senin 1 yılına ve Üniversitene mal oluyor. Gerekirse 1 yıl spor yapma kilo al yağlan ama adam gibi bir üniversite kazanamazsan ilerde iş hayatını ekonomik anlamda kötü etkileyebilir, bu durumda bi daha spor yapacak imkanı bulamayabilirsin.

Eddgie, Berkthagar ve Pain bunu beğendi.
  17. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir yazı olmuş ama insan her zaman mantıklı düşünemiyor. Zevkler acılardan daha baskın oluyor. Gezip tozmak dolaşmak eğlenceli geliyor. Ama böyle ikinci seneye kalınca gerçeklerin ne kadar acı olduğunu anlıyor insan :S
    Bu sene sadece dershanem var okul olmadığı için mutluyum.Tekrardan söylüyorum güzel bir yazı olmuş.Üyelere azimle neler yapılabileceğini göstermişsin.

Sayfayı Paylaş