Oksijen Kapasitesini artırma.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Sedat Soykan tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Sedat Soykan

Sedat Soykan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Adana
    Değerli Dostlarım,

Huzur bulduğum iki yer var biri spor salonum diğeride denizin altı. Vucut geliştirme sporunu çok seviyorum ve sıkı, kaytarmadan çalışırım ve bu konudaki bilimsel çalışmalara ve tecrübelere saygı duyar ve uygularım , bu anlamda sitemiz yönetici ve üyelerine sonsuz teşekkür ederim.Aynı zamanda serbest dalış yaparak zıpkınla balık avlıyorum ,benim için vazgeçilmez bir hobi.Sorunum şu kas kütlem arttıkça su altında kalma sürem kısalıyor aynı zamanda serbet dalış kuvvet/kondüsyon gerektiren bir spordur (belimde 12 kg kurşunla en az 5 saat suda kalıyorum ve en sert zıpkın lastiklerini kullanıyorum) . Bu iki spor için sigarayı bıraktığımı gururla söylemeliyim. Sizden beklediğim tavsiyeler : Oksijen kapasitemi artıracak ,kuvvetimi koruyacak bir programdır. Sitede tekrara yol açtıysam özür diler ,tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.33 yaşındayım ve ölçülerim aşağıdadır.

Boy: 1.82 m
    Kilo: 90 kg
    Bel: 95 cm
    Kol : 39.5 cm
    Göğüs : 122 cm
    Bacak : 60

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    suyun altında 1.5 saat kalmak zararlı diye biliyordum ama konumuza döneyim oksijen kapasitesi ciğerlerin genişliğiyle alakalıdır ciğerleri en çok genişleten ve geliştiren spor koşudur yanlız yaşınız biraz ilerlemiş eğer gençken yapmaya başlamış olsadınız koşu şimdi çok geniş ciğerleriniz olurdu neyse öncelikle hafif tempolu koşular yapın 1 yıl içerisinde eğer haftada 2-3 kere koşarsanız inanılmaz derecede hızlandığınızı göreceksiniz ama bunun farkına varmak dediğim gibi en az 1 yıl alacaktıe aksakmazsanız birde body building vücudu sağlıklı tutar ciğerleri genişletir kaslara çok daha kolay oksijen taşınır dalışkarınızda nefes kondüsyonunuz azalmasına bir anlam veremedim

3. Sedat Soykan

Sedat Soykan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Adana
    Coleman Trebor , tavsiyelerine teşekkürler. Pazar günleri koşu yapıyorum ve 6 km' yi 42 dakikada maksimum kalp atım sayısının % 60 ile koşuyorum ayrıca haftada 1 gün boks torbasında 5 set X 3 dk ve aralarda 1 dakika dinlenerek çalışıyorum. Gözlemim şu: hacim çalışması ile artan kütle , serbest dalış sırasında (Tüpsüz) çok oksijen tüketiyor. Cardionun önemi tartışılmaz ihtiyacım olan ise ağırlık çalışmaları ile güçlü fakat su altında az oksijen tüketmeme yardımcı olacak bir program. Takdir edersin ki ağırlık çalışmak koşmaktan çok daha zevkli . Şunu da belirtmeden geçemiyeceğim aralar vererek ağırlık çalışmalaraına devam ettim , son 6 aydır düzenli çalışıyorum ve hiç bu kadar güçlü olmamıştım.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende bodyye başlayalı 18 şıbatta 1yıl olacak toplam 2.5 ay çalışamadım 1 yıl içinde bana kattıklarını anlatamam güç; kondüsyon ;disiplin. kendine daha bir güvenim arttı çok sağlıklı oldum tiryakisi olmasamda tek tük sigara içerdim, içki 2 haftada 1 kere kesinlikle içerdim şimdi bunlar yok koşamazken 1 kmdeyken hızlı koşmama rağmen alnımdan ter bile akmıyor artık beslenme profesörü oldum resmen arkadaşlarım bile takılıyolar sağlıklı beslenme uzmanı diye bu spor harika bir şey

5. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    futbolculrın kullandığı yöntemi kullanmalısın bence.yüksek yerlerde antrema yapmak.yani rakımı yükse yerlerde.Al yuvar sayısı yükekte arttığı için.Bünyde oraya alıştığı zaman kolay kolay performansın düşmez..

Sayfayı Paylaş