okan weight gainer a karşı bakalım nasıl sonuçlanacak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okancantr0406 tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar ben188 boy 73-74 kiloyum baya zayıf gösteriyorum sıgara kullanıyorum bugün bulduğum formülü ve maliyetini size açıklamak istiyorum tabiki burda ki bady ci arkadaşlara da saygısızlık etmek istemiyorum çünkü zor olan kaslanmanın yerine kilo almanın yöntemini anlatıyorum lafı uzatmadan formüle geliyorum hatam varsa düzeltilsin
    sabah 200 gr patates kızartması veya (şimdilik veya yok daha sonra bulacam onuda) ayrıca yanında zeytin peynir demiyorum ister yiyin ister yemeyin bide yanına sulandırılmış pekmez 50 gr diyelim yarım bardak pekmez yarım bardak su bu kilo almaktan öte güne enerjiyle başlamak için özellikle yazıyorum
    diğer öğünlerde ki akşam olması daha kolay olur 1 lt süt artı 100 gr çikolata ki bu kiloluk çikolatalar olursa daha ucuza gelir ve son yiyecek 200 gr fıstık veya mısır veya çekirdek yiyeceksiniz i
    işte size waight gainer a meydan okuyan yaklaşık 3000 kalorilik bir liste yani daha yediğiniz yemekleri bile saymadım artı kola filan bunu da katmadım ve sonuç 3000 kalori yani diğer yediklerinizle birlikte yaklaşık 4-5 bin kalorilik bir program
    inanmıyanlar için işte kalori listesi 200 gr patates kızartması 550 kcal maliyeti heralde 50 ykr
    50 gr pekmez 150 kcal bunada 75 ykr diyelim
    1 lt süt 550 kcal ve 1 ytl
    200 gr kuruyemiş diyelim yaklaşık 75 ykr (çekirdek)
    toplam 3 ytl eder sıgara içiyosanız bırakın bi paket malbora yaklaşık 5 ytl iki ytl cebinize atın veya kız arkadaşınızla doya doya harcayın ve istediğiniz kiloya kavuş
    sanırım ayda üç beş kilo aldırır diye düşünüyorum
    bide merak ettiklerim var bu yiyeceklerin üzerinde yazan enerji miktarı nedir ne anlama gelir
    ikincisi fazla kalorinin biranda alınması vucudun bunu kullanmadan atmasına neden olurmu
    önce bi kilo alalım sonra body ye başlayalım derim ben hadi selametle
    yorumlarınızı bekliyorum

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    ben tersden başlıyım bir yanlış anlayışı düzelterek..bodyde var olan yağlar kasa dönüştürülemez o yüzden kilo alıyım başlıyımdan ziyade bodye başlıyım zaten kilo aldırır denilebilir..

yazdığın diyet güçlü denilemez bence..komplex karbonhidratlar olmadan body ve kütle olmaz..nedir bu komplex karb.lar pirinç,kepek,yulaf, diğer baklagiller sebzeler nişastalı besinler gibi glikemik indexi düşük besinler..bu besinler kan şekerini daha az çıkarırlar ve insülin hormonunu daha az salgılatırlar..uzun süre enerji verme görevini üstlenirler..
    kas glikojen depolarını basit şekerlere göre daha fazla doldururlar(daha hızlı demiyorum)
    bu diyete fırında patates, makarna, bol meyve sebze, baklagiller , beyaz et (daha ekonomik) yada kırmızı et eklenebilir.
    kuruyemiş çekirdek yerine fıstık olabilir yeteri kadar yağ ve bitkisel protein ihtiva eder..
    kolalı içecekler protein sentezini azaltırlar ve kas kaybına neden olabilirler..pekmez suyu yazmışsın gayet güzel..
    ara öğünler olmalı..ana öğünlerde maksimum yemek çok fayda sağlamayacaktır.

3. diez

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu saydıklarını özelliklede yarım çay bardağı çikolata vs vs böbreğin durumunu düşündünmü ?

Sağlık gidecekse kilo almanın o kadar çok kolay yolu varki bunu suplamentle kıyaslamak amatörce olur

bir öğrencim vardı hergun kilolarca bal pekmez vs vs tüketerek supmalentle aynı fiyata geliyor doğal oluyor diyordu uyarılarıma kulak asmadı

8 ay sonra böbrek ameliyatı geçirdi ne yaptığı kas kaldı nede sağlığı

kişiler bizim için en yüksek gıdaları sindirim sistemimizin yaptığı gibi özünü elde etmiş bu teknoloji varken neden sindirim sistemimi heba edeyim ?

işte aradaki fark bu birinde sindirim sistemi ve ona bağlı organlar riske girerken diğerinde sindirim sistemi minumumda çalışarak max güç ve kalori sahibi oluyorsun

5. diez

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    Flexor'a katıllıyorum...
    Basit karbonhidratlar (şekerli) yada kızarmış besinler yüksek kalori değerlerine sahiptirler ama sağlıklı değildirler..
    Aniden yükselen kan şekerini düşürmek için pankreas habire insülin salgılamak zorunda da kalacaktır..Sindirim ve bağışıklık sistemleri bu tür kontrolsüz ve sağlıksız diye tabir edilen beslenme şekilleriyle yoğun baskı ve risk altındadırlar..
    Spor yapmıyor olsak bile protein,basit ve kompleks karb, vitamin,mineral ve yağ alımını dengeli yapmak zorundayız..ki birde body gibi ağır bir sporla uğraşıyorsak beslenmemizde protein, karbonhidrat yağ değerlerini hesaplayarak kullanmalıyız..hesaplamadan kastım minimum ihtiyacın altına inmeden beslenmek..

Sayfayı Paylaş