1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

offseason_left_biceps

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve dexterrr tarafından 21 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    soguk sol biceps[​IMG]
    [/img]

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi, sol biceps demissin, ama resimde kanatlarin ve omzun daha cok dikkatimi cekti.
    Bence biceplerin cok aman aman degil, ancak gordugum kadariyla, omuz ve kanatlarin guzel, oblik denen, kanatların altindaki parmak parmak kaslar biraz calismayla cok daha belirgin olabilirler.
    Genel olarak oranti guzel, ve bulk donem icin oldukca formdasin, biraz su attigin zaman, kolayca define bir görünüm elde edersin.
    Yalnız, görebildiğim kadarıyla, dietten sonra, göğüslerin, özellikle üst göğsün kaybolma (yani düzleşme) tehlikesi yaşayacak.
    Diet yaparken, üst göğüslerine özel bir önem vermeni tavsiye ederim.
    Mesela incline press yaparken set aralarinda, duvara karşı snav cekmek.
    5 kiloluk ağırlık plakasını alıp, öne dumbbell kaldırma yapar gibi kaldırıp, o esnada göğüslerini kasarsan, üst göğsün çizgi çizgi ortaya çıkacaktır.
    Sonuç olarak, bence gayet estetik bir fiziğin var, ama kolların hacmi yeterli değil.

3. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    erhan on the road..

öncelikle yorumun icin sagol. kollarım 41 cm ben 46-47 cm istiyorum yolun ortasındayım bunu biliyorum. bu resmi sogukken öylesine cekmistim, pek iyi cıkmamıs. bu resmi diyete baslamadan 1 gün once cekmistim. ilerki aylarda diyetteki resimleride foruma koyacagım. gercekten cok dikkatlisin; üst gogusum zayıf. son 3-4 aydır her ay degisik ust gogus hareketleri yapıyorum. boy 168 kilo 76 şu an.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Resmi soguk cektigin dusunulurse, aslinda oldukca iyi, 1.68 boyda, 41 santim kol, yabana atilacak bir olcu değil, eminim, sistigi zaman cok daha iyi duruyordur.
    Birde, define oldugunda, zaten cok daha buyuk gorunecek, boyunla oranladigimizda gore olcu cok guzel, iyi calismalar.

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Tebrikler Erhan gayet iyi bir vücut yapmışsın, 1.68 boyunda olmana rağmen, boyunu söylemesen gayet uzun ve ince duruyorsun. Ancak belirtmek isterim ki 1.68 lik bir insanda 41 cm. kolun böyle görünmesi imkansız. Benim boyum 1.83 ve kolum soğukken 41,5-42 ve aşağı yukarı aynı duruyor seninle. Aramızda 15 cm boy farkı ve baya kol uzunluğu farkı olmasına rağmen aynı ölçülerdeki kolların böyle durması çok mantıksız geldi. Senin kolun benimkine göre kocaman olmalı. Örnek göstermek amacıyla 1 adet fotomu ekliyorum, bu fotoyu biraz evvel bu mesajı okuduktan sonra çektim, en son kol çalışalı 4-5 gün oluyor. Gayet soğuk kollarım.
    Bu yüzden kollarım 41cm. derken biraz abarttığını düşünüyorum ;). Öte yandan fiziğin gayet iyi ve kolların biraz geride kalmış, kanat ve omuz süper, kolların 41cm. olunca süper olacak.
    Ayrıca diyet kolay gelsin ben de diyete yeni başladım oldukça zorlu olacak :).

6. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Evet tebrikler çok güzel bir yapı. Atletik ve yağsız tam aranan body temeli. Biraz göğüs yapılaşması ile çok daha iyi olur. İyi çalışmalar...

7. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    40-41

kollarımı ölçtüm sogukken 40 sıcak 41 cm. bu arada 1 haftadır salona gidemiyorum dersler malum. ileride antreman sırasında veya sonrasında çektiğim fotoları gönderince kolların zayıf kalmadığını anlarsın.. diyet benim için cocuk oyuncağı 8) haziran 3. haftada max definisyon olacak. resimleri foruma koymaya calisacagim..herkese iyi calismalar..

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Blitz, resmini koyunca fark ettim ki, arkadasin kanat ve omuzlari gercekten cok cok iyi, bu sebeple kollari biraz daha ufak gorunuyor.
    Omuz acikligina baktigimiz zaman, senin verdigin pozdan cok daha genis duruyor (sen gerci kendini yana dogru acmamissin, yoksa seninde cok daha genis dururdu)
    ama sonuc olarak arkadas gibi poz versen eminim fark daha belirgin bir hal olur, kollarin daha ufak gorunur o zaman ve acikcasi arkadasin omuz ve kanatlarini cok takdir ettim.
    Blitz, sanada gözlük yakışmış, bilimsel bir hava vermiş, Professor Muscles :D

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet kesinlikle dostumuzun vücudu çok güzel, ayrıca benim kolumun koyu zemine gelmesi, omzumun da açık renk zemine gelmesi talihsizlik olmuş, omzum yok gibi duruyor :). Ben hala daha 40cm. kolun 1.68 boyda çok daha mükemmel durması gerektiğini savunuyorum; 1.63lük, 48-49cm. kollu Lee Priest'in Olympia yarışmacısı olması ve kollarının devasa görünmesi gibi. Öte yandan 1.78lik bir Olympia yarışmacısının kollarının bu kadar büyük durması için 60+cm. olması gerekiyor. Yine de tebrikler hoş bir vücut.

10. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    lee priest..

İsim: Lee Priest
    Yer: Venice, California, USA
    Doğum Tarihi: Temmuz 6, 1972
    Boy: 5'4" (162.56 cm)
    Yarışma-Dışı Ağırlık: 270-285 lbs. (121.5 - 128.25 kg)
    Yarışmadaki Ağırlık: 200-225 lbs. (90 - 101.25 kg)
    13 yaşından beri çalışıyor..
    Kollar: 20 3/4" (52.7 cm) (yarışmada kasılı halde) - 21 3/4" (55.2 cm) (yarışma-dışı kasılı halde)

bu bilgileri "http://www.bodybuilders.com/priest.htm" adresinden aldım...

11. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    blitz e kesinlikle katılıyorum,40 cm kolun 1.68 lik bir bedende böyle gözükmesi biraz tuhaf..yada omuzlar çok iyi durmda olduğu için böyle gözüküyor diycem ama yinede 40 cm gibi durmuyo,boyum 1.70 kollarım 36 cm kendi kollarıma aynı pozda bakıyorum ve çok fazla bi fark yok gibi ama neticede yalan söyliycek halin yok demekki omuzlar kolların hakkını yiyor ;)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet dexterrr kolların iyi fakat gelişimde unttugun noktalarda açık soyle ornek verelim Blitz kollarındaki biceps ile triseps arasındaki kopru belirginleşerek iki adeleyi ayırmış ayrıca sivrilik olarak senden iyi durumda bicepste en dikkate alınan nokta sivrilik ve biceps triceps arasındaki kopru ayrıca Blitz tricepsi bicepse uydurmuş brachialisin durumuda yaygınlıgıda iyi durumda buna istinaden pectoralin ust orta bolumu neredeyse duz ve serratus antreorla alt pectoralin kesilmesi lazım

eksikler benden tamamlaması senden umarım kızmamışındır :)

13. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    video ile cevap :)

simdi bicep ile olan meraklari gidermek icin 6 mb lık bicep videomu upload ediyorum 15-20 dk sonra hazır olur. yeni cektim :roll:

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ne olursa olsun sirt ve omuzun ön plana çıkacak videoda :D
    Eleştirileri cok olumsuz olarak düsünme, mesela bicepsi sivriliği çok önemlidir, Blitz'in kollarida sivrilik yönünde cok cok iyidir.
    Kendini o konuda geliştirebilirsin, seni kötülemek icin yazilan bir sey olmadigina emin ol, eveeet, simdi videoyu da görelim, iyi birşeyler çıkacak gibi...

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    gayet estetik kolunda öyle ama 40cm kol konusunda blitze bende katılıyorum

16. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    40 40 40

benim omuzlar ve özellikle önkollarım kalın olduğundan herhalde kimse inanamadı 8) benim vücutda 40 cm kol emanet gibi durmuyorsa benim suçum mu? :lol: üstelik en nihayetinde 40 cm. hakan79 a da 50 cm degil demişlerdi :roll:

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sahsen degil demiyorum, kirk olur olmasina, ama sekil konusunda gelistirmen lazim, nihayetinde yapici eletiri yapiyoruz.
    Ayni seyi Blitz bana da dedi, kollarim her zaman iyi bolgem oldu, ama bulk yapinca, o kadar sekil kaybettiler ki, 44 santime yakin olduklari halde, 41 santimlik halinden kötü görünüyorlardi, sende diet yapinca ve concentration curl hareketine agirlik verirsen eminim daha iyi görünecek.

18. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Re: 40 40 40

ha evet hakan eeee meyve veren ağaç taşlanır :)

Sayfayı Paylaş