Off Günlerdeki ile Antrenman Günlerindeki Beslenme Programları Farklı Mı Olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar herkese..

Sorum şu şekilde başlıktada gördüğünüz gibi, off günler ile antrenmanlar günleri arasındaki beslenmelerde fark olmalı mı? Bunu 1-2 kişiye sordum net bi cevap alamadım bilgili bi şekilde. Eğer farklılık olucaksa ne yapılmalı ne tür bi fark oluşmalı?

Yani şöyle söyliyim, sabah yumurta yulaf ezmesi öğlen pilav akşam salata diyelim (rastgele bi örnek bu) bunu bu şekilde sürdürmelimiyiz yoksa off günlerle antrenman günleri arasındaki beslenmede fark olmalımı olmalıysa nasıl..?

Teşekkür ederim herkese şimdiden :)

2. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ben çabucak yağlanabilen birisi olduğum için, off günlerimde karbonhidratı oldukça az seviye tutarım, diğerleri aynen devam eder.

3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    merhaba bence olmamalı ''recovery'' saatlerinde sayılır vücut daha bile özen gösterilmeli off günlerde,Belki cok cabuk yağlanan biriyseniz ufak degişiklikler yapılabilir.Yabancı forumlarda da bakabildigim kadarıyla aynı olmalı fikri coğunlukta

mehmet_oztan bunu beğendi.
  4. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Karb
    Zaten şöyle bir mantık kurdum. Karbonhidrat vücudumuzun enerji kaynağı ve benim off günümde fazla enerjiye ihtiyacım yok. O yüzden kısıtladım, tabiki birazcık oda.

egemennn bunu beğendi.
  5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Off gününde kaslarının karbonhıdrata ihtiyacı var ama. :)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetin herhangi bir kısmında karbonhidrat varsa, off günlerde azaltmak ya da duruma göre sıfıra yaklaştırmak en mantıklısı. Böylece bulk yapıyor olsan bile insülin hassasiyetini arttırıp, ON günlerde aldığın karbonhidratın yağa dönüşme ihtimalini düşürmüş olursun.

etsote77, SoldiersOfGod ve mehmet2576 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş