Off gün olayı + Kalori hesabı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve badboy9119 tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Selam herkese, öncelikle araştırdığım kadarıyla kilo alıp gelişmem için 3000 ve üstü kaloriye çıkmam gerekiyor.

Kaba bir hesapla protein hesabı yapmak istersem, Mesela 100 gr kuruyemişte 600 kalori var. sanırım 25 gr filan yağ var.
    Peki protein ve karbonhidratın kalori değerleri nelerdir?

2. ci olarakta sormak istediğim şu.(ASIL ÖNEMLİ KISIM BURASI)

Sabah: Proteini zengin kahvaltı - ara öğün - Öğlen: Tavuk-pilav/makarna/bulgur-ara öğün. Akşam yemeği: Tavuk-pilav/makarna*bulgur esktra sebze diyelim.

Günlük protein alımı 150 gr vs diyelim. Bu spor günü beslenme programı. Peki bu yemek programını 7 gün mü uygulamak zorundayız? Yani her gün bunları mı yiyeceğiz yoksa spor günleri mi bu şekilde besleneceğiz?

2. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Önerisi olan yok mudur acaba

3. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman günleri tabiki karbonhidratı yüksek tut. ama antrenman olmayan günler karbonhidratı azaltabilirsin tabki. sonuçta antrenmanda kaloriyi veriyorsn. proteini devamlı yüksek tut. başarılar.

4. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bu program haftanın 7 günü devam mi edicek? Off günler de bu kadar protein almak zorundamıyız?

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Kaslar dinlenirken gelişeceği, büyüyeceği için off günlerde protein alımı önemlidir, karboyu azaltabilirsin duruma göre

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    thums:ben sana kendimden örnek veriyorum. Ben ant günleri karb. olarak pirinç yerken dinlenme günleri aynı gramajda bulgur yiyorum(pirinç ile bulgur arasındaki farkı biliyorsunuzdur.) kaslar dinlenme günüde karb. ve proteine ihtiyaç duyar. Dinlenmeden gelişemezsin.Beslenmeden olmaz.ye kafana takma thums:

7. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum of günde protein almalıyız ama mesela ant günleri yaklaşık 150-170 gr protein alıyorsam. of günlerdede yine bu kadar mı protein almalıyım?

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yeni başladıysan akşam yemegine atıyorum et koyma 6-7 yumurta beyazlı omlet yap.tabi bence o kadar protein alsan daha iyi olur. ben ant günleri ant öncesi tavuk sonrası kırmızı et(2 gün somon) dinlenme günleri tavuk akşam alabalık yiyorum

9. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Protein, karb 4kcal yag 9kcal dir.

Off gunlerdede protein alimi ayni olsun arkadaslarin dedigi gibi karbonhidrati biraz azaltarak aldigin enerjiyi dusurebilirisin.

10. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    kuruyemişlerde de 100 gramda genelde 50 gram yağ bulunur 25 değil. tabiki sağlıklı yağlar bunlar alman gereken. proteini de dinlenme günüde yüksek almalısın kısmaman lazım

Sayfayı Paylaş