Obez biri olarak soruyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cio_cio tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar forumu başka sosyal forumlardan takip ederek buldum sonradan üye oldum*

Yeni başlayanlar konu açtığında gelen cevaplar genelde ilk önce konu ara sonra ac oldu bende aradım baya konuda buldum okudum

Yas 28

Boy 1.83 Yada 1.84

Kilo 103*

Gördüğünüz üzere kilolu değil obez biriyim daha fena yani.*

Kola icmem sigara icmem seker kullanmam*

Çocukluk resimlerinde bile kilom varmış*

Avm de çalışıyorum*
    Calışma ve yemek düzenim kötü

Avm ye spor merkezi açıldı*

Biraz tuzlu rakam vermiyorum*

2 senedir spor yapan bir arkadasım ile beraber çalışacağım tek sorun

Hoca yardım etmiyor program yazmıyor bunun için ayrı ücret alıyorlar*

Boy 1.83 Yada 1.84

Kilo 103*

17-20 kilo vermek istiyorum

İlk amacım yağ yakmak kilolardan kurtuak

Sporda gecmisi olan arkadaslardan yardım istiyorum*

Yağ bölgem en çok gouslerde toplandı*

Sizce nasıl çalısmam lazım

2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Boyle olmasinin sebebi genelde forumda cevabi var olan sorulara iliskin konular acmak (bunun gibi) :) yada yeni basladim supplement yardim, bicepslerim gelismiyor vs..

Sizin konunuza benzer konular da mevcut :) gozden kacirmis olabilirsiniz. Ben yine de soyleyeyim beslenmenizi duzeltin , kardiyo yapin ve dinlenmeye zaman ayirin(cogu kisi de ilk basta bunlari soyleyecek zaten).

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-m-38-21-ayda-t50682.html?t=50682

Bir goz atin.

cio_cio bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hangı avm de calısyorsun :)

bende bır avmde gıdıyorum salona cunku :)

4. KT

KT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardiyo,kardiyo ve gene kardiyoo :)

5. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Konu okudum evet sadece benim boyum
    Ve kilo ma sahip üye konusu bulamadım :) ayrıca spor salonuna gidip öğretmen yardımı da yok bunuda katınca eski üyelerden yardım istemek boynumun borcu oldu :)

6. labada

labada Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boy 1.83 kilo 103 obez değilsin bence sen ciddiyim inan ,biraz kardiyo ile ön yargından kurtulursun diye düşünüyorum kolay gelsin :)

7. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sadede kardiyo çözse spor merkezine yazılmaya gerek varmi kardes sence :(

8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kardiyo çözer niye çözmesin ?
    + beslenmenin de spor merkeziyle alakası yok kendi iradene kalmış
    yani kardiuyo şart
    yag yakabilmek için nabzının belli bir atış hızı olması lazım buda kardiyo ile oluyor :D yani salona gitmesen bile azmin varsa sokak ta koşarak bile yaparsın bak kendimi örnek vereyim yag yakmak için salona gitme imkanım yoktu + zaman da
    gece 11 30 da çıkardım sokaga deli gibi sokak lar arasında koşardım gören deli sanar dı ama yapacak bişi de yoktu işte bu iş azminde bitiyor bench_O

9. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Forumdakıler elınden geldıgı kadar sana yardım edıcektır ama ben şunu soylemeden gecmıyım, gıdecegın spor salonunda program ve yardım için para alıyorlarsa bence hayır bekleme ordan.. Fiyatıda tuzlu dıyorsun. Bence baska bir spor salonuna yazılmalısın. Ama tabıkı karar senin.

son olarak karatay dıyetını araştırmanı tavsıye edıyorum https://www.youtube.com/watch?v=QX1ApB5Sl_g

cio_cio bunu beğendi.
  10. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

yazıldım spor salonuna birkaç kez koştum ama yanında koştuğum arkadaşım koşu sonunda gidip 2 pide 1 ayran yiyip içtiği için o koşmada son buldu :(

Öğlen yemeklerinde genelde varsa brokoli çorbası yada mercimek

ana yemek olarak ıspanak yanına yogurt bide kıvırcık havuz kırmızı maruldan oluşan salata ve su

Şuan için böyle yarın sabah 10 gibi spor eşyası almak için avm ye gidicem şort ve üstlük bide ayakkabı sonra oradan avm nin üst katındaki spor merkezine başlıcam

Umarım hayırlı olur

arkadaşım 3 gün bazen 4 gün gidiyor ben 5 gün gitmek istiyorum bilmiyorum belkide 3 gün yada 4 gün gitmem lazım..

avm de çalıştığım için sabah mesaim 9:30 da başlıyor akşam 6 da bitiyor sabah mesaine başlamak için 9 gibi servise biniyorum..

sabahçı olduğum vakit saat 2 gibi öğlen yemeğine çıkıyorum

Akşam mesaisi ise 13:30 da başlıyor 22:00 da bitiyor öğlen 1 gibi servise biniyorum

Akşamcı olduğumda ise 4 bucuk 5 arası akşam yemeği yiyorum o kadar eskiden gece 11 de eve gelince yemek yerdim şimdi onuda bıraktım..

Tatlı olarak ta bişi yemiyorum tek tatlım arada eti nin karam adında %70 kakao bulunan bitter çikolatası.

Bu arada diğer konulardan yağ yakan besin takviyeleri ilaç vs okudum.

Ama şöyle bir sıkıntım var bizim ailede kanser var ırsi olarak mideden göüsten vs olabiliyor.

Bende kiloluyum karaciğerimde yağlanma var bu yüzden ilaç vs kullanmadan diyet ve spor ile kilo verip birazda vicudumu şekle sokmak istiyorum

yaş 28 oldu saçlarım beyazladı nerdeyse daha doğru dürüst Tişört giyemedim kilolu olduğumdan

Kilolu olduğum için zayıflamam gerektiğini söyleyen kızlarda oldu

Hep arkama baktığımda bir kere de ya kşlon var ama şu durum iyi diyen olmadı kilo başa bela Allah izin verirse azmimde kayıp olmaz ise kilo vermek istiyorum

Bu arada çok konu okuyorum da bu Lor peynirinde ne var herkes yiyor da

Son düzenleme: 12 Haziran 2012
  11. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yapman gereken şey önce bi spor salonuna adım atmak. Bu iş kafada biter. Eğer istersen yaparsın kim ne dese boş. Kardiyo hareketlerini araştır öncelikle kendine bir program çıkar. Koşu bandı bisiklet mekik vs. Kendine limit koy madem bu işi yapacaksın herşeyiyle yap şeker kullanma şekerli şeylerden uzak dur fazla ekmek yeme yağlı yeme. Ve en önemlisi eğer spor yapıyorsan hakkını ver. İlk bir hafta belki çok yorucu gelecek kas ağrıların olacak bunlara dayanmalısın. Daha sonrasında büyük bir azimle kendini aşmalısın bir gün 10 dakika koştuysan sonraki gün 11 dakika koş kendini çok iyi hissettiğin günlerde daha fazla koş vs. Çok önemli bir konuda bu gün çok çalıştım çok yorumdum , saat çok geç oldu , işim var , otobüs yan yattı çamura battı gibi bahanelerle eğer 1 gün sporu aksatırsan bu işin büyüsü kaçar.
    Evet gerçekten inan 1 gün gitmezsen bu iş olmaz kendini böyle inandır kesinlikle çok çok özel durumlar dışında sporunu aksatma.
    Bu arada lor peynirinde yağ yok bilindiği üzre peynir protein deposudur. Sende bunu yapabilirsin sabah kahvaltını sadece lor peyniri yiyerek yapabilirsin mesela. Bu arada antreman yaparken çok sıkı giyin mont bile giyebilirsin yaz aylarında abartmıyorum kickbox yapan bir hocamız turnuvalara hazırlanıyordu kilo vermek için 8 kat giyinmişti :D

---------- Post added at 02:29 ---------- Previous post was at 02:23 ----------

Son olarak bir örnek daha vereyim. Spor salonunda bir abi 45 günde sadece 1 kilo verebildi 2 gün gelir 1 gün gelmez 15 dk koşu yapar 10 dk muhabbet eder.

Başka biri ise senin hedeflediğin kiloları 15 günde verdi. 15 günde 14 kilo verdi evet inanılması zor bir rakam fakat yaptığı hareketlerin arasında 1 dakikadan fazla ara bırakmıyor sıkı çalışıyor azimli terden gözlerini açamıyor o derece.

1. verdiğim örnekteki kişi L-carnitin kullanıyor yağ yakıcı.
    2. verdiğim örnekteki kişi sadece inanmış ilaçlara vs para vermiyor az yemek yiyip çok çalışıyor.

dambıllazım ve cio_cio bunu beğendi.
  12. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Boyumuz aynı kilomuz aynı(idi). Bende kilo verme yağ yakma ve göbekden kurtulma yolunda sizden birazcık daha öndeyim.

Sıkı bir diyete kendimi çok iyi motive ettim. Kola cips çikolata yağlı tuzlu şekerli un... vs hepsini hayatımdan çıkardım.

Akabindede salona yazıldım. Bir çok salonda olduğu gibi ilgilenen yok aletler birer defa yapılışı gösterildi herhangi bir program yok tabiki gelişi güzel. Bende buradan araştırarak kendim yapmaya çalışıyorum.

Herkezin dediği gibi sıkı bir diyet + kardio bende bunu uygulamaya çalışıyorum. Sporsuz geçen dönemler fazla kilo yağ göbek aşırı hantallaşma sonucu salonda ilk 1 haftada çok yoruldum koşu bandında özellikle nefesim yetmiyordu. Ancak her antremanda daha iyiye gittiğini görebiliyorum. Aşırı kilo olduğundanmıdır nedir kilo çok hızlı veriliyor. Sizde bıkmadan usanmadan diyetiniz ve sporunuzu yaparsanız tartıdaki hızli inişi göreceğinize eminim. Şuan 97 kiloya indim.

Yeşil çay ve su tüketimini her geçen gün dahada artırıyorum sizede tavsiye ederim. Umarım başarılı olursunuz.

cio_cio bunu beğendi.
  13. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tsk cvp için sizin konuyu okumuştum arada gene okuyorum suan spor salonundayim dün aksam yazıldım bugün başlıyorum umarım hersey iradem ile istediğim gibi gecer

14. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer o kilolardan mutlu degilsen spor salonunda yatarsın aç kalırsın yine verirsin.

15. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

2 şeyi bilmiyorum hangi cihazda ne kadar çalışmam lazım..

Ve ne yemem ne yememem lazım

16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende seninle aynı kilodaydım nerdeyse öncelikle salona yazılmakla cok iyi bir baslangı yapmıssın tabii devamını getirirsen mutlaka kas calısması yapmanı öneriyorum hem saglık hemde fit bir vücut icin yanında cardio calısmaları yapmalısın ve tabii ki en kısım beslenme tatlı pek sevmiyorsun sanırım bence super bu keske bende sevmeseydim...:) saglıklı olan herseyi ye mutlaka sebze ve yesilligi eksik etme hem tok kalmanı saglar hemde lif acısından cok faydalıdır kompleks kh ler ye baklagiller bulgur vs gibi saglam bir kahvaltı yap lor peyniri yumurta tam tahıllı tam bugday vs gibi ekmek birkac zeytin bol yesillik domates salatalık biber vs veya yulaf ezmesi kahvakltı günün en önemli ögünüdür ben cocuklugumdan beri kahvaltıya alıskınım cok nadir mecbur kaldıgım zamanlarda yapamıyorum sadece o zaman bile mutlaka lorumu ve 2 dilim ekmegimi yanıma alırım alamasamda dısarda simit vs yiyorum ve inan aksama kadar ne yesemde kendimi ac hissediyorum o yüzden atlamamaya calıs en önemli beslenme düzeni bu olmadıgı zaman isin cok zor lor peyniri besin degerleri acısından en iyi peynirlerden ve protein oranı yüksek bu yüzden özellikle sporcular tercih ederler tabii yagsız olanını tercih etceksin ve saglıklı yaglar kullancaksın

Azi bunu beğendi.
  17. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Azi bunu beğendi.
  18. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle kilolusun ama obezim diye kendi moralini bozma.
    boyuna göre çok kilon yok.
    Anlattığın durumlara göre gittiğin salon (istanbuldaysan) Pure Jatomilerden biri. ya da benzerleri de açılmış diye duydum.

bir çok üyesnin şikayetçi olduğu durum. neyi nasıl yapacagını bilememek.

bir çok arkadaşın dediği gibi yapman gereken ilk şey beslenmeni düzeltmek.
    kendimden örnek vererek başlıyacağım.
    2008 yılında 130 kg idim, aynı boydayız.
    yarım yamalak yemeğime dikkat ederek 110a indim,100e indim 110 a tekrar çıktım falan.
    en sonunda diyetisyene gitme kararı aldım, 2011 başında 110 kilo başladıgım diyetle 2011 kasım ayında 85 kg ulaştım. bu sadece diyetle olan başarıydı, spor çok az bir etkendi.
    şimdi dikkatimi biraz bozdum 92 kg dayım ama spor yapıyorum. beslenmeme de özen göstermeye başladım tekrardan.
    yaptığım diyet genel olarak aynıydı, günlük başlığımı yeni açtım orada detaylı bir şekilde diyetimi görebilirsin. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/1-haziran-2012-ba-lang-t54117.html

sanırım ölçüm alma işini ücretsiz yapıyorlardır. git bir ölçüm yaptır, yağ oranın kas oranın nedir onu öğren.
    yapacagın spor ile ilgili çok bir şey diyebilecek biri değilim maalesef. buradan da ögreneceğin bilgiler güzel olur ancak birinin makine başında nasıl yapacagını göstermesi daha iyi olur. ona bi derslik parayı kıy ögren derim ben.

19. cio_cio

cio_cio Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Neler yemem gerekli acaba Yada tam tersi

Sabah beyaz peynir yanına haslanmis yumurta domates salata
    Izgara tavuk ve yağsiz salata yiyorum öğlenleri
    Elimden 7 den sonra yemek yemiyorum

20. huusoo07

huusoo07 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay sadece kardiyo yap ondan sonra agırlıga baslayabılırsın cok tekrar az kilo

cio_cio bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş