o0Freedom0o ketojen diyet günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve o0Freedom0o tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bir ketocu daha forumun sayfalarinda kaybolup gitti:)

requ. bunu beğendi.
  2. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Dediğin gibi bir konu söz konusu değil benim amacım işim gereği deneyip bu diyet hakkında bir fikir sahibi olmaktı ve bunu başardım denemeden konuşan çok kişi vardı bende forumdaki arkadaşlarında bu konu hakkında kesin bir bilgisi olsun diye burda paylaştım

bu sabah ölçümleri yaptım 1 hafta oldu tam ölçümler şöyle

kilo : 86 kg.
    yağ oranı : 10 kg.
    kas oranı : 52 kg.

baştada söylediğim gibi kas kaybı var bu diyet hakkında olumlu ve olumsuz yorum yapıcak olursam olumlu olarak en kısa zamanda en iyi yağ yakan diyet diyebilirim ve aynı zamanda açlık hissi hiç yok benim beğendiğim en iyi yanı bu çünkü genelde diyetlerde tatlı isteğim artıyordu fakat bu diyette hiç istek yoktu gayet tok oluyorsunuz açlık hissi olmuyor olumsuz yanı ise kesinlikle sağlıksız 2.günü grip oldum zaten sağlıksız olduğunu hisediyorsunuz uyguladığınızda yorgunluk baş ağrısıda cabası ve kas kaybı yaşanıyor artık siz karar verin uygulayıp uygulamayacağınıza fakat ben kesinlikle tavsiye etmiyorum

şunu tekrar belirteyim ben bu diyeti öven biri değilim hatta sağlıksız ve kas kaybına neden olacağını düşünüyordum bunu baştada söyledim fakat kesin bir fikrim olsun diye denemek istedim forumdada ketojen diyet hakkında herkesin kesin bir fikri olmasını istedim umarım yardımcı olabilmişimdir.

bu arada o zaman nasıl bir diyet yapmamız gerek diyen arkadaşlar içinde şunu söylim ben çoğu diyeti denedim benim her zaman definasyon zamanında uyguladığım ve öğrencilerime uygulattığım diyet şu şekilde
    öncelikle vücut kitle indeksinizi öğrenin(vücudun hiç hareket etmeden gülük yaktığı kalori) ve günlük kaç kalori harcadığınızı hesaplayın ikisini toplayın ve ortalama 500 kalori aşşağısını alarak beslenin ve bu beslenmede şu şekilde olmalı örnek olarak kendim definasyon zamanında yaptığımı söylim vücut kitle indeksim 2300 kalori ve günlük aktivitede antreman,koşu vs 1000 kalori toplam günlük harcadığım 3300 kalori ben günlük 2500-2700 kaloriyle besleniyorum yani 500-700 kalori açık bırakarak yaklaşık ayda 3 kilo veriyorum ve aynı zamanda kas artışıda oluyor
    protein : kilo başında 2 gr.
    yağ : kilo başına 0,5 gr.
    geriye kalan kalori kadarda karbonhidrat tüketmeniz gerek bunada örnek verim diyelim günlük harcadığınız kalori 2000 ve 70 kilosunuz 2 katı protein 140 yaklaşık 550 kalori , 0,5 gr yağ yani 35 gr yağ yaklaşık 300 kalori toplam 850 kalori günlük harcadığınız 2000 kaloriydi 500 açık bırakıcaktık yani 1500 kalori , 850 kalori yağ ve proteinden aldık kalan 650 gramıda karbonhidrattan alacağız yani buda yaklaşık 150 karbonhidrat yapıyor umarım yardımcı olabilmişimdir herkese iyi günler iyi sporlar.

NowFear3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş