o0Freedom0o ketojen diyet günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve o0Freedom0o tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba arkadaşlar deneme amaçlı 1 ay ketojon diyet yapıp her ayrıntıyı burada paylaşıcam forumda çok yapan olmuş fakat çoğu yarıda bırakmış,vazgeçmiş ben hergün size nasıl hissettiğimi,nasıl beslendiğimi ve kilomu paylaşacağım 1 ay boyunca. Ketojen diyet en fazla yağ yakan diyetlerden biri fakat kas kaybı oluyor mu emin değilim bazıları kas kaybı olmayan tek diyet der bazıları kas kaybı kesin olur der ben şuanki yağ ve kas oranımı yazıcam 1 ayın sonunda tekrar kas oranımı ve yağ oranımı yazıcam farkı görücez. Özellikle konu açtım uygulamak isteyen arkadaşlarında kesin bir fikri olsun diye, ben işim gereği çoğu diyeti denedim genelde her zaman uyguladığım ve çok iyi sonuç gördüğüm diyet şekli şöyle protein her zaman 200 gram definasyon bulk fark yok ,yağı 50 gramda sınırlarım karbonhidratıda biraz azaltırım yaklaşık 500 kalori açık olacak şekilde bu şekilde yağ eritip üstüne kas eklediğim bile oldu bu benim favori diyetim. ketojen diyetinide deneyip bundan iyi sonuç verip vermedğini görücez bu arada yaşım 20 3 yıldır yapıyorum bu sporu şimdi spor akademisi 2.sınıftayım, gym'de personal trainer olarak çalışıyorum.

ketojen beslenmem şöyle

1.öğün = 3 tam yumurta,50 gr çökelek, ıspanak
    2.öğün = 150 gr pişmiş tavuk göğüsü
    3.öğün = 150 gr pişmiş tavuk göğüsü,15 badem,15 fındık,6 ceviz
    4.öğün = Ton balıklı salata
    5.öğün = 100 gr.çökelek,30 gr zeytinyağı

yaklaşık toplam = 180-200 gr protein ,100-120 gr yağ,20 gr karbonhidrat

genel olarak beslenmem bu şekilde olacak antremanlarımada aynen devam edicem.

kilo : 90
    yağ oranı : 12 kg.
    kas oranı : 53 kg.

İshak01, ace1 ve Noralisa bunu beğendi.
  2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ketojen de proteinin yagdan az olması gerek, özellikle başlangıçta :)

Blonde bunu beğendi.
  3. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ben genel beslenmeyi yazdım onu yazmaya gerek duymadım biliyorum onu ayrıca karbonhidrat yükleme günlerinide yazmadım ilk günler yağı zaten daha fazla alıcam fakat devamında yazdığım şekilde olucak

4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Farketmez, devamında da yağla proteinin en azından 1:1 oranında olması gerekki, ketosiste kalsın vücut, proteinler de glikoza çevrilebilir

Blonde bunu beğendi.
  5. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    teoride dediğin gibi fakat kas kaybı olmaması için proteini biraz daha fazla alıyorum ayrıca vücudun ketosisde kalması için 1:1 oranına gerek yok protein yüksek olsada ketosis durumundan çıkmıyor vücut

6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    emin misiniz ? ketosiste kalabilmesi için ketonların vücutta enerji kaynağı olarak kullanılması gerekiyor ki glikoz kullanılmasın ve kas kaybı olmamasının temel nedeni de budur. Yeterli protein, fazla yağ. Kaslar glikozla çalıştıkları için, vücut ketosisteyken yani ketonlar tercih edilirken glikoz tercih edilmez, kaslar korunur. Ayrıca dediğim gibi protein yağdan çok fazla olursa, proteinler de glikoza dönüştürülebilir, yani ketosis sekmeye uğrayabilir.

İshak01 bunu beğendi.
  7. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    hayır eminim araştırmalarımdan ve uygulayan arkadaşlarım var düşük proteinle daha çok kas kaybı yaşadığını söylediler sonuçta deneyip görücez

İshak01 bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Düşük protein demedim zaten, kg iki katı protein alırsın, aynı gramajda yag da alman gerek diye biliyorum

İshak01 bunu beğendi.
  9. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    zaten kilomun 2 katı protein alıyorum fakat yağı o kadar alırsam bulk zamanıyla aynı kaloriyi almış olurum ve kalori açığı bırakmadan zayıflamak söz konusu değil

İshak01 bunu beğendi.
  10. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bugün diyetin 4.günü konuyu geç açmamın sebebi diyete devam ediceğimden emin olmaktı 1.gün hiç zorlanmadan geçti açlıkta çekmedim 2. gün tartıldım 88,5 kilo çıktım vücut su atmaya baladı bile ikinci gün halsizlik yorgunluk oldu tabi o kadar karbonhidratı kesince ilk günler normal bu ve yine hiç açlık hissetmedim hatta aksine ilk defa bir diyetin ilk günleri canım tatlı bir şeyler istemedi bu benim için önemli 3.gün tartıldığımda 88 kilo çıktım gayet iyi , hafif halsizlik vardı yine ama antremanda yorgunluk yoktu gayet iyi geçti 4.gün yani bugün tartıda 87 kilo çıktım bu diyette su atımı diğer diyetlere göre daha fazla o yüzden ilk günler hızlı kilo kaybı oldu halsizlik hemen hemen geçti diyebilirim antremanımı yaptım.

ilk üç gün 100 gr.Protein , 200 gr yağ , 10 gr.Karbonhidrat şeklinde beslendim bugünde dahil artık yukarıda paylaştığım gibi beslenecektim fakat düşük kalori olduğu için arttırmaya karar verdim diyeti 2000 kalori olacak şekilde ayarladım yaklaşık 160 gr.Protein , 150 gr.yağ , 20 gr.karbonhidrat alarak devam edicem.

11. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bugun 5.gündeyim sağlıklı beslenip spora baladığımdan beri ilk defa grip oldum vitamin kullanmama rağmen,yorgunluk baş ağrısıda cabası sağlıksız bir diyet şekli olduğunu düşünüyodum zaten şimdi tamamen emin oldum kesinlikle bu diyeti son uygulayışım uygulayacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum yinede kas kaybı olup olmadığını görmek için 1 haftaya tamamlıcam sonra ölçümlerimi yazıcam buraya fakat tüm kilolar kastan değilde yağdan bile gitmiş olsa bu diyeti kesinlikle önermiyorum.

12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Diyette zaten bu uyarılar veriliyor, vücut ketosize girene kadar sıkıntı, ama sonra alışıyor vücut

13. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ketosise girdim zaten yataktan çıkamadıktan sonra alışsa ne fark eder birde kas kaybı olmuşsa 1 haftada tamamen gereksiz bir diyet diyebilirim

14. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    bir de zyz yi izle bro oda bu favorim diyordu ama

15. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    aynen izlemiştim zaten denememin büyük sebeplerinden biridir zyzz zaten dediği doğru çok iyi kilo verdiriyo fakat kesinlikle sağlıksız ve büyük ihtimal kas kaybıda var gibi bende,azizde'de büyük ihtimal steroid sayesinde olmuyodur kas kaybı

16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    kas kaybı olmayan tek diyet bence çünkü sonuçta glikojen kullanılmıyor. Ama şu 3 4 günde su attıgınız için, yani kasın içindeki su atıldıgı için hacimde küçülme meydana gelmiş olabilir, bu da kas kaybı manasına gelmez.

17. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    aynen sırf o yüzden 1 haftayı tamamlayıp ölçüm yapıcam bakıcaz sonuca artık

Blonde bunu beğendi.
  18. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bugün 7. günü doldurdum yarın sonlandırıcam diyeti çok sağlıksız ve beni rahatsız eden bir diyet oldu yarın ölçümlerimi yapıp yazıcam tekrar kas kaybı olmamıştır umarım

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  20. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40