Nutrex Lipo 6 Black ve Tecrübelerim

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve blackeneds tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar , öncelikle yarın itibariyle bu spordaki 3 ayımı doldurmuş oluyorum.Kilo verme amaçlı başlamıştım ve 3 aylık gelişimden memnunum 87 kilodan 77 kiloya düştüm.Göbek bölgesinde hala yağ var biraz onun içinde bu ay l-carnitin'den ziyade termojenik yağ yakıcı denemek istedim.

Şimdi netrition.com dan Nutrex Lipo-6 Black ve Scivation Xtend siparişi verdim , bu gün elime ulaştı ürünler.Pazartesiden itibaren kullanmaya başlayacağım elimden geldiğincede gelişmeleri buradan aktarmaya çalışacağım.

Bu ay ki antrenman programımı yarın hocadan alınca detaylı yazacağım ama genel itibariyle bir gün omuz+sırt+bacak , bir gün kol+göğüs , çarşamba ve hafta sonu boş gün olacak.Ama hazır yağ yakıcı kullanıyorken antrenmanlardan sonra 20 dk interval koşu ve çarşamba,cumartesi boş günlerde de 30-40 dk lık interval koşu yapmayı düşünüyorum.

Beslenme programı mı da şu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Kalkış ( 07:30 )
    -- 3 adet Lipo kapsül
    Kahvaltı ( 08:00 )
    -- 100 gr arası yulaf ezmezi+mısır gevreği karışımı (%75 yulaf) + yaklaşık 300 ml yağsız süt
    -- 50 gr lor
    -- 5 yumurta 2 sarısıyla
    Ara öğün ( 11:00 )
    -- 2 dilim kepek ekmegiyle 100 gr tavuklu sandviç
    Antrenman Öncesi Öğün ( 14:00 )
    -- 100 gr tavuk göğsü(yada yağsız kırmızı et) + 100 gr yağsız tuzsuz bulgur(,pirinç, patates) yada 1 konserve ton balığı + 100 gr yagsız ve tuzsuz makarna + 200 gr yagsız yoğurt
    (16:00)
    --3 adet Lipo kapsül
    --Bir adet meyve elma , muz vs
    Antrenman Saatleri (16:30-18:00)
    Antrenmandan hemen sonra

-- 2 ölçek Scivation Xtend (Burada ağırlık antrenmanından sonra koşu yapacağım için koşudan sonramı Xtend'i alsam yoksa agırlık antrenmanından sonramı alsam ? )
    Antrenman Sonrası ( 19:00 )
    -- 150 gr tavuk göğsü(yada yağsız kırmızı et) + 50 gr bulgur(,pirinç,tavuk) + salata yada 1 konserve ton balığı + 50 gr yagsız ve tuzsuz makarna
    ( Burada karbonhidratı tamamen kesip yerine sebzeli bir yemek mi koysam ? )
    Ara ögün (21:30)
    --100 gr tavuk
    Yatmadan önce (yatış 00.00)
    --100 gr lor peyniri

Evet bu programı mümkün olduğunca uygulamaya çalışacağım.(Ara öğünleri okula götürür oldum çünkü :) ) Yukarıda belirttiğim yerler ve sizlerin uygun gördüğü yerlerde fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2009
    Sanalada bunu beğendi.
  2. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğim gibi programımı da aldım bu gün , şöyle birşey olacakmış.

Pazartesi-Perşembe

Lateral Raises 4x10
    Military Press 2x10
    Front Dumbbell Raises 2x10
    Lateral 2x10
    Z-Bar Scott Curl 4x10
    Tek Dumbbell Scott 3x10
    Makina Triceps 3x10
    Lying Triceps Extension 4x10

Salı
    -Cuma

Incline Bench Press 4x10
    Dumbbell Flyes 3x10
    Cable Crossover 3x10
    Bench Press 3x10
    Close-Grip Front Lat Pulldown 4x10
    Barbell Rowing 4x10
    Seated (Cable) Row 3x10
    Hack Squat 3x10

Her antrenmandan sonra 20-25 dk interval koşu ve ayrıca çarşamba ve cumartesileride 30 dk interval koşu düşünüyorum.Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Temmuz 2009
    Bozo-Baku, catalepsy ve dido84 bunu beğendi.
  3. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Her ne kadar forumdaki ilgi karşısında gözlerim yaşarmakla (!) birlikte ürünü bu gün kullanmaya başladım.
    İlk izlenimlerimi ileteyim.

İlk olarak, özellikle iştah konusuna önce değinmek istiyorum.İştah konusunu hiç düşünmemiş olmama rağmen (psikolojik bir etki söz konusu değil o yüzden) inanılmaz derecede iştahı kestiğini gözlemledim.Öyle ki sabah ki 3 adet ten sonra önce kahvaltıyı zar zor yiyebildim , daha sonrada ara ögünü resmen zorlayarak yemek zorunda kaldım.Antrenman öncesi öğünde de pilavın yarısını yiyemeyip sadece tavugu yedim.

İkinci olarak, vücut ısısını antrenman dışında artırdıgına cok şahit olamadım malesef.Ama antrenman öncesi aldığım ikinci 3 adetten sonra antrenmanda vücut ısısında artış ve kalp hızında da baya artış gözlemledim , ağırlık antrenmanında bile baya bir terletti.

Son olarakta benzer termojenik ürünlerde antrenmanda güç patlamasından bahsedilmiş.İlk günden mi kaynaklıdır bilmiyorum ama herhangi bir güç patlaması ,yada enerjik hissetme gözlemlemedim.(Bunda antrenman öncesi ögünde karbonhidratı az almamda etkili olabilir.)

Yabancı forumlardaki yorumlarına baktıgımda benzer şeyler okumuştum,daha sonra gün geçtikçe etkinin artırdığından bahsedilmişti , aynı etkinin olmasını umuyorum bundan sonraki günlerde.

Bu arada şuana kadar beslenme ve antrenman yukarıda anlattıgım gibi gerçekleşti.(iştah kesilmesiyle birlikte) Bu gün itibariyle boy 1.77 kilo 77.1.

Bozo-Baku, alkinnn ve precorefx bunu beğendi.
  4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Önceki kilon kaçtı ve kaç gündür kullanıyorsun?

5. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    İlk mesajlarda belirtmiştim ama gözden kactı sanırım.Ürüne bu gün başladım daha yani 1 gündür kullanıyorum.Kiloda 77.1.Bir gün için birşeyin belli olmayacagını biliyorum sadece ilk izlenimleri paylaşmak istedim.Gün geçtikçe güncellemeye çalışacağım

Bozo-Baku ve xlygan bunu beğendi.
  6. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bu gün ikinci günüm lipo6 black kullanımında.

bu günüde beslenme ve antrenman progamında fire vermeden geçirdim.Lipo hakkında ilk günkü izlenimlerim bu günde devam etti.İştah konusu en çok etkilendiğim konu oldu bu günde.Sabah mecburen yemekten önce aldım ilk porsiyonu ama ikinci porsiyonu yemekten 2 saat sonra (antrenmandan 30 dk önce ) aldım aksi takdirde yemek yiyemiyorum.

Birde normalde kafeinle pek aram olmamasına rağmen (ne kola nede kahve) sanki ürünün içindeki kafeine bagışıklıgım var gibi, açıkası beklediğim gibi vücut ısısında etki göremedim henüz.eğer bu şekilde devam ederse ilerleyen günlerde deneme amaçlı kafeinle destekleyebilirim belki.

7. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bu gün itibariyle 1 haftayı geride bıraktım Lipo kullanımında.

İlk iki günkü izlenimlerim hemen hemen hiç değişmedi.Bahsettiğim gibi iki gün ekstra 200 mg kafein aldım ikinci porsiyonla birlikte ama buda yarardan çok zarar getirdi diyebilirim sonrasında da vazgectim zaten.Şöyle bir kötü etkisi oldu , baş ağrısı yaptı mecbur bide aspirin attım.Baş ağrısı geçti ama sanırım kafeinin çok alınmasından sürekli bir agız kurulugu ve kalp hızının yuksekliği agırlık antrenmanı ve koşuda performans düşüklüğü yaşattı.

Bu gün itibariyle tartıda 76.6 ölçümünü gördüm.0.5 kg lık bir fark var ama bunun yağ olduğunu söylemek çok güç.Bel ölçümü almıştım 88cm idi , bel ölçüsünde de bi değişiklik yok zaten.İştah konusu tam gaz devam ediyor , sabahki kahvaltıyı en azından eskisi kadar zor yemiyorum ama genel bi iştahsızlık yapıyor.

Bunun yanında beslenmede belirtmemiştim ama sabah kalkar kalkmazda 2 ölçek Xtend kullanmaya başladım.Etkisi varmıdır bilemiyorum ama son 2 antrenmanda ağırlıklarım biraz arttı.Ağır antrenmanlar geçirmeme rağmen antrenman sonrası ve sabah oluşan yorgunluklar neredeyse hiç yok gibi.

İlk bir haftanın izlenimi aşagı yukarı böyle.Lipo ya başlamadan önce yaklaşık bir 10-11 kilo vermiştim büyük bölümü yağ olmak üzere , bel çevrem 103 ten 88 e gerilemişti.Bundan dolayı olsa gerek Lipo nun yağ yakımı zor oluyor bünyemde.Bundan sonra animal cuts denemeyi düşünebilirim.Bakalım kalan 3 haftadaki etki ne olacak.

8. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım gözümden yine bir şeyler kaçmış olabilir ama kutunun üzerindeki uyarıda bunu kullandığın zaman cafeinden uzak durman gerektiği yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam ama sen cafein aldığından bahsediyorsun?

Son düzenleme: 28 Temmuz 2009
    dido84 bunu beğendi.
  9. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    xlygan , evet doğru söylüyorsun kutu üzerindeki kullanma talimatlarında kafein ve kafein içeren şeylerin kullanılmaması söyleniyor.

Bunun nedeni vücudu fazla kafeinle yüklememek ve fazla kafeinden oluşabilecek yan etkileri ortadan kaldırmak için sanırım.
    Çünkü fazla kafein olduğu zaman sinirlilik,baş ağrısı,agız kuruluğu , uykusuzluk vs gibi yan etkiler ortaya çıkabiliyormuş.

Ben üründen istediğim kalp hızındaki artış ve vücut ısısını elde edemeyince kafein ile desteklemek istediğim için kullandım.

eludem, dido84 ve xlygan bunu beğendi.
  10. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bu gün itibariyle 2.haftayı geride bıraktım.Bu hafta bazı olumlu gelişmeler kaydettim.2 hafta öncekiyle şimdiye göre gözlemlediğim ölçüm farklılıkları şöyle olmuş.
    Kilo 77.1 --> 75.5
    Bel 88.5 --> 86
    Göğüs 100 --> 102
    Kol 35 ---> 36

Özellikle bel ve kilodaki farklılıgı bu hafta gözlemledim.Ve bunun yanında programımdaki tüm hareketlerde kilo artırmamda ekstra motivasyon sağladı.

İlginçtir ki bu hafta diyette kaytarmalarım olmasına rağmen pozitif etkiyle karşılaşmam sevindirici. Etkilere gelince vücut ısısındaki artışı bu hafta biraz daha fazla hissettim diyebilirim.Etkilerini anca mı gösteriyor bilemeyecegim ama ilk haftaki kötü izlenimimden sonra buna bile şükrettim diyebilirim.Artık geriye 1 hafta kaldı umarım en iyi şekilde geçer bu bir haftada.

dido84 ve xlygan bunu beğendi.
  11. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ewet sonouç nedi sonra neler oldu

12. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    yazmaya yeni fırsat oldu son durumda

kilo 74.8
    bel 82-83
    gögüs 100
    kol 36,5

belimde tatmin edici incelme sagladım diyebilirim , kilodan ziyade artık dik durunca göbek cıkmıyor alt karında hala yag var ama.

dido84, precorefx ve shownodese bunu beğendi.
  13. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aslında lipo 6 black'e başlamadan önceki yağ oranını ölçüp şimdiki ile karşılaştırsaydın çok daha tatmin edici olabilirdi.

Kolda belli bir artış var, ama göğüs tekrar geriye gitmiş. Bel çok iyi olmuş. Ama giden gelen ölçülerin yanında su kaybı ne kadar, yağ kaybı ne kadar acaba?

14. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    antreman yapmadigin gunlerde aliyormusun acaba black i ?

15. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    precorefx , su kaybının ne kadar olduğunu bilmiyorum ama oldukça az olduğunu söyleyebilirim çünkü vücudun su tutması icin beslenmede tuz olması gerekiyor sanırım , zaten 4 aydır hicbir şekilde tuz veya tuz iceren birşey tüketmiyordum.

whatismatrix , evet antrenman olmayan günlerde de lipo blacki kullandım , kullanım tavsiyesinde de bu şekilde belirtilmiş durumda zaten.

dido84 bunu beğendi.
  16. tabutt

tabutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar bu ürünle ilgili bi sorum olacak araştırmalarıma göre en iyi yağ yakıcı olarak bu ürün görünüyo peki bu ürünü bi bayanın kullanması ne gibi sonuçlar doğurur sizce görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim kız arkadaşımı zayıflatmaya çalışıyorumda :):)

17. cadsper

cadsper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürünün bayanlar için olanıda var , ürün ismi aynı

18. cadsper

cadsper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    lipo 6 black 120 tablet bende aldım ve bugün kullanmaya başladım . 3+3 olarak kullanılması tavsiye ediliyor ama ilk günler 2+2 olarak kullanıcam. sabah 6 da aç karnına 2 adet aldım , şuan hafif bir baş ağrısı var açıkçası . şuanki kilom 88 , kilo sorunum sadece göbek bölgem . yandaki resmimde görüleceği gibi üst kısmımda bir sorun yok , antrenman sonrası interval cardio ile hedefe gitmeye çalışacağım . hedefim 80 kilo olmak . gelişmeleri buraya yazacağım

19. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne
    ben bu ürünü kullanıp uzun bir süre bıraktıktan sonraki gözlemlerini de merak ediyorum

20. 2fun

2fun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    sipariş ettim hadi hayırlısı, umarım işe yarar. Acaba L-Carnitine ile beraber kullanılabilir mi?

Sayfayı Paylaş