Nur Topu Gibi Bir Böbrek Taşım Var

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Merhaba
    5 gündür idrarım siyah-kırmızı arasında gidip geliyordu. Böbrek taşım varmış. İnternette araştırma yaptım ve hayvansal protein, fındık, badem gibi yiyeceklerin çok fazla tüketilmemesi gerekildiği yazıyor. Günlük hayvansal protein alımının 150gr!ı geçmemesi gerektiği söyleniyor ama nekadar az olursa okadar da iyiymiş. İşin garibi doktorum bunlar hakkında hiç bilgilendirmedi ve özel bir hastahaneye gitmiştim.

Bu mereti yaşayan var mı ? Çok acı verici oluyormuş bi'de. Bana bir medet.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şimdi saygıdeğer rapperua,
    vatandaş olarak bizim sormamız gereken objectif bilgileri sorgulamadan. günlük hayvansal protein olarak 150 gr alınmasına inanıryorsun.
    böbrek taşın olduğunu gerekli tahlil ve gözlemler dışında tutarak, senin declarasyonunu göz önünde tutup olduğunu var sayarsak, su tüketimini arttırman gerektiğini acilen tarafına bildirrim.
    ayrıca protein ve hayvansal gıdalar öncelikle karaciğer ve safra'yı etkiler. bunların artığı olarak üreyi ---> ürik asit e çevirmede biraz su alımını arttırman sağlığın açısından faydalı olacağı kanısındayım.
    ayrıca kullandığın titaiumdioksit içeren bir ilaç kullanıyormusun. ayrıca forumda bizimle böbrek ultrasonografinizi paylaşabilirmisiniz (renkli doppler)

salvadore_xp01 bunu beğendi.
  3. salvadore_xp01

salvadore_xp01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Atakan kardeşim, sen yasiyor musun?.Yüzünü geren cennetlik...

Öncelikle geçmiş olsun. Çeken bilir bu derdi. Ben de yılda enaz 5 tas dusuruyorum. Suan bir tanesi.kanalda duruyor. 4 seans kirilmadi eswl ile. Kalsiyum oksalat tasi bu arada. Simdi rirs operasyonu gözüküyor. Ureteskop ile. Bakalim hayırlısı.
    Tas buyukse malesef düşmüyor. Ben 5mm olan taşları ne.yaptiysam da dusuremedim. Ac karna bol su iciyorum. Kanal genisleten prostat ilacı kullaniyorum. Sonuç alamiyorsam zaten dusmeyecegine kanaat getiriyorum. Hayvansal protein malesef bu konuda.sikinti yaratiyor. Vucut antremanina ara verdim. Ama her öğün et ariyorum yine. Saglikli günler.

Sayfayı Paylaş