normal ile lıgh ton balığının farkı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve devolam tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.ben normal ton balığı ile lıght ton balığı arasındaki farkı öğrenmek istiyorum.protein yönünden değil ama?omega3 omega6 yönünen lıght ton balığı yağsız olduğu için normal ton balığına göre dahamı fakirdir?biri aydınlatabilirmi?

2. reebok95

reebok95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    normal ton balıkları ayçiçek yağı içinde konserve edilir.fakat light olanlar su içinde.oyüzden light olanı yemek daha sağlıklı bence.üzerine sağlıklı bir yağ döküp yiyebilirsin.

3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Omega yağları açısından bi fark olduğunu sanmıyorum tek farkları light olanda ayçiçek yağı olmaması, dolayısıyla daha kalorisiz ve daha kuru :)

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Light olanında omega dahil hiç bir yağ yok 0.3-1 gr arası yağ oluyor light ton balıklarında yani balığında yağı alınıyor.

5. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ee şimdi omega3 omega6 için balık tüketin bolca diyorlar.buna ton balığı dahil değilmi?başka balıklarmı bu tavsiyte edilenler?omega 3 omega 6 için tüketmek istiyorum ton balığını.balık yağı hapı dahamı faydalı olur bu konuda.omega 3 omega6 ve d vitamini mevcut balık yağı hapında.ne dersiniz?

Sayfayı Paylaş