Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jonior tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 174 üye.
  1. jonior

jonior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bana sadece boyumun uzamasında yardımcı olacak egzersiz hareketleri öğretirmisiniz.ama anlasılır olsun önceki baslıklara baktım hareketlerin isimleri değişik değişik bişe anlamadım yardımlarınız için şimdiden tesekkür ederim.

HkN67 ve sonery bunu beğendi.
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle lütfen kuralları oku ''lütfen yardım'' şeklinde başlık açmak yasak, ikincisi bu sorduğun anatomiyle alakalı iki basketbolcuyu örnek vereceğim pau gasol ve hidayet türkoğlu... paul gasol, barcelona'da oynarken (şu anda nba takımlarından memphis grizzlies'da) sezon öncesi kadrolar açıklanmıştı orda boyu 2.00 m gözükürken adam 4-5 ay sonraki euroleague maçında 2.08 m idi. ve yaşı o zaman 19-20 idi. aynı şekilde hidayet türkoğlu da öyle... yani genel kanı erkeklerin 21 yada 22 yaşına kadar uzayacağı yönünde ama istisnalar da yok değil.

capoeiras ve HkN67 bunu beğendi.
  3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Selam junior, bu konu pek anket yapılacak bi konu deil.. bari en azından "21" yasınıda ekleseydin ankete :)
    Kişiye gore anatomisine gore degisir..
    Pau Gasol... su anda 2.16 adam 19 yasından sonra 16 cm büyümüs bu duruma gore...
    tabi bizler okadar sulak yerde yetismedik :) ama 21-22 yasından ufaksan junior, daha sansin war demektir

Saygılar

capoeiras ve HkN67 bunu beğendi.
  4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.070
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler cok zor, 18 yasindan sonra insanin boyunun uzamasi.
    Teorik olarak 21 yasina kadar uzar ama cok ender durumlarda mumkun bu.
    Boy uzamasina yardimci olacak en temel hareket, elma toplama diye tabir edilen, parmak uclarinda yukselerek, elleri hayali bir agactan elma toplamayi istiyormuscasina yukarilara uzatmak.
    Lat Pulldown ayni sekilde boy uzatici etkiye sahip.
    Basketbol ve voleybol'da ziplama ve yukari dogru uzanmalar icerdigi icin boy uzatici etkiye sahip sporlar.
    Bol uyku bir diger onemli etken,zira buyuk oranda uyku esnasinda salgilaniyor buyume hormonu.

bigbang06 ve rey619 bunu beğendi.
  5. jonior

jonior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar yardımlarınız için tesekkür ederim ben 18 yasındayım ve boyum kısa 1,65 önümdeki 2 sneyi iyi değerlendirip uzamak istiyorum o yüzden sizlerden yardım istedim vücuduma gelince sadece futbol oynuyorum ve gercekten çok atletik bi yapım var baya kaslıyım.......

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Body yapacaksan, Squat yapma..
    Halter yapma...
    Futbolun yanın basket ve voleybolu da ekle.. bol bol süt iç...
    bir de bir magazadan (GNC olabilir) L-Ariginine al, her aksam yatmadan iç... buyume hormonu salgılanmasını arttırır

saygılar

7. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bu kişiden kişiye deişir herkez gelişimini aynı zamanda tamamlamaz. ben 18 yaşından sonra 10 cm kadar uzadım 20 yaşındayım şuan son altı ayda dört santim kadar uzadım yaklaşık olarak boyum 188 .. bunu bi çeşit röntgenle anlıyabilirsin bildiğim kadarıyla elinin röntgenini çekip boğumlar arasındaki boşluğa bakarak boyunun daha nekadar uzayabileceğini söylüyolar

8. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    18 YASINDAYIM 1.90 BOYUM VAR VE 1 YILDIR DAHA BOYUMDA 1 CM BILE UZAMADI

9. jonior

jonior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    genelde böle oluyo bazı insanlar erken yaslarda birden uzuyo ve senin gibi sonra bidaha uzamıyo bazı insanlar ise yavas yavas uzuyo ama yüksek yaslara kadar bu devam ediyo sen birden uzamısın ve durmusun zaten daha fazlada uzama bence

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    hahaha bencede .. napacan daha uzun boyu.. 1 90 yeterde artar

capoeiras bunu beğendi.
  11. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım 18 yasındaysan babandan uzunsan şu anda belki uzamayabilirsinde.ben boy 1.85 ben 16-17 yasından sonra uzamadım.

12. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    en büyük uzama genelde 13-15 yaşları arasındadır yaklaşık senede 8-10 cm uzanır.. 16 yaşına geldiğinizde boy uzamanızın %96 tamamlanmış olur
    en genel ortalamada erkeklerde 21 kızlarda 19 yaşına kdr uzatmaktır fakat 25 yaşına kadar uzayanlar görülmüştü çok ender olsada.. uzayıp uzamıyacağınıza merak edenler bir el filmi çektirerek plaklarınızın kapanıp kapanmadığını görerek anlayabilirsiniz..
    örnek : 18 yaşında çektirdigimde kapanmamıştı 22 yaşında çektirdiğimde ise plaklarım kapanmıştı.. ama bu süre içindede belki anca mm uzamışımdır..

gelelim plaklar kapandıktan sonra boy uzar mı?
    1.65 ortalama erkek boyu ile batılara oranla çokı kısa kalan bazı uzakdoğulu gençlerin denemeleri var
    pilatesle 0.7 cm uzayacağı söyleniryor..
    bir diğer yöntem ise barfiks düzenli yapıldığında 6 ay sonra .75 cm uzatacağı söyleniyor
    bir diğer yöntem ise uyumadan 1 saat evel 45 dakika ayağa takılan kum torbaları ile birlikte jogging yapmak veya zıplamak daha sonrada ayaklar yere değmeyecek sekilde yine bu ağırlıklarla 1 saat kadar oturmak..
    sonrada ayak hiç bir sekilde yere değmeden hemen uyumak..
    bu yöntemle 6 ayda 2 inç yani 5 cm civarı uzadıklarını iddia ediyorlar..

loren ve orkunberk bunu beğendi.
  13. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bir de bir magazadan (GNC olabilir) L-Ariginine al, her aksam yatmadan iç... buyume hormonu salgılanmasını arttırır

bende l-glutamin var aynı etkiyi yaparmı yoksa l-argininle destekleyimmi?

capoeiras bunu beğendi.
  14. skygokhan

skygokhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Erkeklerde 25 yaşına kadar uzama şansı varmış ama bir gerçekte var 21den sonra uzayan görmedim oda uzasan uzasan 2 3 cm...Lise çağında en iyi uzar insan.

15. alpisi

alpisi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bunun için anket yapmaya ne gerek varki bilimsel olarak boy 22 yaşına kadar uzayabilir bu ya çok az olur yada ergenliği acık gecikmiş kişlerde 19 dan sonra sora çok zor

ahmetbaba bunu beğendi.
  16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bir arkadaşım vardı cüce bücür gözüyle bakıyorduk, askerden geldiğinde tanıyamamıştık, tabi hayatım boyunca böyle bişey görmedim.

17. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    1.85 tim 1.87 olmusum, yas 23

FtgO ve salvadore_xp bunu beğendi.
  18. Gokhan53

Gokhan53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezer
    Yer:
    İstanbul
    Salonlarda bazı kişiler barfikse asılmanında işe yarayabileceğini söylüyor

19. budyy

budyy Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir-istanbul
    jonior, tabikide boy herşeyden önce genetik ve beslenmeye bağlı ama walla benim abim gibi istisna bir durumunun gerçekleşeceğini bilsem hemen askere git derim...
    ama sakıncalarıda var, askerden önce evlenmişti ve yengemin boyu 1.67.abim askere 182 boyla gitti, geriye 194 olarak geldi, 14 cm uzadı ve askere gittiğinde 23 yaşındaydı...şimdi yengem yanında bücür kalıyor :D

bizim salondada barfix'in boy uzattığı falan söyleniyor ama yinede en iyi cevabı faydası gören kişi varsa o verir, bence sen bol bol süt vs. (kalsiyum) içeren besinler tüket, daha zamanın var...

scorpi ; kum torbası falan demişsin ama çok tehlikeli ve çok kötü sonuçlarda doğurabilir. senin bu bahsettiğin "ayağına kum torbası bağla, ayakların yere değmeyek şekilde yat" bunlar tıbbi müdahaleler.
    bi kuzenim var, kız kalça çıkığı doğdu ve bi bacağı diğerine göre 2,5 cm kısaydı.ona 8 ay boyunca bu müdahalelerin bire bir aynısı yapıldı... hatta kısa olan bacağı şuan uzun olan bacağına göre 3mm uzunmuş ama çok sağlıklı ve hiç ama hiç belli değil...
    bence bu tip şeyleri bi hekime başvurmadan yapma derim...

20. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 19 yasındayım ama biraz geç gelişiyorum

Sayfayı Paylaş