Niye Çevremizdekiler BB konusunda bilinçsiz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Arkadasla spor salonuna bakmaya gıderken aramızda muhabbet edıyoruz. Dıyorum ona ıste artık yemegınede dıkkat edeceksın yaglı yemek yok kızartma yok protein agırlıklı besleneceksın ıste senın gunluk 140 gram protein alman lazım falan dıyorum. bana dıyor yok ben eskısı gıbı beslenırım ben sadece salona gıdıp kas yapıcam beslenmeyle ugrasamam.

Ben bunu dıyen adama bunu nasıl ogretırım kı. Salona gıttık orayaa bakan bı abı var hoca degıl sanırım ben dıyorum abı hoca falan var demı bıze yon gostercek oda olmaz mı cok bılgılı hocalarımız var dedı. Sen hangı bolgene kas yapmak ıstıosan ona gore ayarlarız pazu yapcan dersen pazu calısırsın falan. Abı dedım bu spor ole bı spor mu her bolgeyı yapıcaz herhalde deım. Sımdı o adam bana bunu derse ben ne yapayım. Annem babam dıo oglum kendını yorma 10 dakka yap bırak.

Arkadasın babası dıomus o tur yerlerde ne ısınvar.

Sonra gene arkadas dıo su yazın 3 ay gıdelım salona manyak kas yaparız sonra bırdahakı yaz bı da gıderız. Ulen dedım sen bunu makarasına mı yapcan bu devamlılık dısıplın ısteyen spor ole 3 ayla olmaz dedım. Tabı takan kım bızı.

Bılmeyen ınsana bunu anlatmak cok zor bısı hakıkaten. Hıc kımse bısı ogrenmıyor kafasına gore gıdıyor ben bosa mı okuyorum burda her gun kac sayfa yazı.

Keske herkes bılınclı yapsa bu sporu yapan adamada bılınclı yaklassa.

slymnasye, smltncr ve TuGhAn bunu beğendi.
  2. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Hayat böyle birşey..Öğrenme sürecinin içinde hatalarda vardır..Ama doğru tektir.1müsibet 1000 nasihat ironisi ;)

3. GoLD_WaRRioR

GoLD_WaRRioR Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla kardeş çok haklısın bizim arkadaşlarda öyle kafasına göre gidiolar, fitnesse ilk başladığımda (4 ay önce) arkadaşla gittik. Arkadaş kilo vermek için ben ise kas yapmak için gittik, ben tabi bu konuda biraz tecrübeliyim, İnternetten tecrübe edindik yani ne yapacağımı nasıl besleneceğimi falan iyi biliyorum. Arkadaş da hiç bişi bilmiyo gelip salona yarım saat koşuyo sonra gidip evde 5000 kalori çekio böle bişi olmaz ki kardeş bi türlü anlatamadım arkadaşa gitti ya kafa_kafa_kafa_

4. GoLD_WaRRioR

GoLD_WaRRioR Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş valla haklısın da o kadar dememize rağmen bi türlü anlamak istemeyen arklarımız var. :)

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Forum kurallarını okuyun ve kişilere nickleri ile hitap edin.

6. Mertba

Mertba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çevremizdekiler hangi konuda bilinçli ki?Bence onları düşünmekle uğraşma arkadaşını da böyle devam edersen gelişemezsin diye uyar aileni de pek takma derim çünkü genellikle senin kendilerine göre iyi olacağını düşündükleri şeyi yapmanı beklerler :) Çoğu zaman da yanılırlar..

7. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bıde su var. Ben dogruyu anlatıyorum birde onun karsısında mahcup duruma dusuyorum. Ne bıleyım bole bı suratı bozuluyor sonra sacmalamaya baslıyor lar :)

8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    aynen ya aynı durum bendede war herkes cok bilinçsiz anlatsan anlamıyo ama biyandada böle bilinçsiz şekilde yapıp vakitlerini umutlarını boşa harcıyolar ona içim gidiyo yardım etmeye çalışıyıorum ama bi yere kadar bazılarıda war sanki işin ustası olmuşlar öle artislik yapıyolar ama aslında bişey bilmiyolar dogrusunu söylemek istiyosun bu sefer tersliycek yazık ya walla yazıkkk

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar hepinize katılıyorum, insanlar genelde B.B'ye başladıktan yaklaşık 2 ay sonra her hareketi biliyormuş artık usta olmuş gibi davranıyorlar bunu anlamıyorum ben ne gerek var böyle birşeye.Hatta şöyle birşey bile oluyor;2ay önce başlayan birisi yeni başlayan birisine hareketi nasıl yapıcağını gösteriyor ama çok profesyonelmiş gibi yanlış olarak gösteriyor, neler neler var...Ayrıca ben Bilecik'te öğrenciydim.Okul bitti şimdi İstanbul'a döndüm sırf ilgisizlik yüzünden bulunduğum semtteki salon kapatılmış.Şimdi nerde devam edeceğim bu spora bilmiyorum.En yakın yer maltepe'de araştırdım salon fiyatları çok pahalı geldi.Bu gidişle bir işe başlayana kadar bırakmak zorunda kalıcam bu sporu...

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    cok ıyı bır yere parmak basmıssınız arkadaslar benım cevremdekı ınsanlarda aynen ole e tabı bende burdan ogrendıklerımı bılımsel bılgılerı anlatıyorum adamlar anlamk ıstemıyor ben dıyorum supplemtler ılac degıl adam bana fazla kullanma bak yasın genc dıyor bunu dıyen adam benım enıstem ve gunde 2 paket sıgara haftada da 1-2 buyuk rakı ıcen bır adam sporla alaksı yok ama baslarsa 3 ayda kas yapıcagını arnold olucagını sanıo e sen gel sımdı bu adama laf anlat

dıger bır anımda salonda kı bır adamın sureklı karın calısmaıs uzerıne yanına gıdıp konu hakkında bılgı verdım bu ıs ole karın calısmayla olmaz kardıoyla olur falan adam demz mı sen gıd kendı gobegını erıt dıe e tabı adama bu sefer bulk donemını anlatıom bana sankı uyduruyom gıbı bakıo

bence yapmamız gerekn bılgı almak ısteyene sonuna kadar yardımcı olmak ama ıstemeyenede hıc bulasmamak sonucta vucut gelıstırmeyı kol olcusyle belırleyen bır toplumda yasıyoruz

11. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    evet suplement konusu falan içler acısı :)

12. Powerofdreams

Powerofdreams Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya-Ankara

Ben yurtta kalıyordum.Optimum %100 Whey almıştım 1 kg luktan antremandan sonra kullanmak için.Her gün antremandan sonra alıyordum.Wheyi kullanırken oda arkadaşımın sık sık dediği cümle "Öleceksin dostum öleceksin.Bırak şu ilaçları..." :D Adam bir de benden daha üst bir üniversitede okuyor kafa_

13. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Einstein boşuna dememiş.."Bir insanın ön yargılarını parçalamak,atomu parçalamaktan daha zordur." diye...

Hele birde bizim halkımız doğru ya da yanlış bildiği bir olay hakkında hemen ahkam kesmeye başlar..Yeri gelir profesyonel futbolcuya ahkam keser..yeri gelir bize ahkam keser..Supplement'e ilaç der ölürsün der..Kasların sarkar der..

En iyisi heeee öyle diyip geçmek..Çünkü gerçekten uğraştırıyorlar çok inatlaşıyorlar..

TuGhAn bunu beğendi.
  14. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Ailem etrafımdakiler vücut geliştirmeyi filan eleştirdikleri zaman kendiniz de dahil etrafınızdaki insanlara bi bakın diyorum. 30 yaşını geçip de göbeği olmayan kaç kişi var. Böyle deyince durup bi düşünüyolar :)

15. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    Yaslaninca her yanin sarkacak gitme gögüslerin karnina gelecek derin burus burus olacak
    cocugun olmayacak ...... kalkmayacak . güclüsün ama vurdugun ignelerdendir ( halbuki dopinkle hic alakam yok) bunlara ne demeli arkadaslar

16. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    insanlar sadece vücut geliştirmede değil birçok konuda bilinçsiz

17. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç bir bilgisi olmadan her konu hakkında fikir sahibi olan o kadar çok insan var ki ülkemizde. Yani keşke bu bilinçsizlik sadece BB konusunda olsa.

18. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vg sporunun neden halk arasında bu kadar popüler bir ahkâm kesme konusu olduğunu anlayabilmiş değilim. Birçok kişi birçok konu hakkında sallıyor ama konu vücut geliştirme olunca 7'den 70'e herkes fikir belirtiyor. En önemlisi herkesin söylediği aynı nakaratı tüm halka empoze eden kimler merak ediyorum. Gerçekten bunu bileniniz var mı? Acaba zamanında bir televizyon programında birisi mi söyledi de bu hurafeler bu derece yaygın hale geldi?

19. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    televızyonda sımdı ısmını hatırlamıyorum bır doktor buyuk ıhtımal dıyetısyendır bu spora basladıgım ılk gunlerde ben evde yokken yok ıste proteın tozları dopıngtır bunlar genclerımızı olduruyor turu seyler solemıs annemde buna bakarak artık o tozları kullanmıycaksın ıste ben senı bunun ıcınmı buyttum falan gıbı seyler soluyor zor sakınlestırdım yemınle

yanı demk ıstedıgım vg hakkında sadece halk degıl okumusuda doktoruda bazen sallıyor

ınternette hepımız bır kosede proteın tozları olduruyor tıpı bır yazı okumusuzdur e bunları yazanlarda cogunlukla beslenme uzmanları

20. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    vg. yaptığımı bilen herkes, gel şu kutuları taşı kasların güçlenir, ya da al bira iç protein çok bunda gibi espriler yapıyor. hangisine patlarım acaba diye düşünüyorum :D

Sayfayı Paylaş