Ney önerirsiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve clery tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese selamlar.
    Bir süredir forumu takip ediyorum.
    Benim sorunum ve öneri almak istediğim konu şu.Ben 1.84 boyunda ve 60 kiloyum.Ne yaparsam yapıyım kilo alamıyorum.Fakat vicudumdaki kaslarım konusunda pek sıkıntım yok.Bir çok kişinin ''yuh be nasıl yapdın o baklavaları'' dediği karın kaslarına sahibim.Sırt kaslarımda fena değil ve göğüsümde fena değil.Göğüsüm dışarıdan (üzerimde kıyafet olunca) çok belirgin gözükmese bile üstümde birşey olmadığı zaman güzel duruyor.Fakat bnm kollarım çok ama çok ince.Biz çok samimi 3 arkadaşız.3ümüzde basketbol oynuyoruz bir ara profesyonel olarak oynadım ben fakat artık profesyonel olarak değil ama hergün en az 2 saat sokakda oynuyorum.Diğer 2 arkadaşımdan 1taneside benim gibi zamanında profesyonel olarak oynamış fakat şimdi oynamıyor.Sonuncu arkadaşımızda hala oynamaya devam ediyor.Ve bu arkadaşlarım şakasınada olsa kollarımla dalga geçiyorlar.Yani kollarım güçlü olmasına rağmen çok ince.Halter idamnı yediğim zaman klüpde 70 kilo bench yapabiliyordum zorlansamda.Fakat kollarım bir türlü kalınlaşmıyor.Kasdığım zaman hacimleri çok belirgin şekilde artıyor ama kasmadığım zaman çok ince gözüküyorlar.
    Benim sizden öğrenmek istediğim kollarımı nasıl kalınlaştırabilirim.Salona gidicek vaktim hiç yok.Vaktim olmadığı için profesyonel olarak basketbolu bırakdım.Evde 10 kiloluk ağırlıklarım var.Sizce kollarımı nasıl kalınlaştırabilirim?Kilo alman lazım diyiceksiniz ama kilo nasıl alıcam bilemiyorum.Ne kadar yemek yesemde alamıyorum.Protein tozu kullandım 2 hafta. Okuldan öğlen gelir gelmez yemek yiyordum ve yemekden sonra limonataya karıştırıp protein tozu kullanıyordum.O zamanlar kilom 57 falandı 60 oldum ama 2 hafta içinde değil.Çok fazla kilomu tartmıyorum.Yani martta falan 57ydim şuan 60 kiloyum.59-60 arasında gidiyorum.Kollarımı nasıl kalınlaştırabilirim?Ve kollarımın yanında omuzlarımın genişiğinden hoşnut değilim.Dar değil omuzlarım fakat genişde değiller orta yani...Bunları nasıl geliştirebilirim? Bu kilo ile geliştirebilirmiyim?
    Çok uzun bir yazı oldu ama zahmet edip okursanız ve yardım ederseniz inanın çok mutlu olucam.Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Son düzenleme: 15 Ağustos 2009
  2. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada yaşım 16

3. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    foto atsan iyi olur sanki..

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sıkmadıgın zaman kalın gozuksun ıstıyorsan trıceps hareketlerıne forumdan bak ve yapmaya basla..Kolun 3te 2sını trıceps olusturur..

5. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    431
    Ödül Puanları:
    0

ben şahsen ney önermem. ney üflemeli bir çalgı, en fazla nefesini açar.. ney ile vücut geliştirebileceğini sanmıyorum :p

bu iğrenç laf esprisinden sonra beni ne kadar ciddiye alırsın bilmiyorum ama aslında yaşına göre kilon normal sayılır çünkü boyun uzuyor ve büyüyorsun, büyüme ciddi kalori yakan bir atraksiyon. eğer orantılı büyümek istiyorsan, aldığın kalori miktarını arttırmalısın. yani çok çok iyi beslnemlesin bunun başka bir yolu yok.

6. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    İlk defa duydum çok ilginç geldi triceps geliştirmiyordum artık baslicam

7. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yani ? dumur oldum resmen :)

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Pes artık bırde her konuya yorum yapıp atıp tutuyorsun..:D

9. clery

clery Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlar için teşekkürler elimde şuan bu resmim var.Resim üzerindeki yazıları falan dikkate almayın onlar photo shop ile arkadaşım tarafından yapıldı.Yani resimdeki benim.Gerçi inanılmıyıcak gibi bir vicudum yok =).Bu resimde göğüsleri sıkmışdım biraz karnımı hiç sıkmadım.Karnımı zaten sıkmıyorum sıktığım zaman acıyor.Eski bir resmim o yüzden göğüsleri ne kdr sıktım hatırlamıyorum.

http://img36.imageshack.us/img36/7903/lol21h.jpg

Aranıza yeni katıldığım için umarım resim upload edip koymada bir sıkıntım olmaz kurallara uygun yaparım.

10. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    ortadaki WTF?_? yazısı tam uymuş fotoya :) iki dk aynanın karşısına geçip bi foto çekip onu atsaydın keşke

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş