Netbook alacağım önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve S.Çağrı tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yaklaşık 6 yıllık bir masa üstüm var ama bozuldu,yaptırıyorum gene bozuluyor ve şuanda geçici olarak başkasının kasasını kullanıyorum.Okul için okula gittiğimde bağlanabileceğim çantama sığacak bir makineye ihtiyacım var.Açıkçası bilgisayar bağımlısıydım ama şuanda vakit ayırır durumda değilim.Ona ayıracağım vakti(oyun için) başka şeylere ayırıyorum.Benim için msn,facebook'a girebileceğim,ödevlerimi yapabileceğim,world,excel kullanabileceğim temel ihtiyaçlarımı sorunsuz gerçekleştirebileceğim bir alete ihtiyacım var.Laptop da alabilirim ama alırsam 2.500 dan aşağısını almam(olacaksa kaliteli olsun mantığıyla hareket ederim) ve şuan da ona verecek param yok.Dediğim gibi masa üstünü çöpe atıp temel ihtiyaçlarımı karşılayacak bir netbook arıyorum.Daha önce hiç araştırmam olmadığı için size danışmak istedim.Şimdiden teşekkürler.

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    2 tür pc alabilirsin ben pc yi markasına bakarak almam casper vs hiç almam nedeni adamlar zaten işlemcisi ya intel amd işlenci olmak zorunda hard disk felan zaten kötü olmaz 2 yıl garantisi olur o yüzden bozulması onlara zarar yapar

I. intel atom işlemcili(ısınma sorunu yoktur)-amd
    250 Hard disk
    1-2 gb ram
    onboard ekran kartı
    15 inc felan ekran boyutu olur
    yüksek ihtinmal win 7 starter verirler premium vermezler
    bununla internette kolaylıkla dolaşabilirsin.oyun olarak 3d olanları açmaz (dota vs) fiyatı 600 tl civarı olur

II.
    sony
    intel core i5
    350 -500 gb hard disc
    nvidia geforce 2 gb ekran kartı
    ful hd 1080
    win7 premium
    17" inc fiyatı 1200$ felan 1900 tl felanyani 1-2 yıl önce
    III.
    ASUS K53SV
    Core i7-2630
    8GB DDR3
    2GB GT540
    640GB

hd
    2200 tl asus
    ----------------------
    ASUS N53Si7-2630
    16 GB RAM
    2 GB GT550
    500 HDD
    2650 tl

sana önerin toplama yapabilirsin bilgisayardan anlıyorsan 2000 tl ye i7 1000 gb hdd yapabilirsin
    1.ile 3. var.1.yi yeni aldım sürekli açık duruyor 3. sini 3d işlemler map oyun tasarım için eger birçok filim müzik gibi arşiv dosyan var ise 150 tl civarı taşınabilir hard disck alabilirsin 750 gb .

ama bilgisayardan anlamıyor isen istedigin bilgisayar dayanmaz çünkü yeni dönem botnet(zombie pc) zamanı indirdiginiz en küçük müzik vs de pc nize kuruluyor formatla bile gitmeyen botnetler vardır hiçbirrrr spyware hiçbir antivirüs bulamıyor.siz ve sizin gibi kurbanlardan 1 kişi binlerce kişiye virüsünü yayabiliyor sizin cam görüntüsünden sesinize kadar her tür loglarınızı alır .bu yüzden indirdiginiz dosyaya dikkat edin
    güvenle indirebileceginiz site

gezginler
    cryptosuite
    vb
    adminleri dosyaları bizzat inceledikten sonra izin veriyor

Son düzenleme: 3 Ekim 2011
    S.Çağrı bunu beğendi.
  3. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Netbook almayı düşündüğümü söyledim zira laptop alacak olsam 2000 tl den aşağı almam büyük ihtimal de Qismo ya yakın modeller düşünürüm Asustan.Ama o kadar param yok şimdilik ve benim işimi görecek makinelere yöneldim.

Sayfayı Paylaş