Nestle nesfit tarzı ürünler ile beslenmek?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba,
    Arkadaşlar 2 sene spor salonunda fitnes yaptıktan sonra iş nedeniyle başka bir şehre taşındım. Bu nedenle son 1,5 senedir düzenli spor yapmadım. Dolayısıyle kas kaybının yanı sıra kilo aldım. özelliklede bel üstü kısımlara.
    Böyle olunca beslenem şeklimide değiştirdim. Sadece protein ve sebze ile beslenmeye başladım.

Örneğin, öğlen ofiste çıkan yemeklerde sadece çorba, varsa kırmızı-beyaz farketmez et, yanında salata ve ayran tüketiyorum. Akşamları ise peynirli, ton balıklı salata ve çeşitli salatalar, ayrıca yine et ve tavuk ürünlerini tüketiyorum. Bunlara ilave olarak az şekerli meyveler ve nerdeyse her akşam fındık, badem, ceviz ve fıstık tüketiyorum. Sabahları işe giderken 2 adet kuru kaysı, 3 adet ceviz ve birkaç fındık badem yiyorum.

Bu şeklde beslenerek kilo vermeye başladım, yaklaşık 6 kilo verdim ama heryerimden eşit verdim. böyle olunca bölgesel şekillendirme yapmak için spor yapmaya karar verdim.
    Son 3 aydır evde akşamşları yarım saat bisiklet çevirip, 60x6 tekrarlı değişik pozisyonlarda mekik çekiyorum.
    Sabahlarıda yine 60x6 tekrarlı mekiğe devam ediyorum. Bu şekildede 3 kilo daha verdim. Şimdi gerçekten zayıf görünüyorum ama karın bölgesindeki yağlardan halen kurtulamadım. karın kaslarının en üstündeki kısmında ciddi şekilde belirginleşme ve tüm karın kaslarımda sertleşme var. Fakat üzerinde özelliklede karnın alt kısmında 2 parmağa yakın yumuşamış deri ve yağ tabakası var.

Benim artık bunuda eritip karın kısmında ve göğüs kısmımdaki yağlardanda kurtulmam gerekiyor. spor olarak bu tempomu sürdürmeye devam edeceğim. Doğru yolda olduğumu hissediyorum.

Şimdi gelelim soruma, Nestle nesfit ve o tür mısır gevreği denilen ürünlerin içerisindeki, yağ ve karbonhidrat miktarı benim amaçlarıma ulaşmamdaki sürece olumsuz etki edermi?
    Çoğu zaman akşamları salata yapmaya yada bişeyler hazırlamaya üşendiğimden, yoğurtla yada sütle karıştırıp nestle nesfit yemeyi tercih ediyorum.
    Sanki bu şekilde yediğim zaman kilo alıyomuşum gibi hatta ertesi gün tartıda artışı görüyorum.
    Süt ve yoğurt yememde bir sakınca varmı? içerisinde yağ barındırıyor olmaları vücutta yağlanmaya neden olurmu? nestle tür ürünleri yememde bir mahsur varmı? eğer yoksa sütlemi yoksa yoğurtlamı tüketmeliyim?

Ağırlık çalışmadığım için ekstra güç verici bir beslenmeye ihtiyaç duymuyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Hic gerek yok onlara proteini arttirmaya bak

3. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kısmındaki yağlardan şikayet etmişsin, mekik çekmek buna çözüm değil. Çok yüksek sayılarda mekikler çekmek karın kaslarında overtraining'e sebep olur, onlar da bi kas unutmamak lazım bunu. Çok mekik çekicem çok kasım çıkıcak diye bi şey yok. Beslenmene gerçekten dikkat etmeli, iyi araştırmalı ve besinler üzerinde bilgi sahibi olman lazım. o mekikler yerine kardiyo süreni yada şiddetini arttır. Mekik setlerinin sayısını düşür, göğsünde dumbell vs ile extra gerilim yükle karın kaslarına. böylece kasları büyümeye zorlarsın ve daha belirgin olurlar, yağ yakmak için kardiyo yapıp, beslenmeyi de buna göre ayarlarsan kesinlikle verim alırsın.

4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Mesela nasıl artırabilirim?
    Akşamları yemek seçmekte zorlanıyorum. sürekli yeşillik yemekten sıkıldım.
    Ağırlık çalışmadığım içinde tükettiğim kaloriden fazlasını almak istemiyorum.
    Bu nedenle arada çeşit olsun ve kolay olsun:) diye nesfit yemeyi tercih ediyorum.
    Bu yüzden öneri ve tavsiyenize açığım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:56 ----------

Cevabınız için teşekkürler, bazı yerlerde cümleler düşük olduğundan tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım açıkcası.
    Overtraining ne demek onu açıklayabilirmisiniz biraz?
    Ayrıca mekikleri örneğin dizler kırıkken 60x2, dizler yukarda 90 derece iken 60x2, akaklar tamamen havada iken 60x2 sola ve sağa belden dizler dönükken 60x1 şeklinde mekik çekiyorum.
    Bunları 30x4 yaparsammı daha faydalı olur?
    Çok mekik çekince neden karın kasları gelişmez?

5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bim'e her uğradığımda 4 5 paket kellys mısır gevreği alırım. Kilo almama yardımcı oluyor. Kelly's mısır gevrekleri, kaliteli lezzet ve ucuzluk bir arada.

ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ

Enerji Değeri 361 (kcal / 100 g
    1533 (kJ / 100 g)
    Protein 8,0 (g / 100 g)
    Yağ 1,0 (g / 100 g)
    Doymamış Yağ 0,5 (g / 100 g)
    Karbonhidrat 80,0 (g / 100 g)
    Şeker 4,0 (g / 100 g)
    Lif 5,0 (g / 100 g)
    Sodyum 0, (g / 100 g)

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum naaptın! ben zayıflayıp yağlarımı ertimeye çalışıyorum sen kilo almaktan bahsetmişsin:)kafa_:evil:

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yulaf ezmesini tek geçerim.

8. alice#

alice# Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    thekinger merhaba aynı sorunlar bendede var dı demek isterdim aslında hala var, fakat eskisi gibi değil. senden farklı olarak göbek şişliğide vardı bende mekik evet üst karın için işe yarıyor ama alt karın çalışmaları o bölgedeki yağları yakamıyor. şimdi ben kendi programımdan biraz bahsedeyim belki seninde işine yarar günde 2 öğün yemek yiyen biriydim ilk önce içeriğine hiç bakmadan bunu 5 e 6 ya bazen 7 ye çıkardım küçük küçük sürekli bşyler atıştırıyorum kahvaltıda sadece haşlanmış 2 yumurta hıyar domates yağsız tuzsuz ligth peynir ve zeytin doyana kadar yemiyorum çnkü aralarda bişeyler atıştırıcağımı biliyorum öğlen ve akşama değinmiycem ızgara tavuk zor geliyosa iglo gibi hazır balıklar alıp yiyebilirsin öğleden akşama kadar hiç acıkmamaya çalışıyorum evde olmadığım için genelde kuruyemiş bulursam muz ve acayip bol su. akşam yemeğini olabildiğince erken yemeğe çalışıyorum ardından antremana gidip yediklerimi yok ediyorum :) gelince acıkan ben evde ne kadar meyve varsa ki yaz geliyo artık daha şanslısın erik kiraz gibi meyveler daha iyi kilo verdirir yiyiyorum ve günü hiç acıkmamış olarak kapatıyorum sonuç eskiden belimde olan kanatlarım şimdi olması gerektiği yere doğru yükselmeye başladı

9. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Tavsiyelerin için teşekkürler.
    Asıl soruma cevap veren çıkmadı henüz:)
    nesfit tarzı ürünleri tüketmelimiyiz, zayıflamamıza ve yağ azalmasına faydası olurmu?

10. alice#

alice# Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu konuda pek bilgim yok ama ürünün karbonhidrat değeri çok yüksek benim uyguladığım yada uygulamak istediğim diete göre günlük yakabiliceğim karbonhidrat değerinin altında bi değerde karbonhidrat almam gerek böyle yaparak yağları enerjiye çevirmek istiyorum benim fikrimi sorarsan ben kullanmam bu kadar karbonhidratı sabahın köründe alıp harcamak zor olsa gerek

11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    tüketme.zayıflamana ve yağ azalmasına faydası olmaz. kolay gelsin.....
    bu arada çeşitlilik istemişsin...
    salata
    tavuk
    et
    sebze haşlaması
    bulgur pilavı az da olsa
    balık
    ton balık
    yumurta beyazı

kilit nokta şekeri 0 a indiricez böylece biraz daha hızlı olcak yag yakım
    aklıma gelenler bunlar kolay gelsin...

12. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    2 yıldır çayda kahvede çekeri kestim. Tatlıda yemiyorum mümkün olduğunca.
    Akşamları, salata, tavuk, et, ton balıklı salata v.s yemekten bazen sıkılıyorum bazende hazırlamaya zaman bulamıyorum yada üşeniyorum.
    Nesfit yerine forumda bazı arkadaşlar eti lifalif diye bişey önermişler. Tok tutmasının yanı sıra lifli olmasınında faydaları varmış sanırım. bu ürünü alıp akşamları yemek olarak ara sıra tüketeyimmi?

13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

lifalif harikadır ama sabah kahvaltısında! yani akşam alman ara sıra bile olsa hic iyi olmaz....

14. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Nestle Nesfit Besin Değerleri Tablosu ENERJİ VE BESiN ÖGELERi
    Her 100g
    Nesfit’te ​
    30g Nesfit 125ml yağsız süt ile ​
    Enerji
    1523 kJ ​
    642 kJ ​
    359 kcal ​
    151 kcal ​
    Protein
    7.6 g ​
    6.6 g ​
    Karbonhidrat
    79.1 g ​
    30.1 g ​
    Şeker
    17.2 g ​
    11.3 g ​
    Yağ
    1.4 g ​
    0.5 g ​
    Doymuş
    0.4 g ​
    0.1 g ​
    Lif
    6.5 g ​
    1.9 g ​
    Sodyum
    0.6 g ​
    0.2 g ​

Lifalifde karbonhidrat 60 gram galiba.

15. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    evet o yuzden aksam alma dememin sebebi budur:)

16. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle akşamları yeme :)
    hatta mümkünse akşamları 'kana hızlı karışan hiçbir karbonhidrat' yeme.
    akşamları hafif yemeye çalış. ve mümkünse yatmadan 4-5 saat evvle son öğününü bitirmiş ol. sonrasında sadece meyve çayı, su şeklinde...

17. Gladiatus

Gladiatus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende zaten nesfit istemiyordum ama yulaf ezmesinden cok memnun olan var bende sabahları bundan tüketebilirim ama merak ettiğim şu ki bunu kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa hazır mı alıyorsunuz? Not : Arkadaşlar yaşım 13 boyum 1.58 kilom da 58 bana bi beslenme programı önerebilecek veya kilo verebileceğim hafif bi antreman önerebilecek olursa ulaşırsa cok sevinirim kilom normal sayılır ama yağ oranım biraz fazla genede tabii göbekli sayılmam).

18. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul

19. kinezist!

kinezist! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

20. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Tadi benimde hosuma gidiyor bulk zamaninda bol bol tuketiyorum fakat definisyonda tuketilmemeli kan sekerini arttirabilecek besinler.

Sayfayı Paylaş