NesquikLi Süt ..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RoMaNS tarafından 1 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Bu cok genel bir yol gösterici kural olabilir. Basit sekerler glükozdur. Vücuda giren her karbonhidrat glükoza dönüstürülür. Glükoz da yakilmadigi zaman yaga dönüsür.

Yulaf da karbonhidrattir.. ancak komplekstir..glükoza dönüstürülmesi zaman alir ve uzun süre enerji saglar..

Basa dönecek olursak nesquickteki karbonhidrat basit sekerdir ve vücuda glükoz olarak girer, yani yaga dönüsmeden sadece bir asama önceki haliyle girer vücuda.. Hizli birsekilde yakilmayinca yag olarak depolanir.

Bence de basit sekeri cok sinirli tüketin.

saygilar

saydam bunu beğendi.
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    supplementlerin hepsi yapay olabilir, ama onlar daha kaliteli işlemelerden geciyor...nesquik dedigin tozun maliyeti cok düşük....o yüzden supplementlerle kıyaslamak pek dogru olmaz....

3. RoMaNS

RoMaNS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar yorumdan sonra anLaşıLan sütü süt gibi iceceğiz .. ÇocukLuğumdan beri sütü nesquikLi içtiğim için , biraz tuhaf geLecek .. Madem zararLı , İçinde Barındırdığı madde vucutta yağ yapar diyorsanız .. BırakaLım o zaman :S ..

4. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bugün 1.90 boya ulaştıysam nesquikli süt sayesindedir.Hiç zararını görmedim bu zamana kadar.Tersine yararı var

5. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    nesquik nestle nin ve nestle de almanların bildiğiniz üzere...yanlış hatırlamıyosamnestle ürünlerinden birinde insan sağlığına zarar verebilecek düzeyin üstünde bi bileşen bulunmuştu geçtiğimiz sene..o ürünün satıldığı üklede firma ilgili ürünü topllattı....bu kadar kontrollü bi markaya güvenemiyosak ülkemizde aç gezmemiz gerekir...saydam ın bahsettiği basit şekeri kısıtlı kullanmak fikrine katılıyorum ama bu içinde basit şeker bulunan tüm ürünler için geçerli olmalı..

6. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    nestlenin Türkiye'ye gelen ürünlerine ekstra madde kattığı kanıtlandı. ve çikolatalarda gen bozucu madde bulundu. nestleden uzak durun ama nesquik bende düşünüyorum.

krn bunu beğendi.
  7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    bu konu hakkında bir kaynak gösterebilir misin?

8. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    supplementlerin daha kaliteli işlemlerden geçip geçmediğini bilmiyoruz. ve sonuçta işlemden geçiyor ikisi de. işlemden geçmeleri yeterince kötü

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ya arkadaslar 2 sene önce nestlenin çalıştıgı fabrikanın atıklarından mı ne tespitler yapılmıştı hatta...haberlerde cıkmıştı ama isim verilmemişti....

10. umuty17

umuty17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    birde içinde kafein var yani kafein vicutta protein salgılanmasını engelleyen bir madde cikolata kahve
    kola nesquik veya diğer gazlı içecekleri bence hiçbir insan tüketmemeli

11. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    hmm benim aldığım kutuda içinde aspartam olduğu yazmıyor özellikle kontrol etmiştim. Sen söyleyince internette araştırdım. Gerçekten de aspartam içeriyormuş. Aspartam deyince sular durur bende. Sütü sek içicez demek ki artık.

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
  13. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Arkadaslar 100 gr minda 7 gr mi ne seker olmasi lazim bizim burda yapcamiz sey 1 lt sute 1 tatli kasigi nesquik yani bundanda bi sey olcagini sanmam ki extradan vitamin aliyoruz ve ant. sonrasi belki aranizda sporcu icecekleri uzum suyu vb. icenlerden cok daha iyi bi glikojen doldurucu olacaktir ki ben ole yapiyorum ve faydasi var

250 ml sut
    250 ml maden suyu
    1 cay kasigi cilekli nesquik
    yarim cay kasigi tarcin-zencefil

Tad muhtesem
    Seker seviyenizi duzenlemede bire bir

oldugunu dusunuyorum.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2014
  14. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Alacağınız protein miktarı ile kalori miktarını kıyaslayın lütfen bence 7gr Protein için değmeyecek bir kalori alıyorsunuz ve yazdıklarınıza göre Kilo problemleriniz mevcut. Süt içmeden de gayet beslenme oluşturabilirsiniz başka bir süt ürünü kullanın mesela yoğurt tavsiyem evde kendiniz yapmanız çok zor değil emin ol raf ürünlerinden 10 kat daha sağlıklıdır. Kilo yaparmı sorusu için nesquik adına yapacağını düşünüyorum ama besin değerlerini incelemedim hiç.

letsev bunu beğendi.
  15. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma

Sayfayı Paylaş