Nesquick Faydalımıdır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve moquzHan tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sa arkadaşlar, ben kas onarımı ve yapımı için gerekli olan besinleri yemiyorum. Küçüklüğümden beri sevmem ve ağzıma sürmemişimdir. Örneğin kahvaltılık yiyecekler ( peynir,zeytn,yoğurt,bal,yumurta v.s) Yaptığım Araştırmalara göre Nestle Nesquick gibi tahıllı besinler bulunuyormuş. Acaba benim Kas onarımı ve yapımı için alamadığım besinler bu gibi ürünlerde mevcutmudur? Eğer Kullandığınız ve faydasını gördüğünüz başka bi ürün varsa Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Forumu Araştırdım Buna benzer bi konu var fakat benim sorunum ile aynı olmadığından ayrı konu açma kararı verdim. Yöneticilerden Özür dilerim bu durum için. Teşşkülr iyi forumlar.

Not 2 : Boy : 1.80, Yaş : 16, Kilo : 78

Son düzenleme: 5 Aralık 2010
    nobodys bunu beğendi.
  2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    As. arkadaşım :)
    Tahıllı besin olarak eti lifalif yulaf ezmesi önerebilirm.Tadı çok güzel değildir ancak hem sağlıklıdır,lif oranı yüksektir.Karbonhidrat bombasıdır.100gramında 60 gr karbonhidrat bulunur.Zatem forumdaki çoğu kişide kullanmaktadır.Bunun dışında protein ihtiyacını karşılamak için tahıllı birşey bulamazssın.Et ve et ürünleri kümes hayvanları,yumurta,süt tarzı şeyleri düzenli olarak tüketmen gerekir.

3. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bahsettiğin Yulaf Ezmesini Denicm :) Beyaz Ve Kırmızı Et Tüketiyorum düzenli olarak. Fakat Benim Sorunum Şurda Yumurta Yoğurt gibi önemli besinleri yemiyorum. Tiskinecek şekilde sevmediğimden buna alternatif olarak ürün tavsiye edebilrseniz sevinirim. [ Bi tek süt içmede Sorun yok :) ]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:20 ----------

Ve bu arada bi dipnot Kilomu göz önünde bulundurursak gayet iyi oalcaktır :D Çünkü Vucudumun Çoğu Kısmında Yağlanma Var ( Bel, karın, Göğüs, bacak v.s)

4. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benim Sorunum hakkında Kimsenin Bi fikri yokmu ?

5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    eger peynirle aran iyiyse yagsız tuzsuz lor peyniri arada farklılık olsun diye yarım yaglı beyaz peynir tüketebilirsin

6. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Nesquick yararlı ama sana kas onarımı yapacak kadar besin miktarı içermiyor.Yani yararı var tabiki ama aman aman değil.

7. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    zhu.zhg, Hocam Sorun Orda Peynir İle aram sıfır hiç yemedim hayatımda.
    Zer0, Peki Nesquick mi eti lifalif yulaf ezmesi mi?

Yorumlarnız için tşklr.

8. klavye

klavye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle bir kombinasyon yap derim.

Toz nesquicklerden al, süte katılandan.Bir kase yulaf ezmesini kaseye boşalt, üzerine bir tatlı kaşığı toz nesquick at, üzerine de normal mısır gevrekleri gibi süt dök.Afiyet olsun.

Nesquick tozu, yulafın o kötü tadını bastıracaktır.

9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Evet mümkün ama asla bir vücuda yetmez.

O bahsettiğin yiyemediğin besinler asıl yaşam kaynağı sağlayan besinler malesef :(

Bebe Bisküvisi de işine yarayabilir :)

10. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Her şeyin en iyi Doğalıdır.içinde ne var NE kadar kalori var bilmem Ama peynir zeytin En iyisi bence.Eskiden Nesqik mi vardı :)
    Sorunun cevabını da kısaca söyliyeyim.Faydalıdır.Ama İçinde illaki boya İşte koruyucu Süt tozu V.s Koruyucu Besin ıvır zıvır ve katkı maddesi olduğu için Yararlarının yanında bunlarıda hediye ediyor sana Nestle.
    Böyle bir soruyu Kime sorarsan Sor.Sana zararlı demez Adam o kadar reklamı boşuna mı yapıyo.
    Bence bu tamamen bir yorum sorusu

11. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    atakan123123, Evet hocam herşeyin en iyisi doğalı fakat ne kadar zorldıysam yiyemiorum. Bundan dolayı Bu gibi besinlerle tamamlamaya çalışıyorum. ( Her ne kadar zararsız olsada ilaç karşıtıyım. whey vs.)
    ErcinTT, Atakana dediğim gibi Yiyemiorum ve bu gibi besinlerle takviye etmye çalışyıorm tşrklr.
    fatihakgul, Bu dediğini yapıcam :) Çünkü kullann birçok kişi talaş gibi bi tadı var demişti.

Hpinize tşklr. Bu arada Kilomu Göz Önünde Bulundurusanız iyi olur :) Yorumlara devamm ..

12. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler Eti LifaLif'i Ve Nesquick'in toz şeklindeki ürününü aldım, 1 kase lifalif, üzerine bi tatlı kaşığı nesquick ve üzerinede bi bardak az şekerli süt döküyorum (sıcak). Yemesi Biraz Zor oluyor ama deneyelim bakalım ne olucak. Tşklr.

Sayfayı Paylaş