nereden başlamam gerekiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beyzaaa tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim uzun süredir ilşad beyin yazılarını okuyorum henüz bugun foruma üye oldum .boyum1. 66 kilom 59 benim sorunum alt göbek var biraz ve kalçam küçük yani üstüm altıma göre daha kalın ben göbeğimi eritip kalçamı büyütmek istiyorum ilşad beyin bu konudaki yazılarını okudum ama ne yapcagıma karar veremedim bir türlü bana yardımcı olurmusunuz. evde vücut geliştişme programını ve evde kalça geliştirme programını iyice okudum ama ne yapmalıyım bilmiyorum .çünkü acaba dedim evde vücut geliştirmeyi uygularsam göğüs ölçülerim felan gayet güzel daha da iri olurmu üst bölgem altıma göre omuzlarım felan . evde kalça geliştirme programında ise bunu uygularsam göbeğim nasıl eriyecek bun u bilmiyorum .kilomdan şikayetim yok aslında ben memunum yani tabi bilmiyorum sizce normalmi . neler nasıl yapmalıyım bana taviyeniz yada nerden başlamam gerekicegini söylermisiniz nasıl bir program izleyeceğimiz söylermisiniz :rolleyes:

2. BiG Er

BiG Er Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar ilk başta göbeği götürmek istiyosanız iki ay boyunca şekerden uzak duralım. Sonra üzerine proteinli besinbler alalım bazıları protein diyetlerinden bahsediyo ama ben onları pek tavsiye etmiyorum. Egzersiz olarak göbeği götürmek istiyorsan p90x videolarını tavsiye ediyorum. Evde yapılcak en iyi egzersizdir üzerine tanımam bence iki ay bu egzersiz programını yapmalısın. Kalça çıkarmak için ise bacak antremanları yapman gerekir ( suqat - leg press - leg curl ) tavsiye ediyorum. Kolay gelsin.

3. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    peki
    peki size şöyle bişey sorsam toplam böyle bir program buldum yarım çömelme 4*15
    geriye tekme 4*12
    bacaklar acık çömelme 3*12
    adımlama 4*13 kalça büyütme programı bunu uygulasam aynı zamanda göbeğim erirmi kilomdan memunum aslında ama gönegim var işte en büyük takıntımda küçük kalça olması ve buna başlarsam kaç kilo luk dambıllar ile başlamalıyım.ve göbeğime yardımcı olurmu eritmede yada sizin tavsiye edebilceginiz bir program var mı teşekkür ederim şimdiden

4. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Youtubedeki gençvefit hıt antrenmanı var , birde ilk seviye karın kası antrenmanı var onları 1 gün arayla yaptıktan sonra rahat karın kası bile çıkarırsın şeker vb hayatından çıkarman lazım.3 sene önce 59kgde bunları yaparak karın kası çıkarmıştım .

5. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, dediklerinden anladığım göbeğin var ama kalçan dar. Bu da çoğu erkeğin istediği bir vücut yapısıdır. Sonuçta armut tipine göre daha avantajlısın. Göbek ve bel çevresi yağlanması için diyet, kardiyo ve setler arasında daha az dinlenmeyle nabzı yukarıda tutmak gerekir.

6. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Neden bir erkek karın inceltip kalça çalışmak isterki :D

7. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    edit.: Bayan olduğuna dikkat etmedim. Onun için sana squat öneriyoruz...

8. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ben erkek değilim ama dikkat edersen :)o yüzden istemiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2015 ---
    ben erkek değilim ama dikkat edersen :)o yüzden istemiyorum
    böyle birsey mümkünmü yani squatla o kadar abartılı bir göbeğimde yok yani erkek gibi değilim yani.nasıl bir program uygulamalıyım dediğim program uygunmu bunun için kaç kiloyla başlamalıyım dambıl olarak

stefan35 bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yabancı dil var ise ChelseaLifts, onu takip edebilirsin. Yabancı dil yoksa, Ağırsağlam tavsiye ederim orada programlar ve bol bol makale ve video mevcut. Genç ve Fit hiç izlemedim nedir ne değildir bilmiyorum. Buradan net bilgi alman imkansız. Şunu da söyleyeyim diyet 2-3 aylık değildir çok uzun vadeli bir şeydir. diyet programı aramak yerine nasıl beslenmen gerektiğini öğrenmen sana uzun vade de çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Bilgiyi kıyıda köşede arama direkt olarak okyanusa dal. yabancı dil varsa beslenme için başlangıç bir site Examine.com kolay gelsin

10. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle yabancı dilim yok ve eritilmeyecek bir göbeğim yok sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yanlış beslenmekten oluştu sonuçta . yani nasıl bir program uygulamam gerektiğini bilmediğimden sordum.ev şartlarında çalışcam çünkü .koşu bandım var ve dambıl almak istiyorum squat için.sitede program vardı yukarıya yazdığım program okuduzmu bilmiyorum squat programı ordaki hoca bana bunu uygulayarak kalçan büyür ve kardiyoda yaparsan göbeğin erir dedi ben bunun doğruluğunu anlamak için buraya böyle bişey yazdım .ilşad özkan yazıları belki duymuşsunuz dur
    öncelikle yabancı dilim yok ve eritilmeyecek bir göbeğim yok sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yanlış beslenmekten oluştu sonuçta . yani nasıl bir program uygulamam gerektiğini bilmediğimden sordum.ev şartlarında çalışcam çünkü .koşu bandım var ve dambıl almak istiyorum squat için.sitede program vardı yukarıya yazdığım program okuduzmu bilmiyorum squat programı ordaki hoca bana bunu uygulayarak kalçan büyür ve kardiyoda yaparsan göbeğin erir dedi ben bunun doğruluğunu anlamak için buraya böyle bişey yazdım .ilşad özkan yazıları belki duymuşsunuz dur
    body tr

Son düzenleme: 18 Aralık 2015
    stefan35 bunu beğendi.
  11. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    seni squat büyütmez kardio zayıflatmaz. bunlar doğrudan takip edilen beslenmeyle ilgilidir. beslenmende kalorin yüksekse havayı koklasan yağda olsa büyürsün. veya kalori kısarsan aynı şekilde küçülürsün. mantık bu kadar basit. ancak iş estetik ve atletik konusuna gelince biraz daha ayrıntıya gitmek gerekir. squatı yağ yakmak, güçlenmek kas geliştirmek amacıylada yapabilirsin. Ancak ne sonuç alacağın bilemeyiz, ayrıca kalça büyütmesi de garanti değil, ben sürekli squat yapmama ve erkek olmama hatta yüksek kalori almama rağmen kalçalarım ilk güne oranla çok büyümedi. :) karın ve göbek görünümü konusunda tamamen diiyet etkili ancak yağ oranın düştüğü halde göbeğin hala şişkin gözüküyorsa bunun bir çok sebebi olabilir neyse bu kon u çok derin.
    Squat ve lunge gibi egzerizlerle kalçanı büyütebilirsin ancak fazla bir beklentiye girmeni tavsiye etmem. Benim tanıdığım bazı bayan arkadaşların kalçaları ilk güne oranla çok az büyümüştü ama daha güçlü ve sıkı olduğunu söylemişlerdi ben ellemedim bilmiyorum. Göğüsler ise hiç büyümez desem yeridir. Kaldı ki bayanların kas büyütmesi erkeklere nazaran çok daha zordur, ben sizin yerinizde olsam vücut ebatlarından çok o vücutla ne yapabildiğimi önemserdim ki zaten onu önemsiyorum. dergilerde bir çok bayan görüyoruz yani çoğunun genetiği çok iyi ve ilaç kullanmaları muhtemel olan bayanlar. doğal dahi olsalar ona ulaşmanız genetiğiniz el verse bile çok uzun yıllar alacaktır. Kolay gelsin :)

stefan35 bunu beğendi.
  12. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yani hiç bişey yapmadan oturmam mı gerekiyor:(:( boşuna heveslendim kaç gündür arayışa girmiştim .ben zaten çok bişey istemiyordum aslında yani ama anlatamadım heralde .yani şu kadar söyleyim evde bir kaç gün ağırlıksız squat denedim o anki sıkı görüntüsü bile hoşuma gidiyor sonra yapmayınca geçiyor bende ağırlıkla yapınca felan kalıcı olur diye düşünmüştüm ama sanırım anlatamıyorum çok fazla .vücut ebatlarından çok o vücutla ne yapılır bunu önemsiyorum derken ne yapılır mesela siz nasıl bir yol tavsiye edersiniz

13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Merdiven çıkarken zorlanıyor musun? uzun süre ayakta durunca sırtın belin ağrıyor mu? uzakta ki bir yazıyı okuyabiliyor musun? sabah kalkarken zorlanıyor musun? bunlarla daha çok ilgilenmeni tavsiye ederim, benim atletik anlayışım budur. Bunları da antrenman yaparak, düzenli beslenerek, düzenli uyku uyuyarak uzun vade de gerçekleştirebiliriz. Estetik görünüm yanında bonus olarak ister istemez gelecektir. Yani bir çok arkadaşını kıskandıracak görüntün olacaktır bundan emin olabilirsin. Tabi ki zaman tecrübe ve araştırma ile kendini daha da geliştireceksin bunlarda yanında ekstra gelecektir.
    İlk olarak tavsiyem; Yabancı dil öğrenmen, türkçe kaynaklar göl ise yabancı dil okyanustur, harekete geçmen için tavsiyem Ağırsağlam'dan; İlk olarak Start Up programı sonra yağ yakma programı, ardından evde kas kas geliştirme programı. Güç programını da tavsiye ederim ancak evde ortam yoksa uygulaman imkansız. Son olarak bu yol çok uzun acele etme sindire sindire yavaş yavaş.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  14. beyzaaa

beyzaaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    merdiven çıkarken zorlanmıyorum ayaktayken hiç bir yeriöm ağrımıyor vs. vs teşekkürler bilgiler için

15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Önemli değil, yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiğince tabi ki. Şuan bir sorun olmasa da dahi ileride olmayacağının garantisi maalesef yok ve büyük bir ihtimalle olacaktır yani bunu demeye çalışmıştım kısaca :)

16. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Hareketler gayet uygun

Beslenmede biraz degisiklik yaparsaniz yaglar giderken (gobek erirken)kaslarini buyutebilirsin (kalca buyur yani)

Antreman icin tekrar sayilari 12-15 araligi gayet guzel,agirliklarda zorlayacak kadar olmali,gun gectikce arttirabilirsin..

Beslenme konusunda karbonhidrati dusurerek proteini arttirabilirsin, protein kaynagi olarak et ,tavuk,ton baligi,yumurta aki kullanabilirsin,karbonhidrati da asamali olarak dusurebilirsin (ekmek,seker,pirinc,makarna,bulgur vb..)
    Salata ve sebzelerde diyete yardimci olur..

Kalori acigi olusursa yaglar giderken yeterli protein alinirsa kaslar büyür

Ama biraz zaman lazim 6-12 ay sure de cok degisiklik elde edebilirsin
    Basarilar

stefan35 bunu beğendi.
  17. BiG Er

BiG Er Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş