Nereden başlamalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve nils tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nils

nils Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben 20 yaşında 1.73 boyunda ve 78 kilo bir bayanım. Tecrübelerinizden faydalanmak, tavsiye almak için üye oldum az önce. Daha evvel 5 ayda 87 kilodan, 65 kiloya kadar düştüm, fakat geri aldım bir kısmını. 5 senedir Tiyatro eğitimi alıyorum ve oyunculuk yapıyorum. Maalesef acil bir şekilde zayıflamam gerekiyor. Hedefim 57-58 kilo olup, sonra da sadece sıkılaşmaya yönelik çalışmak. Çok kaslı bayanları beğenmiyorum. Daha önce uzun süre sporla da uğraşmadım ne yazık ki. bir kaç ay düzenli olarak koşma tecrübelerim oldu.
    Şuanda üniversite öğrencisiyim ve 1 haftadır okulun fitness salonuna gidiyorum. Salondaki hoca haftanın 4 günü yarım saat spor yap, sonra 50 dakikaya kadar çıkartırız diyor. Fakat bu beni tatmin etmiyor tabii ki. Biraz hızlı ve verimli çalışmam lazım. Siz ne önerirsiniz?
    Açıkçası daha evvel düzenli spor yapmadığım için ne yapmalıyım, nerden başlamalıyım bilemiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum ve çok azimliyim. İlk hedefim 20 kilo vermek, sonrasında her gün(ya da ne kadar gerekiyorsa) düzenli spor yapmak... Bunun sağlıklı hayat için bir gereklilik olduğunun bilincindeyim...

Şimdiden çok teşekkürler... Bu telaşlı, azimli insana yardım edin:)

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle hızlı kilo vermek yarardan çok zarar getirir devamında güzel bir beslenme programını uygun bir diyetisyen hazırladıktan sonra fitness salonunuzdaki hocanız ile bu durumu görüşün ve forumda daha önce kilo alıp vermiş kişilerin konularına bakıp tecrübelerinden faydalanın .

Başarılar. ..

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmenize dikkat etmeniz çok önemli bu konuda onun dışında yapacağınız iyi idmanlar bunu çok iyi destekler. 30 Dakikalık idmanda nasıl bir çalışma yapıyorsunuz? Sadece cardio mu? Birde örnek beslenme planınızı yazarsanız iyi olabilir. En önemli nokta ise sabırlı olmanız. Biraz sabır ile çok iyi sonuçlar olabilirsiniz.

4. nils

nils Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Spor salonundaki hoca koşu bandında 20 dakika 5 ile 7 arasında tempolu yürüyüş, 10 dakikada eliptik bisiklet önerdi. Sonrasında da bildiğin aletsiz hareketleri yap dedi. Fakat bunlar bittiğinde inanılmaz dinç oluyorum ve devam etmek istiyorum... Youtube'da aletsiz cardio egzersizleri var. Onlar yararlı olur mu acaba?

3 beyazdan uzak duruyorum. Sabah salatalık, domates, peynir gibi şeyler yiyorum, ya da salata yapıyorum. Öğle yemeğinden önce ya meyve ya da kuruyemiş tüketiyorum (5 badem, 5 kaju, 5 fındık vs.) Öğle yemeğinde Brokoli, ıspanak, tavuk göğsü, ton balıklı salata gibi şeyler yiyorum. Akşam yemeğinden önce yine meyve yiyorum ya da az yağlı süt içiyorum. Akşam yemeğimde genelde meyve salatası falan oluyor. Pişmiş şeyler yememeye gayret ediyorum açıkçası. Mesela mercimek yiyeceksem anneannemden mercimeği filizlendirmesini istiyorum ve sonrasında salataya ekliyorum. Salata dediğim şeyin de içinde mutlaka çiğ ıspanak, roka, maydanoz, kurumuş deniz yosunu ve zeytin oluyor.

5. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Cardio temposunu kendinize gore ayarlamaniz daha etkili olmasini saglayacaktir. Cunku kisiden kisiye gore degisebilir.

Ogunlerden once meyveleri yemenize gerek yok bence. Ara ogun seklindeyse olabilir.

6. nils

nils Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ara öğün şeklinde. Sanırım şuan yapabileceğim en faydalı şey koşu bandı ve eliptik bisikletten sonra aletsiz cardio egzersizleri yapmak. Yanılıyor muyum? Bir de haftada 6 gün yapsam fazla mı olur?

7. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İlk aletli egzersizler sonrasinda cardioda olabilir. Duzgun beslenme ve dinlenme ile sorun olmaz. Tabi vucudun verecegi tepkide onemli.

nils bunu beğendi.
  8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Ayrıca kipa ve bim tarzı marketlerde satılan Yulaf ezmesini kullanabilirsiniz .

Doğa yulaf ezmesi diye aratırsanız forumda bir çok konu çıkacaktır ...

Yulaf ezmesini meyve ve yoğurt ile karıştırarak iyi bir ara öğün yapabilirsiniz ...

Ek olarak haftada 4 veya 5 gün çalışmanız idealdir şunu unutmayın kaslarınız dinlenirken gelişir çalışırken değil ...

Son düzenleme: 18 Kasım 2012
    nils bunu beğendi.
  9. Ave Maria

Ave Maria Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana yardımcı olabilir misiniz? acil sormam gerekenler var

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:49 ----------

Merhabalar..sabah aç karnına kardiyo sonra fitness ve en sonda da 1 saatlik interval koşu antrenmanından sonra kas kaybı olur mu ?

10. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    beslenmenizi düzgün ve doğru zamanda yaparsanız kas kaybı olmaz

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş