Nerede hata yapiyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dnz96 tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dnz96

Dnz96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaslar.foruma yeni kayit oldugum icin konuyu yanlis yere acmis veya bir hata yapmis olabilirim,simdiden affola.benim cok moralimin bozuldugu bir konu var,geceleri artik rahat uyuyamiyorum.anteman gunlerini hayatimda bir kez bile aksatmadim,beslenmem mukemmel sayilir,herseyimi eksiksiz yerine getiriyorum ve geceleri en az 6 saat uyuyorum,kahvaltilarimda 4 tam yumurtadan tutun yulaf ezmesi ve kuru uzume kadar herseyimi yiyorum,yani butun ogunlerim tam ve eksiksiz.ancak gelisme bir turlu olmuyor veya cok yavas oluyor.bu sporu 1 senedir yapiyorum,son 6 aydir protein tozu ve bcaa kullaniyorum.ancak insanlara 1 senedir yaptigimi soylemekten bile utanir oldum.mesela,3 aydir 65 kg da seyrediyor kilom ve hic degisme yok vucudumda,guc artisi da yok nerdeyse hic hemde.ozellikle bench presste.ust gogusu ciddi ve saglam calisiyorum ancak ust goguslerim bos sayilir.acaba yasimdan dolayi midir?yoksa genetik sinirlarima mi ulasmis olabilirim?ben hedefleri olan birisiyim ve bu kadar azim gosterip bu kadar az sonuc almak moralimi inanilmaz bozuyor.arkadaslar,lutfen yardimci olun,nerede hata yapiyorum ben?size yardimci olacaksa programimi da atabilirim,en kisa zamanda fotograf atmaya calisicam zaten.genetik olarak ince kemikli bir yapim var,bana ne onerebilirsiniz?rica ediyorum yardimci olun,bu isi herseyden cok isteyen ve hedefleri yuksek olan birisiyim.simdiden cok tesekkurler.bu arada vucut olculerim =. Kol 37,gogus 106,omuz 119.5,bel 75.

2. mr.perfect

mr.perfect Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    43
    Yapılacak ilk şey kardiyo egzersizlerini, özellikle de koşmayı azaltmak. Çünkü vücut, kardiyovasküler egzersize, ağırlık oranına olan gücü maksimuma çıkarak tepki veriyor bu süreçte vücudunuz canınızı dişinize takarak yapmaya çalıştığınız kaslarınızdan yakıyor.Eğer kardiyo yapacaksanız fazladan karbonhidrat tüketin ve yavaş kesintisiz egzersizler yerine yüksek tempolu aralıklı idmanlara geçiş yapın.Spor yaparken sürekli yapıcı durumunda olan metabolizmanız (kas yaptığınız esnada) sürekli enerji temin etmek zorunda. Düzenli aralıklarla, yani gün boyunca 5–6 öğün yiyin.En önemli gereksinimler sağlandığı takdirde vücudunuz kas yapmaya başlayacaktır ve bu da ancak fazladan enerji sağlanırsa mümkün olur.”Bu yüzden mutlaka yemek yiyin.Hiçbir kas grubu üç egzersiz içeren üç setten daha fazlasına ihtiyaç duymaz. Bu egzersizler yüksek yoğunlukta haftada ikiden fazla yapılmamalı. Bundan fazlası vücudunuzda müthiş kaslar (boyut ve güç açısından) yapmayacaktır, sonuç kasların boyut ve gücünde çok yalnızca küçük artışlar olarak geri dönecektir.Bir vücut geliştirme programında şu egzersizlerin olması gereklidir: Squat denilen çömelme hareketi, deadlift hareketi ve bench press. Bu olağanüstü hareketler vücudunuzun ciddi ağırlıkları hareket ettirebilmesini mümkün kılacak şekilde büyük kas gruplarını geliştiriyor.bunların dışında ek besinler ve supplementler alabilirsin umarım emeğinin karşılığını alabilirsin .başarılar :D

iihsan peker ve umut05 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş