Nerde hata yapıyorum ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve serdarbsrn tarafından 9 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. serdarbsrn

serdarbsrn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Yaklaşık 13 aydır body sporuyla ilgileniyorum. İlk başladığım zamanla şu anki vücut ölçülerimde bariz farklar var.. Ancak yinede aynada istediğim görüntüye henüz çok uzağım.. 3 farklı program uyguluyorum.. 1nci gün omuz sırt bacak / 2 nci gün üst göğüs ön kol / 3 gün alt göğüs arka kol .. lcarnitine ve protein tozu kullanıyorum.. ( antrenman günlerinde sadece. ) Performans olarak sıkıntım yok, görüntü olarak benden daha iyi durumdakilerden bile iyi performanstayım diyebilirim.. ama dedim ya istediğim yerin çok çok uzağındayım.. bu arada 30 yaşındayım... yardımcı olabilecek yol gösterecek bir cevap verirseniz sevinirim.
    Saygılar....

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    yanlış belli zaten antrenman programınız bana göre baya yanlış.Omuz,sırt,bacak aynı gün girmek mantıksız göğüsüde zaten üst göğüs alt göğüs diye ayırmanında mantığı yok.Overtraining olma ihtimaliniz yüksek.Şu şekilde yapabilirsiniz.
    1.gün:Göğüs
    2.gün:Omuz/Biceps
    3.Gün:Bacak
    4.Gün:Sırt/triceps yapmak daha mantıklı siz 1 günde omuz sırt bacak girerseniz aşırı yorgunluk yaratabilir overtraining olabilirsiniz.
    Bol Şanslar :) :)

3. serdarbsrn

serdarbsrn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap için teşekkürler.. terim olarak hata yapabilirim üst alt göğüs olayı :) ne duyduysam ordan yürüdüm :) peki takviye olarak bir şey önerebilir misin ?

Alfonso_ bunu beğendi.
  4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Önemli değil :) .Zaten üst-alt diye ayırırsanız günleri göğüsler gelişim için vakit bulamaz.Takviye olarak amaç hacim kazanmaksa kreatin kullanabilirsiniz.Bütceniz varsa bcaa ve glutamine de ekleyebilirsiniz. :)

5. LoWzeR

LoWzeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    bu kadar ayırmamalısın kasları üst alt diye bide her gün en az 2 farklı kas grubunu çalıştırmayı dene mesela
    1.gün göğüs arka kol yada göğüs- arka kol- omuz bunları kombinle çok sağlam oluyor bench press zaten omuz ve arka kolada vuruyor
    2.gün dinlenme(dinlenme günlerinde karın çalış)
    3.gün sırt ön kol (sırt çalışırken zaten ön kollar da çalışıyor triceps sırt tavsiye etmem)
    4.gün bacak( sadece bacak olsun ama hakkını ver bide iyi ısın yoksa ertesi gün yürüyemezsin :)
    5.gün omuz arka kol yada omuz göğüs -yada dinlenme
    ne kadar kası çalıştırırsan o kadar iyi aslında bişey kaybetmezsin şehir efsanelerini dinleme ama hepsinin hakkını ver.

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Sırt-önkol olursa ön koldan verim alamayabilir.Ama tabi kişiden kişiye değişir bu durum.

7. LoWzeR

LoWzeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    anladım kol yoruluyor ama bence bu yorulma ısınma gibi düşünülmeli yani daha iyi çalışır üstüne gitmezsek gelişemeyiz

8. bunny58

bunny58 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Lowzer'a katılıyorum. Mesela göğüste arka kollar yeterince yoruluyor. Sonraki gün sırt girmeye kalkarsan önceki günün biceps ağrısından verimli bir idman çıkarılamayabilir. En mantıklısı yorulan kasın daha da üzerine gitmek. mesela

Göğüs+triceps
    omuz+ biceps tarzında idmanlar daha iyi verimli olabilir.

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Tabi bu düşüncede doğru ant. programları herkes için farklılık gösterir zaten.Nasıl verim alabiliyorsa öyle devam etmesi mantıklı.

10. Killian

Killian Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüs - Biceps
    Omuz - Triceps
    Kanat - Bacak

Benim favori kombinasyonum yukarıdaki gibidir aslında ama spor işin %30'uysa beslenme %70'ini kapsar. Bence idman tipinde pek bir sıkıntın yok abi. Protein ve karbonhidrat tüketimine göz atmalısın

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş