Nefs-i Müdafaa veya Sokak Dövüşüne yönelik dövüş sanatları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Sirtlanadam tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sirtlanadam

Sirtlanadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Üniversite Terk/İşşiz
    Yer:
    İstanbul
    Müsabakaya yönelik değil tamamen nefs-i müdafaaya yönelik basit ve etkili saldırı ve / veya savunma teknikleri içeren dövüş sanatları nelerdir ?

2. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    hocam çevresel düşünürsek muay thai 'miş

abseto bunu beğendi.
  3. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Sana önerim deneyimlerimide işin içine katarak muay thai,bjj ve krav maga dır.Ama asla tek bir branşta ilerleme.

Sirtlanadam ve abseto bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    bende öneririm bunları da :D şimdi merak ettim acaba neden tek bir branşta ilerleme dediniz :D yani tamam çok şey bilirse daha iyi olur diye düşünebilirsinizde 5 yıl muay thai yerine 1er yıldan 5 yıl farklı sanatlarda çalışmış birisi bir olmaz :D birisinin tekniği çok iyi olur diğeri tek yumrukla bitirir direk :D yani bence çok fark yok ama bilemedim :)

5. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Diyelim ki dostum karşına 3 adam çıktı.Benim saydığım 3 sporu biliyo sense sadece muay thai biliyosun.Muay thaiciyi sen daha tecrübeli olduğun için hakladın peki o bjj dövüşçüsü seni yere çarptığında kilitlediğinde o kilitten kurtulabilecek tekniğin var mı veya o krav maga dövüşçüsü sopayı üstünde dans ettirse karşı koyabilecek tekniğin var mı?cevap verim yok :D Şöyle açıklım kavgalar yakın dövüş,yer dövüşü ve silahlı dövüş ile olur(genel mantık).
    Muay thai:Yakın Dövüş
    Bjj:Yer dövüşü
    Krav Maga:Silahlı atak ve savunma
    Güçlü bir savunma ve atak için tekrar dediğim gibi tek bir dövüş sanatı ile yetinme :)

Mahmutkrdnz bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öyle çok kavgayla uğraşan birisi değilse zaten bjj gerektircek kadar ustaca güreşebilcek normal bir insan yoktur :D yani türkiyede kaç tane bjj le uğraşan usta kişi varda onlar gelcek kavga etcek :D yani binde bir olcak birşey :D ve niye 3 e 1 dövüştürüyorsun ki :D ona göre tek sağlam bir dövüşcü gelse hangi branşta olursa olsun daha iyiyse dövebilir olay bu kadar basit :D burda daha çok karşısındaki normal bir insan (güç farketmeksizin teknik olarak çok iyi olmayan birisi) üzerine tartışalım bence :D sonuçta karşımıza 3 tane öyle adam çıksa kesinlikle dayak yeriz :D sonuçta tek tek gelmicekler ve 3 üde biliyorsa bittin :D onun dışında muay thai iyi bilen birisi için farketmez aslında :D adam seni yere çarpamadan sağlam bir aparkart la bitirebilirsin :D veya yumruklarından yanına yaklaşamaz en azından :D ayrıca silah konusunda haklısın biraz krav maga felan iyi hoş da zaten karşında sopası olan biriside olsa adamlar tutmayı bilmiyor bodozlama dalyor :D yani çok zor olmasa gerek saldırısından kaçıp geri saldırmak (en azından 3-5 yıl muay thai yapmış birisinin reflekside iyi olur :D sopa gelmeden kroşeyi çakar :D ) Yani herhangi birisiyle kavga ederken çokda farketmez hangi alanda iyiysen o tekniklerle döversin :D

Serhat.. bunu beğendi.
  7. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Bilmiyorum acaba sokakta kaç kişiyi öyle tek yumrukta tek aparkatta devirdin? eğer öyleyse gerçek demir yumruk sensin dostum? :)Bu bjj denen olay zaten mma da veriliyor.İlla Brezilya'da öğrenicek halin yok :) İstanbul,İzmir,Ankara,Çanakkale vs. metropol şehirlerde hep var zaten.Önemli olan tek kişiye karşı savunma değil çoklu kişiye karşı savunmadır.Senin dediğin olay 1 sayısının 3 sayısından büyük olması gibi bişey.Youtube yaz bjj vs boks,kickboks falan bakalım hangisi öyle tek aparkatta deviriyo bak ve gör ;) Sopa tutmayı bilmiyo öylemi :) o sopa en basiti koluna gelse bile o kol pert olur.Bide bunun bıçağı var onu hiç karıştırmım.Peki güzel kardeşim sen wing chun'un,bjj nin,krav maga nın vs.tekniklerini biliyomusunda gardını düşürüp adamı tek yumrukta yere sericen.Eğer öyle bi adamsan git kurs falan aç bari senin yolundan gidecek çok öğrenci olur :D

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış anladın sanırım :) öncelikle tek yumrukla deviren ben değilim branşında ustalaşmış kişi :) ki tanıdığımda var anlatıyordu kavgalarını :) onun dışında ben karşıdaki kişiyi herhangi birisi olarak dusunuyorum gidip adamın karşısına 3 tane farklı spor yapan adam getirtsen ne bilirse bilsin yinede dayak yer. Yanı önemli olan sokakta normal bir kişiye karşı kendisini koruyabilmesi.

9. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Ya o karşındaki adam 3 dövüş sanatı birden biliyosa ;) o tek yumruk işi efsane olmasın sokakta alelade bi adama atabilir ama sıkı bi dövüşçüsüye değil tek yumruk kombo yapsa yine kurtarmaz :D

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ahahaha reis sende illa dövdürtcen bizi :D :D ki 3 sanatıda 1 er yıl görmüş olsun :D sen ise 3 yıl tek sporda ustalaş :D emin ol adamı yanına yaklaştırmazsın bile :D sonuçta adam ilk 3-6 ayda sadece teknikleri öğrenir formuna oturtur. diğer 6 ay kondisyon ve hız kuvvet felan geliştirir. yani o kadar şey öğrenmesi 3 yılının rahat 1-1.5 yılının sadece tekniğine gider :D diğer kişiyse 2.5 yıl sırf teknik dışında çalışmış olsa :D o hızla diğeri farketmeden komboyu yapar :D ki komboylada kurtulmayı bırak karşıdakini hastanelik eder :D

11. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Abseto babacan acayip güzel konusmussun ayrıca öyle 3 5 yıl muay thai yapan adam bjj yide yapar önemli olan hangi sporu yaptigin değil o sporda ne kadar iyi oldugun ne kadar muay thai de yerde dovusecegin teknikler harici rakibin bel altına vuracagin tekniklerde var öte yandan bjj de en sağlam murat kazgan var öyle siyah kuşak olan hoca sayısı çok az olduğu gibi bjj ye dayanarak sokağa çıkacak insan sayisida bir o kadar az bence yapacaksam güreş yaparım ayrıca merak etme sporcu olan biri sana öyle ana avrat kufur edip gelmiş geçmiş sayip sana saldirmaz işin sonucunu bilir kavganın gereksiz olduğunu bilir iş oraya gelmez gelirse de önemli olan teknik kime karşı nasıl dovusecegini biliyorsan ötesi hikaye sen ister isen 10 spor yap 2 güreşçi serer seni yere veya karate yada hiç beklemedigin bir spor sanatını yapan biri kaç spor yaptigin değil yaptigin sporda kime karşı nasıl dovusmeyi bildiğin veya bilmediğin önemli ve muay thai yi hafife alma ☺
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mart 2016 ---
    Muaythai yap mma da yaparsın zor olmaz çünkü muay thai çok kondisyon isteyen sayıya değil direkt nakavta bağlı bir spor kondisyon ister tekniği boldur direnç ister kiloyu falan takma o kadar tig gibi gördüğüm adam koca devi yere serdi ben şahit oldum
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mart 2016 ---
    Sana muay thai öneririm babacan kaç yıl yaptigininda önemi yok sana son tavsiyem bu spora biraz yaklas daha iyi anlayacaksın beni ☺

Son düzenleme: 27 Mart 2016
    abseto bunu beğendi.
  12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    katılıyorum :D zaten benim hocamda çoğu dersi veriyordu :) Taylan keser :) uzak doğu sporları felanda yapmş sonra mma muay thai yapmış :D işinin ehli birisi :) arada mma tekniği felanda gösterirdi zaten kardeş dallar onlar :D :D

13. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    şu filmlerdeki meşhur hızlı dövüş sanatları muay thainin yanında .... tabi öğrenmesi ayrı konudur.

14. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Dostlar herkesin kendi tekniği kendine kimse kimsenin bacağından asılmıcak :D
    Herkese başarılar...

abseto bunu beğendi.
  15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yalnız adı üstünde film :D gerçekte tabikide öyleleri var ama çok yok :) muay thaida yumruk atmayı 3 ayda öğrenirsin yıllarca geliştirirsin. uzak doğu sporlarında tekniğine yıllar geliştirmesine on yıllar gider :D yani eğer o filmlerdeki gibi 30 kişiye birden dalabilcek kadar prof. olmak istiyosan :D

16. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    yorumları okumadım ama sokak kavgasına en yakın branş mma dir.Aslına mma kendi başına bir branş değil diğer branşların bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış bir disiplin.O yüzden muay thai içerisinde bir çok uzuv kullanıldığı için.Boks yapıyorum ve daha önce 1 yıl kıckboks 2 ay muay thaı yapmışlığım var.

abseto bunu beğendi.
  17. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Mma boks,bjj,muay thai gibi birçok sporu bünyesinde barındıran bir branştır.Karma olduğu için tabiki avantajlıdır.

abseto bunu beğendi.
  18. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    aynen mma de iyidir her yerde iş görür :D bide eğer istanbuldaysanız taylan keser den ders alabilirsiniz :D baya dalda kendisini geliştirmiş birisi :D sensei :D zamanında Türkiyede mma in yaygınlaşmasında da baya faydası bulunmuş birisidir saygım sonsuz ne öğrendiysem ondan öğrendim muay thai mma le ilgili :D Mecidiyeköyde salonu var isteyenler bakabilir :)

The Wolverine bunu beğendi.
  19. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Direk mma yapacaksa kondisyon yetmeyebilir türkiyede mma yi düzgün bilen kaç hoca var ?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2016 ---
    Adamim sen illa 2. Spor yapacaksan muay thai senin temelin olsun mma yapacaksanda temelin olsun 4 yıl falan yap veya 3 sonra güreş yada bjj yap
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2016 ---
    Nerede ise tüm sporlar birbirinin temelini çalışır zaten onu takma

abseto bunu beğendi.
  20. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    şu konuya yorum yazdımda tekrar düşündüm sokak dövüşüne yönelik nasıl bir dövüş sanatı olabilir :D ?

Sayfayı Paylaş