nefret

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tamiyatr tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    fırat seni tebrik ediyorum ancak inan benim arkamda durduğun için değil
    4. sayfadan beri asıl anlatmak istediğime yorum yapan ilk kişi olduğun için
    teşekkür ederim

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yazilanlari yeni okudum, hayretler icerisinde kaldim.
    Hala, yanlisinin bilincinde degilsin.
    Asil anlatmak istedigime yorum yapilmiyor diye yaziyorsun hala.

Anlatmak istedigini anlatayim derken, bir etnik grubu asagilayamazsin.
    Cok tepki verildi gibi yazilar yazmissin, nerde cok tepki verildi sana, burada kurt kokenli bir arkadas var mi bilemiyorum, ama Kurt kokenli insanlara buyuk terbiyesizlik yaptigin ortada.

Bizim ulkemizde, her etnik grup, Turk milli kimligi altinda baris icinde yasar, daha dogrusu Ataturk'un ve kendini bilen herkesin ulkusu budur.
    Cahillikle kürtlüğü eş anlamlı birer kelime gibi kullanman çok üzücü, ama bunu ailenden gördüğünü düşünüyorum.

Bayana vurmakta böyledir, ailesinden görmeyen, genel olarak kendiside yapmaz, ama buna çocukluğunda şahit olan insanlar, bunu kabullenerek büyüyorlar.
    Yani aslinda olay senide aşıyor, yetiştirilme tarzınla alakalı demek ki.

Ailen elbette sana çok güzel değerler katmıştır, ancak hatalı olanları düzeltmek artık bir yetişkin olarak senin elinde.

Hemen derse başlayalım; ister büyüklerini dinlersin, ister kafanın dikine gidersin.

1) Her milletten iyi kötü insanlar çıkar, tüm bir etnik grubu aşağılayıcı bir sıfat kullanmak ayıptır, yanlıştır ve terbiyesizliktir.

2) Bayanlara vurulabilir, sınırı aşarlarsa ve ani bir öfke ile olabilir demek, bir çeşit tutumdur.
    Yani hayata yaklaşımının bir parçasıdır, bunu değiştirmek senin elindedir.
    Sana karşılık veremeyecek birine vurmak acizliktir, Keto isimli sakat adama vuran Medyum Memiş'e nasıl kızıyorsak, aynı şekilde, kendini savunamayacak birine vurmak aynı acizliktir.
    Mesela sarhoş olan adam dövülmez bizim inancimizda, ki sarhoşlar en büyük rezaletleri çıkartırlar, ama körkütük sarhoş adam kendini savunamaz ve aciz durumdadir, yiğitlik, zayıf ezmemek, hoş görmektir.

Bence kendini savunma psikolojisini bir kenara bırak, baştan aşağı hatalısın, kendini geliştirmenin yollarını ara, daha saygın, sevilen sayılan bir birey olmanın yolu dediklerimizi düşünmekten geçiyor.

3. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    karasan sana sadece gülüyorum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

4. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yazılanları bir daha oku bakalım bu iki konudada kaç kere özür dilemişim yaptığımın yanlış olduğunu belirtmişmiyim iyice bir daha oku derim yoksa bu şeklde komik duruma düşüyorsun :D

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    karasan bi insanının davranıslarını olusturan yalnızca ailemidir.o toplımda yasadıgı olaylar,arkadas cevresi,maddi öge,maneviyat bunların hepsinin toplamından.hatta daha bir cok etmenden olusur insan düsünce ve davranısları.yani ilk terbiyeyi ailede alır insan..ama zamanla arkadas cevresi bu davranısları etkiler.herkes farklıdır.ya yazında sarhos dövülmez diyorsun tamam sana katılıyorum.ama yolda ailenle giderken 2 sarhos önüne cıksa laf atsa dövermisin dövmezmisin...aa diyelim tek yolda giderken bişi deseler ses cıkarmazsın.demi..bak işde 2 farklı olay iki farklı sonuç.yani hersey olay içinde degerlendirilmelidir..artık su ülkede atatürkün ülküsümü kaldı.türkiye deniz yemiyen keriz...bak sana hangi hberde hangi fabrika acıldı,hangi yatırım yapıldı.ne olumlu bişi oldu görüyormuyuz hayır..haberlerde bakan çelik filimde kücük bi rol oynar,tüzmen denize dalar.herkes keyfine bakıyor.hülya avsar tenisi nası oynadı.haberler bunlar
    ama türkiyede bi gurup zor sartlarda yasıyor,bi gurup trilyonları götürüyor.bankalar batıyor.ülkede huzursuzluk bas gösteriyor.güney kürdistan denilen bölge bu gün kurulma asamasını gecti.yakın faaliyetlere baslarlar...hayatta herseyi içinde bulundugumuz olaylar belirliyor..ne uzadı bu dövüs meselesi

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    extensor bence sen kendi haline gül derim.evet kürt konusunda özür diledin ama yanlis hatirlamiyorsam dayak konusunda pek geri adim atmadin.......

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilediğini söylüyorsun öyle mi?
    Yarım ağız birşeyler gevelemişsin, yaptığın terbiyesizliğin üstüne hala gülüyorum falan gibi cevaplar veriyorsun.

Yazdıklarına bakıyorumda özrün kabahatinden büyük,

"kürtlerin bir çoğu kandırıldığı için yanlışlar yapıyor"

Bir çoğu ne demek?
    İstatistiği mi var senin elinde...

İkincisi, ben olsam uyarı vermezdim demişsin.

Yani cahil Kürt demek çokda önemli değil, büyütmeyin diyorsun....

Sen inşallah askere gidersin, orda böyle ileri geri konuşursun, ondan sonrasını yaşayıp görürsün zaten...

Kendini eğit, daha birşey demiyorum sana...

8. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Özür diliyorum

karasan için

9. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    buda öyle

10. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    saydam buda senin için

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben bu yaziyi görmemistim atlamisim herhalde :oops:

12. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen okuyun arkadaşlar

arkadaşlar bu yazdıklarınız konuyu dikkatle okumadığınızı gösteriyor ben kapansın diyorum yok herseferinde biri çıkıyor olayı başa alıyor yapmayın arkadaşlar lütfen daha ne diyim kız konusunda normalde asla yapmam diyorum hatalıyım diyorum anlamıyorsunuz
    kürt konusunda ülkemize hizmet etmiş birçok insan vardır diyorum doktorlar profesörler benimm arkadaşlarım var diyorum anlamıyorsunuz ülkemize kurtuluş savaşında destek vermişlerdir diyorum anlamıyorsunuz osmanlı çatısı altında senelerce beraber yaşamışız diyorum anlamıyorsunuz lütfen arkadaşlar daha ne diyeyim size ne yapmak istediğinizi inan anlamış değilim

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben neden o konyuya döndüm, açıklayayım, ilk olarak bu mesajları çok geç okudum.
    İkincisi, ilk olarak iyi güzel, hatanı kabul etmişsin, ama daha sonra, bir kere daha değinmişsin, ve demişsin ki, "ben olsam uyarı vermezdim"
    "büyük bir çoğunluğu yanlışlar yapıyor"

İlk sefere eyvallah,ama ikinci defa özür dileyim derken, batırmışsın, cidden özrün kabahatinden büyük olmuş.

Dediğim gibi, tutumlar, hayata dair yaklaşımlar bir anda değişmez, seni uyardım ben, çünkü anlıyorum ki, senin o sözleri söylemenin altında, zaten bir ön yargı ve koşullanma var.

Zaten hiç kimse, bir anlık sinirle bir etnik grubu aşağılamaz, içten içe, belli görüşleri vardır, senin tutumun belli ki bu, yoksa, bir insana küfür eder gibi "KÜRT!" demezdin olayın başında, dedikten sonrada, çok büyük bir olay değil, ama evet kusura bakmayın tarzında şeyler yazmazdın.

Şunuda belirteyim, benim ailemde kürt kökenli birileri yok bildiğim kadarıyla, ancak her türlü milletin ve etni grubun aşağılanmasına karşıyım, askerde, bir uzman çavuş "kırt kürt, iki sürt bir dürt" diye bir laf etmişti, ve bunu kürt köken uzman çavuş bir arkadaşa demişti, adam üzüldü.
    Bende kızdım, ne bu terbiyesizlik diyerek.

Yani seninle bir sorunum yok, nerede bir ayrımclık varsa, sesimi yükseltirim.
    Avrupa'da ya da Avusturalya'da Türküm dediğin zaman bazen insanlar yanından zor kaçıyorlar, ne kadar çirkin birşey kendi başımıza gelince, o zaman aynısını bizde başklarına yapmayacağız.
    En büyük değer insan olmaktır, ondan sonrası zaten insan kendisinde başlar, milletinde değil...

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam Mıllet,

Bence extensora fazla yuklenmemek lazım, ıfadelerındekı yanlısları duzelttıgıne ınanıyorum, daha naapsın cocuk.

Ben sıze ılgınc bır sey soylıyım, cokmu ızole bır ortamda yetıstım bılmıyorum ama, ben gercekten de kurt dıye bır ayrımı
    taaa unıversıtede ogrendım, hatta o gunden sonra bazı arkadaslarımın kurt oldugunu ogrendım.Yanı o zamana kadar bılıyordum ama benım ıcın hıc farketmıyordu ve sormuyordum bıle kardes senın kokenın nere dıye.

Gene alevı dıye bır ayrı mezhepın varlıgını lıse yıllarında ogrendım.

Demem o kı gruplandırmaya kalkarsan bu kadar genıs topraklarda hukmetmıs bır ımparatorlugun devamı elbette turk,kurt,laz,cerkez,abhaz,alevı , sunnı, vs.vs.vs. pek cok etnık ve dını kokenı bunyesınde barındıracaktır. Ancak ayırım gercekten de yok, netıcede bu ayrım dedıklerınızın hepsı bırbırıne kız vermıs kız almıs, akraba olmus yuzyıllar ıcınde .

Bu ulke benım ulkem dıyen ve bır dusman tehdıdınde benımle yanyana savasacagını beyan eden herkes benım kardesımdır.
    Bunu askerde de gordum, cok cesıtlı tıpler vardı , ama herbırı vatan ıcın canım feda anlayısındaydı

15. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    saydam hadi onu görmedin bunuda mı görmedin yine okumak zor gelirse 2. başlığıma bak kız konusu diye yazmışım

16. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    saydam hadi onuda gözden kaçırdın bunudamı görmedin

17. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dostum mesajları okumadığınıza bahse girerim eğer 4. sayfadan itibaren tüm mesajları dikkatle okursanız benim hakkımda düşündükleriniz değişecektir
    ancak benim anlamadığım ve en çok üzüldüğüm konu ise sen bu sitenin görevlisin bu mesajları sende okumazsan ve sende okumadan yorum yaparsan kim okuyacak bana demişsin karasana güleceğine kendine gül diye işte ben bu konuda
    karasana gülmedim onunla alıp veremediğim birşey yok güldüğüm husus seninde yaptığın şey anlayıp dinlemeden konuya girmek ve birazda hakaret dolu sözler söylemek

saygılarımla

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu konu da atladigim yerler oldu ama sinan soylediklerini icten soyledigine inanmiyor pek hep yarim agiz gibi,muhim olan burda yazman degil ayni durumda burda yazdiklarini uygulayabilmen...

19. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle saydam ben bu cümleden pek bir anlam çıkartamadım :D ancak anladığım kadarıyla aktarayım

ben kürt konusun da 4-5 kız konusunda ise 2 yerde hatalı davrandığımı beyan etmişim daha ne kadar söylemeliyim

2. bi husus ise biz burada yazı yazıyoruz karşılıklı biir diyalog içerisinde değiliz benim yarım ağız söyleyip söylemediğimi nereden anladınız arkadaşlar yoksa ben yazı yazarken jest ve mimiklerimi görme olanağınadamı sahipsiniz

birde saydam hatalı olduğunu kabul etmektense konuyu değiştirmeye çalışmak pek mertçe olmamış üzüldüm açıksası senin adına

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    burda mimiklerden anlamissindir herhalde ayrica herkes sana ilk tepki yaptiginda hemen geri adim atmamistin,daha sonra geri adim attin ayrica kisisel saldirilardan kacinmani tavsiye ederim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş