NEFES:Vatan Sağolsun

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve castorpollux tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Tüm oyuncular bir aylık askerlik eğitimi almışlar. Bu eğitim bir yüzbaşı tarafından komando kursu verilerek yapılmış.

@smltncr
    arkadaşım filmi dahi izlememişsiniz, hala kıyas yaptım felan diyorsunuz...

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  2. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Kıyas yapmadım diyorum.Dikkatli okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.Filmi izlemedim evet onun için nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorum orda haklısınız tamam ama Titanikle kıyas yapmadığımı anlamanız gerekirdi bir sonraki mesajımdada yazdım sadece bir örnekleme yaptım bunu ikinci mesajımda belirtmeme rağmen neden hala kıyas yaptığımı söylüyorsun anlamış değilim.

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Aralık ayında askere gidecek olmamın da etkisiyle gidip gitmemekte kararsız olduğum bu filme bu gün dayanamadım ve gittim iyikide gitmişim gerçekten güzel bir film.

Oyuncular gerçekten iyi bütün askerler senin benim gibi insan,herhangi bir süpermen yok filmde oldukça objektif çekilmiş bir film askerliği yapmadım ama bence gerçekten asker psikolojisini çok iyi yansıtmışlar.

Yönetmene zaten oldukça başarılı efektler iyi,küçücuk bir alan içerisinde oldukça güzel kurgulamışlar filmi.

Ama cok fazla militarist duygularla filme gidenler hayal kırıklığına uğrarlar çünkü milli duyguları öne çıkarma ya da herhangi bir propoganda amacı taşımıyor bu film.

İşin özü bizden , hepimizden bir şeyler barındıran insanı bazı sahnelerde çok duygulandıran,bazı anlarda da güldğren oldukça güzel bir film izlemeyen herkese tavsiye ederim.

4. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Bizim yaşımızdakiler hatırlar belki yıllar evvel Sultantop karakolu vardı basılmış ve askerlerin enredeyse hepsi şehit edilmişti,o karakolu hatırlattı bana...Güzel filmdi 1-2 hata vardı yalnız,karakolda 40 kişi olması çok zor karakollar bölük seviyesinde tutuluyordu o zmaanlar baskınlar çok olduğu için,rpg ler peşpeşe geldi ama mevziler rpg ve havan tesir menziline göre ayayrlanır karakola yaklaşırlarsa mevziler delinmiş demektir.mevzilerde çatışma olmadan karakol rpgleri yedi....sabit havanlar ve gttler karakoldan ateşlenmedi...vs.vs..ama güzel filmdi bu tarz filmlere öncü olur umarım...

okaaan bunu beğendi.
  5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    oğuz bunlar daha çok ÇNR bölüğünü hatırlattı bana.Bir tek kaçak çay eksikti (hatırlarsın)...

kutlukan bunu beğendi.
  6. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    çnr bölüğü serdengeçtilerin yeriydi...en yaman askerler profesör kamil bile oradaydı :)

7. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Bende Filme Bugün Gitme Şansı Buldum . Bence Filmin İlk Yarısı Biraz Hareketsiz Kalmış Ama İkinci Yarı Biraz Daha Canlanıyo Filmin Verdiği Mesajlarda Hoşuma Gitti Kısacası Görülmeye Değer Bir Film Olarak Görüyorum

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Papa öldü hristiyan oldular hrant dink öldü ermeni oldular sokaklara döküldüler türkler öldü bir türk olamadılar...Bu arada bülent ersoy ölürse ne olacaklar çok merak ediyorum...
    Serdar ortaç eskiden ahmet kayaya saldırmıştı şimdi çıkmış pişmanı şimdimi pişman oldun geçen sene niye pişman olmadın aklınca yalakalık yapıyorlar..Niye bir terörist öldü dersiniz aa ne demokratik barışçı adam derler neden askerimiz şehit oldu dersiniz kışkırtıcı geri kafalı dersiniz peki ne diyelim kardeşim..teröristi övmek insan hakları şehiti yüceltmek suç oldu...Bir sarkıcı eğlenceden dönerken alkollü trafik kazası yapar ölür aylarca 1.sayfa full manşet bir askerimiz vatan için şehit olur sadece bir kaç sayı verilir 3. sayfada küçük bir resim ve 7 asker...seni unutmayacağız alkollü parti şarkıcısı sizi unuttuk bile askerler...

9. XeoX

XeoX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sevgili Okaaan;
    tüm arkadaşları yazdıklarına baktım istersen filmle ilgili eleştiriler yap, daha az sinirlerin bozulur, yapılanları bende beğenmiyorum gerek siyasi gerek askeri, ordumuz iyice yıprandı ve savunma pozisyonuna gitmeye başladı, askeri savunmadan bahsetmiyorum siyasi bir savunma bu. Ayrıca yukarıda boşu boşuna öldü askerlerimiz gibi bir yazı yazmışsın heralde aklına öyle geldiği için böyle basit bir cümle kurduğunu sanıyor ve bu cümleyi kinine veriyorum.
    Şimdi kimsenin boşu boşuna ölmediğini ve ölmeyeceğini sana şöyle açıklıyayım
    Başta sosyal ve demokratik olmak üzere tüm haklarımız önemlidir. Ta ki vatan tehlikeye girene kadar, ozman yaşama hakkı dahil hiçbir hakkın önemi yoktur!

Bu vatan hepimizin ve şu an yarı sömürge durumundayız neyse bu tarz konular burda konuşulmaz forum kurallarına aykırıdır.
    Ama Türk Milleti hertürlü zorluğu göğüslemiştir göğüsleyecektir...

Sayfayı Paylaş