Nefes keserek bayıltmak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve -RevoLt- tarafından 28 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    öncelikle herkese merhaba
    18 yaşında lise 3 öğrencisiyim ve eskişehirde yaşıyorum.16 senedir izmire yaşadıktan sonra eskişehir benim için çok çok farklı bi şehir.açık konuşuyorum insanları izmire nazaran daha vurdumduymaz,daha geri kafalı,daha çabuk şiddet eğilimde.
    okuduğum okulda her gün olmasada her hafta düzenli olarak kavga oluyor maalesef.
    ben kavgacı bi insan değilim ki eğer olmama gerekseydi -abartmıyorum- haftada 3-4 kez yumruk yumruğa kavga etmem gerekirdi.
    sokak kavgasından aşırı derecede tiksinirim.günümüz gençleri fiziksel gücü sosyal yaşamda etkileyici bi unsur olarak düşünüyor.yani sen birisini dövebiliyorsan her alanda ondan üstünsündür.derslerin daha iyidir,bi kızla daha güzel muhabbet edebilirsin,daha güzel futbol oynarsın,daha güzel koşarsın gibi düşünüyorlar.bu resmen salaklık fakat ülkemizin genelinde ve eskişehir gençlerinin %99.99'unda böyle.bu sene değil de seneye okulumuzda reis seçmeleri olacak :D (abartı ya da yanlış bilgi yok.resmen okulda kendini reis ilan etmek isteyen asalaklar okulun ilk zamanları diğer reis adaylarıyla kapışacaktır.)
    ve yine üzülerek söylüyorum illa ki benim yakın çevremden birisine bulaşacaklar veya bana bulaşarak asıl saldırmak istedikleri kişiye ulaşmaya çalışacaklardır.
    sorum şu;
    hiç kaş göz ağız burun kırmadan bana bulaşan kişiyi ekarte etmek istiyorum.filmlerde ve mma dövüşlerinde falan bakıyorum.kafa kola alıp nefesini kesiyolar rakiplerinin ve birkaç saniye sonra rakip uykuya dalıyor.bu gerçekten çok güzel birşey bunu ben her alanda kullanırım.sokakta giderken de bana bulaşan veya tanıdıklarıam bulaşan insanlar,kavgacı serseri insanlar olacaktır.onlarla hiç uğraşmadan direk uyutup bayıltmayı çok isterim açıkçası.
    çünkü yumruk tekme falan atsam iş uzayacak ve uğraşmak dahi istemiyorum böyle kavgacı insanlarla.amacım sadece karşı tarafa minimum düzeyde zarar vererek kendimi korumak.
    utanarak sölüyorum ki bir kaç sene önce kavga ettiğimde bacaklarımla karşımdaki elemanı kitlemiş ve nefesini kesmiştim ama çocuğun suratı mosmor olunca korkup bırakmıştım.
    sizlerden ricam hiç bu şekilde(kafa kola alarak ya da bacakalrla sıkarak) kavga etmemek için birisini bayılttınız mı?eğer yapyıysanız nasıl yapıldığını veya biliyorsanız nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz?
    ve yineliyorum sokak kavgası bana göre iğrenç birşeydir ama eskişehirde hele de serseri it kopuğun dolu olduğu bu şehirde işi büyütmeden sonlandırmanın başka yolu yok.ya eline bıçak silah alacaksın -ki böyle birşey yapacağıma ağzımı burnumu kırdırtırım- ya da dediğim gibi bayıltarak kavgayı bitireceksin.
    şimdiden teşekkürler :)

2. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Sana tavsiyem kendi onurunu,şerefini ezdirmediğin sürece KAVGA ETME.Bu korkaklık değil.Zaten CESARET en genel tanımıyla tehlike karşısında AKLINI KULLANABİLMEKTİR

+Eskişehir'i de biliyorum dediklerini anlıyorum.

Sırf kendim gittiğim için propogandasını yapmak gibi olmasın ama Aikido'da zaten günlük hayatta başımıza gelebilecek türden saldırıları BLOK ETMEYİ öğreniyoruz.Aikido dışında Krav Maga var lakin onu da heryerde bulunmuyor.

Bu arada MMA'de bile kurallar vardır örn : göz çıkarmama,hayalara vurmama,ısırmama vs. MMA'le gündelik hayatı kıyaslama. Gerçek hayatta birisi sana bıçak da çekebilir silah da çekebilir.

Son düzenleme: 28 Nisan 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Sana şöyle söyleyim benim yaşadığım bölgedede anlattığın gibi tipler çok sayıda var.Dediğin gibi de herkez bu artislik peşinde biri birini dövdüğünde o kişi o saatten sonra kendini kral ilan eder.Kavgacı tip değilimdir fakat bu tipler olduğu sürece kavga kaçınılmaz oluyor.Sana önerim adamın işini uzatmadan bitirmek istiyorsan gırtlak(boyun bölgesi) Vur orada nefessiz kalıcak,görüntü kaybolacaktır =) Fakat fazla hızlı vurduğunda ölüme kadar yolu var,orta derecede vurduğunda bu ona yetecektir. Bunun aricinde kalbin altindaki hava boslugu, karaciger ve dalağa çalıştığında adamın işi bitmiş olacaktır emin ol =) Arada şakaklarada vurmayıda ihmal etme tabi.
    Eğer çok kişiler ise her zaman rakiplerinden uzak durmaya bak,yakın olma,sürekli hareket halinde olmalısın.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    evet işte kavga etmek berbat birşey.
    asıl cesaret kavga etmek değil kavga etmemektir bana göre de.
    ve dediğin gibi aikidoyuda biliyorum tamamen savunma amaçlı bir dövüş sanatı.zaten onu da öğrenicem.ama kick box falan ögrenmeyi daha düşünmüyorum şu an.mma ile gerçek hayatı karıştırmıyorum haklısın gerçek hayatta bıçak da çektiler bana ama şansım yaver gitti de yanımda 4-5 arkadaşım geçiyordu da kurtuldum yoksa belki şu an da ölmüş bile olabilirdim.
    dediğim gibi sadece bayıltmak istiyorum karşımdakini sadece bana zarar vermesin diye.

@suçiçek
    beni anlaman gayet güzel.bu tip insanlar olduğu sürece "mecburen" kavga etmek zorunda oluyorsun.ama dediğini yapamam kardeşim.boyna vurmak çoğu kez geliyor aklıma ama o an kavga esnasında vücut aşırı derecede adrenalin salgılıyor ve her insan,normal bi insan halinden çıkıp mega insan oluyor.eğer ben sakinken atıyorum 100kglik bir güçle vuruyorsam kavga sırasında bu 200kg olabiliyor.ve yine istemeyerek söylüyorum ki aşırı sinirli bi yapım var kavga esnasında pek fazla düşünemiyorum eğer o esnada aklıma boğaza vurmak gelirse muhtemelen vururum ve sonuçları sadece bayıtlmak olmaz diye düşünüyorum.benim dediğim sadece kolla bacakla sıkıştırarak nefes kesmek.kavga esnasında yapmak istediğim şu
    atılan yumruğu bloklayıp bi elime tutarken diğer elimle düşmanımın bacak arasına sokup hava kaldırıp yere atmak.ardından üstüne çıkıp bacaklarımla ve ya kollarımla boğazına baskı uygulayarak nefes almamasını sağlamak ve bayıltmak.bunu yapabileceğimi de biliyorum ama işte kaç saniye boyunca sıktırıcam veya tam nereye bastırıcam bilmiyorum detay vererek anlatabilen olursa çok memnun olurum :)

Son düzenleme: 28 Nisan 2012
  5. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tipler heryerde zaten kendisi oranın kralıdır adamı dırek boyundan kavramak biraz zor olabilir en azında bir iki yumruk vurup ardından düşürüp ayaklarınla boynunu kavrayıp nefesini kesebilirsin ama direk nefesi kesmek hiç vurmadan biraz daha zor olur diye düşünüyorum

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    önkolum gayet güçlü ve şimdiye kadar kimi yakalayıp kafasını sıkıştırmak istediysem sıkıştırdım.yani yumruk atmadan dahi yakalayıp kavrayabilirim.
    benim sorduğum kavradıktan sonra ne kadar süre veya nasıl yapacağımız?

7. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Senin yapmak istediğin çok uzun sürer dostum,kavgada herşeyi kısa sürede bitireceksin.
    Bayıltmakmı istiyorsun al sana;
    Boynun yanındaki kas grubuna, gırtlağa, vurma sıkma durumunda adam bayılır.
    Çene sağlam vurduğunda beyine bir anlığına kan geçişini durdurur ve bayılır.
    Çene altından sert bi aparkat vurursan bayılır.
    Anlamadan şah damarını sık bir daha kendine gelemesin.
    Bu söylediklerimi sert vuruşlarla yaptığında adamın ölüm tehlikesi %70-80 dir bunu unutma. Bana göre kavgada herşey serbesttir.

8. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Kolun güçlü olabilir sen adamı kafasını sıkıştırıyım yakalıyım derken adamın refleksleri iyi olur adamı tutamazsın yumruk yersin diyorum ne kadar süresine gelince bayıldığı an bırakırsın zaten 2 3 dk gecmeden uyanır

9. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Al bir tabanca Sık Topuklarına Niye Uğraşıyosun Ki... Yaşın 18 Olmuş Silah Ruhsatıda Alabiliyorsun ooooh mis... Yada Başına Sorun Gelirse hemen Koş Rent a Car cı Ahmet abiyi bul kendisi "Tekel Savaşları" filminde başrol oynuyor eskişehirli oda. Junior un Selamı var de Rakıyı Birayı Kaptığı gibi gelir okula Ağzına tükürür O Reis Bozuntularının. + İzmir Bırakılıp Gidilir mi yaaa ? Dur 1 Alsancak Yapayım Otur Otur Sıkıldım evde :D

10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yoo uzun değil maksimum 6-7saniye sürüyor.yani bacakarasından kavrayıp yere atıcam o kadar gayet basit.:) işte o %70-80lik ihtimal beni feci korkutuyor...

@line
    bi kaç yumrukla bilincim kapanmıyor yani ben o adamı kavrayıncaya kadar tekme yumruk yesem de tutabileceğime inanıyorum ki bu yaşıma kadar ne zaman kavga ettiysem hep kavrayabildim.tabi ki 4-5 senedir boks yapan bi insandan yumruk yersem işler değişebilir :) işte bayılıp bayılmadığını nasıl anlayacaz?ben sıktırdım boğazından nefesiini kestim adamda uyku moduna geçti elini kolunu saldı diyelim. o anda bayıldığını ya da öldüğünü nasıl anlıcaz?ya öldürürsek adamı ? karşımdaki kişi her ne yapmış olursa olsun ölmeyi haketmez.bundan çok korkuyorum işte sadece bayıltıp olay yerinden uzaklaşmayı istiyorum ben.

@junior
    ahmet abiyi çağırırız da o tekel savaşlarında kafası iyiymiş abimizin.yani ayık kafayla böyle birşey yapacağını hiç mi hiç sanmıyorum :D
    ayrıca şu an çok pis sövüyorum sana bana izmiri hatırlattığın için
    a32 a32 a32

11. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    6-7 saniye diyorsun fakat karşıdaki adamın refleksleri iyise yada hızlıysa?
    Riske gelmek istemiyorsan. Sana önerim adamla teke teksen hiç bir zaman heyecan yapma sakin ol,adamın zayıf noktalarını sez.İlk yumruğu sen at şakaklara,burnun tam üstüne,en son adamım kulaklarına vur o zaman ses gidicektir adamda =) Sonrasında yüzünü koru,gardını al boş bulduğunda sağlı sollu yumruklar salla.Sonrası zaten belli =) Diceklerim bu kadar kolay gelsin =)
    Bu arada bunları salladığımı düşünme 1 yıllık kickbox geçmişim var.

12. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    nasıl kavga edileceği konusunda bilgim var.işte bu bildiklerimi dahi kullanmak istemiyorum.nasıl kavga edilir diye sormuyorum kardeşim ben :)
    sadece nefesi keserek nasıl bayıltabiliriz onu soruyorum :) yanlış anladın sen beni

13. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Dostum söyledim zaten onları ama beni korkutuyor diyorsun.Adam bayıltmak öyle kolay değildir,adamın yüzüne vurmakla adam bayılmaz,riskli bölgelere vurucaksın ki bayılacak umarım anlatabilmişimdir.=)

14. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    birisine feragatname imzalatıp bi denesem mi ki üstünde ? :D

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-24'e aykırı başlık!

Alıntı:
    24- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Suçicek ve themertyildiz bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş