Nefes Darlığı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve thranduil tarafından 14 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar...

yaklaşık 2,5 yıldır ağırlık çalışıyorum.. ben de olan bi problemi sizlerle paylaşayım dedim, belki benzer durumda olan arkadaşlar da vardır..

ben de epeydir süregelen nefes darlığı problemi vardı..hayatımda hiç sigara kullanmamış bi adamım bu arada..önceleri pek önemsemezdim ama özellikle bu sporla birlikte iyice azıttı..salonda herkes normal bi şekilde nefes alıp verirken ve terlemezken, ben alnımdan akan inanılmaz terlerle nefes almakta cok güçlük çekiyorum..etrafıma bakıyorum belki içerisi havasızdır diye başkaları da vardır nefes alamayan diye ama bi tek ben..sadece vg salonunda diil yüzerken de öyle mesela..yüzme havuzunda bi tur gittim sonra 20 dk. oturdum kalp çarpıntısı ve nefes darlıgı yasadım..

sene başında bi doktor un tavsiyesiyle çeşitli testlere girdim..kalpte sorun olmasından korkuyordu..ekg ve kan tahlillerinde bişey çıkmadı..doktor bişeyin yok dedi..ama açıkçası ben tatmin olmadım..sanırım bir de eforlu ekg ye girmem lazımmıs..bu tavsiyeyi doktor vermedi gerci bi yerde okumustum..

walla sporu bırakma noktasına getiryo bazen bu rahatsızlık..bu tarz bi rahatsızlıgı olan var mı aranızda? ya da tavsiyede bulunabilecek olan?
    kolay gelsin...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    böyle bir ciddi konuda burdan tavsiye beklemenden ziyade,bir saglik kurulusuna basvurman senin icin daha iyi olacaktir.

3. OLAYy

OLAYy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benım de nefes darlıgı var bazenlerı derın derın ve sakın bı sekılde nesef alıp verdımmı duzelır gıbı oluyorr akcıger tıkanıyor sankı bendede

4. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki, teşekkür ederim..aslında doktora gittim..kan tahlili ve ekg gayet normal çıktı.. eforlu ekg ye girsem bi de diyorum..

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    nefes darlığının farklı sebepleri olabilir..kan tahlilide yapması gerekir doktorun..en iyisi dahiliyeciye muayene olup kan değerlerini kontrol ettirmen..demir eksikliği dahi buna sebep oluyor..geçmiş olsun..

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    nefes darlığı ve çarpıntı da varsa kalbinle ilgili problemin olabilir. eyer seni zorlayacak cinsten ise dahiliye ve kardiyolojiye muayene olabilirsin. genç yaşta bu gibi sorunların bariz bi şekilde görülmesi pek normal değil. eğer spor geçmişin fazlaca yoksa ve bu yakınmaların yeni başladığın döneme rast gelmişse antrenman eksikliği de olabilir. ama sen yinede kontrol ol...

7. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    uyarıcı bişeyler kullandın mı? bu yüzden gizli taşikardin olabilir...

8. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    uyarıcı bişeyler yada sağlığa zararlı herhangi bişey kullanmadım, zaten saglıgıma cokca dikkat ediyorum..

ben aslında dahiliyeci olmasa da bi doktora göründüm..kan tahlili de yapıldı bana..sonuç gayet normal çıktı..dediğim gibi ekg sonuçları da nomal cıktı..

uzun bi spor geçmişim var benim ..vg den önce uzun süre futbol oynadım.. o zamanlar da nefesim daralırdı ama özellikle vg ile bilikte iyice azıttı..iki ağırılık basıyorum sonra dısarı cıkıp 5 dk nefes almaya calısıorum..cok sinir bozucu bilseniz..allah kimseye vermesin..yüzerken daha da kötü oluyor..

efo testine gircem inş. orda çıkıyomuş eger kalple ilgili sorun varsa..

hepinize teşekkürler cevaplar için..

9. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    evet efor testi iyi veri olur reklam olmasın ama siyami ersek bu işte bir numara...

10. DenizKendigelen

DenizKendigelen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Deniz
    Yer:
    istanbul
    18 yaşındayım bende de nefes sıkışması var,4 senedir futbol oynuyorum 1 senedir vg ile uğraşıyorum,hiçbir uyarıcı madde,sigara kullanmıyorum,gerçekten nefesim bazen çok sıkıyor,kalbim ağırlaşıyor,bence bunun nedeni duruş bozukluğu olabilir,arasıra aspirin almakta fayda olduğunu düşünüyorum,ani kan pıhtılaşmalarını önleyerek kalbin kan pompalamasını rahatlatarak,ani krizleri önler.

Sayfayı Paylaş