Nedir bu Supplement takıntısı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Realicty tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Supplement illede gereklidir diye bir kaide yok ancak insanları supplement almayın besinlerdede var gibi yöneltmelere itmekte çok yanlış bi durum.Ben supplement almam tavuktada var yumurtada da var gibi düşünebilirsiniz ancak onların ne derece zararlı yada yararlı olduğunu bilen yok.Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin.Tavuk denilen şey hormonlu,yumurta alerji deri hastalıkları gibi şeylerde başrol oynayabiliyor,nerdeyse her yıl bişeyin zararlı olduğu yada grip,virüs gibi tetkitler taşıdığı ortaya çıkıyor.Onun için ben supplementten yana değilim ama supplemente bu şekilde ön yargılı ve yanlış yaklaşılmasınada karşıyım.Yumurtaya tavuğada zararlı demiyorum ama sandığınız kadar yararlı değil.İlla sağlık olsun diyorsanız sebze meyve tüketin size karışan yok.Ama maalesef ki bence doğru bu sporda eğer çok iyi bi hedef koyduysanız kendinize o hedefe %100 sağlıkla ulaşmak mümkün olmuyor.En azından ben böyle düşünüyorum.Aşırı supplement kullananlar ve sanki sihirli değnekmiş gibi onu övenlere katılmam ama supplement zararlıdır doğal beslenin ne farkı var sanki diyen arkadaşlarada kusra bakmasın katılamam.Ha ama şunuda söyliyim hiç bi zaman supplementsiz güzel vücutlar ortaya çıktığına bi karşıtlığımda yok.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2013
  2. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar konuyu açarken düşüncem protein tozunun günde 200 250 gram protein tüketen birisi değilseniz çok gerekli olmadığını vurgulamakdı fakat genel ad oldugu ıcın supplement kullandım yanlış anlamayın ben protein kullananlara hiç bişey demiyorum ki ilerliyen zamanlarda bende kullanmak zorunda kalacağım benim kızdığım şey spora yenı başlamış adamların toz olmadan gelişemeyiz düşüncesını beynine yerleştimesi 90 kgyim yağlı bir vücudum yok genelde omuz sırt yapımdan dolayı kür yaptığımı düşünürler fakat şu raddeye protein tozu kullanmadan ulaştım tabi gençligin verdigi testesteron avantajım vardı fakat insanların toz olmadanda gelişebilceklerıne ınandırmak istedim o yuzden bu konuyu açtım

3. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Vücut geliştirme zengin hobisi... Hergün 1 kilo et 1 kilo salata almak öğrenci işi değil. Aylık ortalama 1000 lira ayırmak lazım beslenmeye. Doğal beslenerek kaç kişi dergilerdeki gibi vücut yapıyor? O vücuda ulaşmak için bir araba alacak kadar para harcamak lazım :).

Son düzenleme: 16 Temmuz 2013
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    illa et tavukmu olmasi lazim? Bide günde 1 kilo et nedir allah askina? :)

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    100 gramda 20 gram protein var. 1 kiloda 200 gram. "Kilomun 2-3 katı protein almalıyım" diyen protein tozu almayacaksa günde 1 kilo et ya da 30 yumurta yiyecek. Sadece et parası aylık 400-500 lira tutuyor.

Son düzenleme: 16 Temmuz 2013
  6. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    bselenmeme günde 8 ayda 240 tl gidiyor öğrenciyim ailemin durumuda iyi sayılmaz fakat genelde çalıştıgım salonlarda parmakla gösterilen bi vücuda sahibim bence önyargılarınızdan arının

Sayfayı Paylaş