Nedir bu Supplement takıntısı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Realicty tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar forumda gezerken birşey dikkatimi çekti orta seviyeli vücutlara bile ısrarla takviye diyen arkadaşlar var nedir insanlardaki bu takviye olmassa gelişemeyiz psikolojisi bir türlü çözebilmiş değilim ben 18 yaşıma girmek üzereyim vücud ağırlığı çalışmalarınıda eklersek 2-3 yılı buldu çalışmalarım yakın zamanda yeni fotoğraflarda atıcam çalıştığım spor salonunda proteintozu vb demeyi bırakın steroid muhabbeti yapan çok insan var benim omuz yapım için fakat şu ana kadar herhangi bir takviye almadım yanlış anlamayın burda kendimi övmüyorum benden çok daha iyi takviye kullanmadan o seviyeye gelmiş insanlar tanıyorum fakat hiç birine kimse inanmıyor bence şu önyargılarınızdan artık kurtulun supplementlardan mucizevi şeyler beklemeyin sıkı çalışma,iyi beslenme,iyi dinlenme ile 100 kg kuru müsabık vücud yapılamasa bile çok iyi yerlere gelinebilir bunu artık anlamaya çalışın diğer türlü motivasyonunuzuda kötü etkiliyorsunuz

2. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen öyle hatta fotoğraflara bakıp gerçekten iyisin demek yerine " protein tozuyla yapmış " cümlesini kullanmak yerine bir de siz deneyin bakalım oluyormuymuş

3. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    benim asıl şaşırdığım nokta bu muhabbetleri genelde ergenlik çağında ki kişilerin yapması vücutlarındaki normal bi insana göre kat kat fazla testesterondan bi haber hala toz olmazsa gelişemeyiz çalışmaya gerek yok kafasında yaşıyorlar

4. Sherlocked

Sherlocked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bende aynı durumdayım yaşım da 18 e yaşlaştı 3 yıldır aktif spor yapıyorum basketbol var son 1 yıldırda body çalışıyorum Ek protein almayı düşünmüyorum hem daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum ve haftada 5 gün tavuk yiyerek bence protein takviyesine gerek duymuyorum öneririm . Antremandan 2-3 saat önce makarna yapıyorum antremandan 1 saat sonrada tavuk yiyorum genelde akşam yada sabah da peynir süt vb. tüketiyorum bence yeterli .

5. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Tabi tavukda çok iyi bi protein kaynağı fakat sana idmanlardan sonra yumurta tüketmeni öneririm ben son 13 aydır bir idman bile kaçırmadan idman sonrası 8 yumurta beyazı 3 sarı yerim ve idmandan sonra çeşitli takviyeleri kullanan arkadaşlarımdan çok ilerideyim

memmeat bunu beğendi.
  6. exsisman

exsisman Forum Kurdu

Beğenileri:
    780
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    +++++

Protein Tozunu 2-3 ay kullandim. Beslenmeniz saglam ve düzenli ise para harcamaya gerek yok. Adi üstünde ek besin.

Hadi o neysede cevremde bazi arkadaslar var kutu kutu cesit cesit her türlü supplement kullaniyorlar. Ama söyle yediklerine baktigimda Seker, Beyaz Ekmek, Kola Cips her türlü islenmis ürünler mevcut. Ne zannediyorlar anlamadim gitti.

7. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamen katılıyorum....Doğal olmak şartıyla ;

Hormonsuz yeterince yumurta, süt, balık, tavuk, et tüketen antrenmanı bilinçli yapan adam gelişir...

Ben kendim tavuk besliyorum 7 tane....sırf doğal yumurta için :)

Suçicek bunu beğendi.
  8. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    ya acaba biz genetikden şanslıyız ondanmı böyle düşünüyoruz diye düşünmeden edemiyorum bu kadar insanın takviye olmadan orta seviyeli bi vücud bile yapılamıyacağına inandığını görünce

9. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    genetic is powerful....diye bir ingiliz atasözü var...genetik altedilemez.

Genetik + Beslenme + Ağır Antrenman birleşince oluyor bu iş..

memmeat bunu beğendi.
  10. Sherlocked

Sherlocked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya

Ben yumurtanın beyazını sevmeyenlerdenim sadece sarı ile karıştırıp tavada pişince yiyorum evet kötü ama tiksiniyorum malesef :(
    Anlamadığım şey 8 tane yumartanın beyazını yiyorsun sarılarını çıkarıyor musun ?
    :)

11. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Evet dostum 5 tanesinin sarısını kedim ramazana veriyorum bayılıyo arkadaş yumurta sarısına gün içerisindede minimum 13 tane yumurta,1 litre süt,et tavuk vb şeyler tüketiyorum öğünler programlı tabi

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.057
    Ödül Puanları:
    103
    Kim ne derse desin genetiği gercekten farklı ve iyi olan birisi her ne kadar doğru antrenman yapmasa da düzgün beslenmese de gelişiyor bu bir şekilde oluyor ve bunun başka bir acıklaması da yok. Beslenme evet antrenmandan önce gelir ancak yediğiniz yiyeceklerin ne kadarının nasıl sindirileceğini vücutta ne için ne kadar kullanılacağını da belirleyen yine genetiğinizdir. Bu nedenle beslenme ve antrenman ne kadar düzenli olursa olsun genetik yatkınlık yoksa bu iş cok zor oluyor , olmuyor değil ama genetiği orta-üst seviye bir kişinin 1 yılık bir çalışmasıyla genetik olarak şanssız olan kişinin 1 yıllık calısması doğal olarak farklı oluyor .Bu nedenle Genetik > Beslenme > Antrenman gibi bir sıralama en mantıklı sıralama olacaktir Ben de karşıyım superpumplar assaultlar cell-techler çeşit çeşit içinde ne oldugunu dahi bilmediğimiz ve uzun vadede bize ne türlü getirileri/götürüleri olacak supplementlerin kullanımına lakin bazı kişilere bunu anlatmak mümkün değil. Whey ve belki yılda 2 veya 3 defalık kreatin kullanımı dısında her türlü ek besin ürünlerinin kesinlikle insanları aşırı Tüketime yönlendirme amaclı olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme: 10 Haziran 2013
    Suçicek, wrestler, Rinkushichi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    steroidlerle şaşaalı vücutlar yapanları kendi supplment reklamlarında kullanarak insanların hayalleriyle bir nebzede olsa oynuyorlar....Çünkü o estetik adamlat sadece supplementlerle o vücutları yapmadılar ve yapmalarıda zor

14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporu yaparken bi tarafı eksik bırakanlar eksik gelişir ek gıdalar biraz işin kolayına kaçmak günlük yeterli proteini aldıktan sonra hiçte gerek yok en önemlisi beslenme denir ama sıkı antrenman yapmadıktan sonra istediğin kadar beslen istediğini alamazsın...

15. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Ben biraz forumda ergenlik çağında bu spora gönül vermiş kişilerin bilgilendirmesi taraftarıyım belkide bunun ıcın konu açılmışdır fakat ben göremedim vücutlarındaki testesterondan haberleri olmalı bi nevi doğal steroid barındırdıklarını bilmeliler

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    her spor salonunun icinde kutularca bulunuyor ve pazarlama taktikleri ust duzey bazi salonlarda kullanmayanlara garip bakiyorlar nerdeyss

17. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    296
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Trabzon-Ordu
    Supplementleri gözünüzde o kadar büyütmeyin. Bu sporu profesyonelce yapacaksan bu spor ilaç spordur. Steroid,supplement olmazsa olmazıdır. Ama yok amatör olarak hobi olarak yapacam diyorsan kullanmayacaksın.
    Ben de hiçbirini kullanmadım kullanmayacağım. Fakat supplementlere steroidmiş gibi mucizevi şey olarak bakmayın kaldı ki steroidler bile tek başlarına süper etki sağlamayabiliyorlar.
    Spor salonlarında bir laf vardır "ilaç kullanıyor musun diye" ben o cümleleri kaale bile almam. Çünkü bunların ilaç dedikleri şeyler supplementler açıklamaya kalksan anlamayacak o yüzden boş verin insanların ne dediklerini.

Şahsi fikrim.

Bol sağlıklı sporlu günler...

muratcan.biceps bunu beğendi.
  18. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    Bi ara bende böyle bir takıntı içerisindeydim supplementde supplement tamam yardımı olmuyo degil ama illa alınıcak diyede 1 kaide yok son 3 aydır supplement kullanmıyorum ne bir ağırlıkda düşme oldu nede kas kaybettim aksine beslenmemi duzene sokup daha cok kas kütlesi elde ettim. sonuç olarak supplementlerde doğal besinlerden elde ediliyor.

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.281
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendi adıma konuşayım, supplement kullanınca kasların dinlenme süresi çok daha kısalıyor. misal haftada 2 kez göğüs çalışırken, supplement kullanınca haftada 3 rahat yapabiliyorum. önceden antreman sonrası ağrıyan göğsüm artık ağrımıyor. yatarken aldığım BCAA sayesinde uykularım daha kaliteli.

kullandığım supplementler ise şu an: protein tozu+BCAA+cell mass.

20. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.751
    Ödül Puanları:
    123
    kasların onarım hızımı artıyor demek istedin yoksa ?
    buda ilginç ve üstünde tartışılabilecek çok hoş bir konu olurdu kendi başına

Realicty bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş