neden turk erkekleri yabancı kızları(rusya, isveç, ukranya) tercih ederler?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ayberk123 tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 94 üye.
  1. rawen

rawen Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Son yorumumdan sonra bayağı bir yorum olmuş :)
    Kısaca konuyu tekrar özetlemek gerekirse birçok arkadaşımızın da dillendirdiği gibi "güzellikten" öte meseleler var.Elbette her Türk kızı kötüdür gibi bir düşünce yanlıştır.Fakat aynayı ters çevirip her Rus kızı da kötüdür şöyledir böyledir demek doğru olmaz.
    Sanılanın aksine Rusların,İsveçlilerin,Ukraynalıların hayatı pek de kolay geçmez.Sorumlu bir ailede yahut sorunlu bir çevrede yetişirler ve bu nedenle en büyük idealleri "ayaklarının üzerinde durmaktır". Rus kızı mesela görmüştür ki ülkesindeki ekonomik şartlar kötü, ciddi kısım Rus erkeğinin aşırı içki düşkünlüğüyle harmanlanmış serserivari yaşamı onu farkında olmadan ayaklarının üzerinde durmaya iter.Geneli üniversitede okuyordur yahut mezundur.
    Bizim toplumumuzun genelde bakış açısının kökenini "Antalya veya karadenize çeşitli şekillerde getirilen " ve adı nataşaya çıkmış görüş alır ki bu görüşe göre bu Rusların alayı aynıdır.Çünkü bazı karadenizli erkekler eşlerinden boşanıp bu hanımlarla birlikte olmayı tercih etmişlerdir.Ayrıca Rusya'da ciddi oranda işsizliğe bağlı (bir dönem) iş arayışları ve otoritede boşluklar bazı uyanıklara "beyaz kadın ticareti"nin adımını attırmıştır.
    Böylece bu ülkelerden (Rusya,Ukrayna,Moldova) gelen kızlar "bebek bakıcısı olacağını sanarken" bir anda alınıp satılan umutsuz bir meta konumuna gelmiştir.
    Bizim bakışımızdaki "ruslar şöyledir böyledir ucuzdur" diye atfedilen kızlar da aslında bu durumdaki kızlardır ki bu hemcinsleri açısından ne kadar kötü bir durumdur sanırım sadece yaşayan bilebiliyor.
    Rus kızları kendi ülkeleri ve avrupa kültürüyle ekseri büyüdüklerinden bir erkekle konuşmak,sohbet etmek hayatın anlamı değildir. Bu o erkeği beğendiği anlamına gelmez çünkü kökeninde insan hep insandır ırkı ve cinsi ne olursa olsun..
    İsveç kızlarıysa diğer gruba göre maddi imkanı fazla olduğundan daha özgür bir hayat yaşayabilmektedir.Fakat bu hayat dahi belirli sorumlulukların ekseninde devam eder.
    Gelelim Türk kızlarına ;
    Fiziksek özellikler bakımından Türk kızları kötü değildir hatta birçok kız(özellikle yeni nesil) oldukça bakımlıdır(çoğunlukla abartsalar da).
    Türk erkeğinin Türk kızında rahatsız olduğu noktalar ise ;
    1)Prensesliği abartıp kendini vazgeçilmez ve ulaşılmaz görür.
    2)Kendi dünyasında yaşayıp bu dünyasına uygun kuralları vardır.Böylece egoistleşip kendini aşabilir.
    3)Aile ve çevresinden aldığı "erkekler şöyledir,böyledir " bilgileriyle her kendisine bakan erkeğe potansiyel sapık gözüyle bakabilir.
    4)Ciddi düzeyde teknolojiyle alakadar olmasına rağmen bilgisiz kalmayı tercih eder.Kendi pc sini tamir etmek, veya bir problemi çözme konusunda ilgisizdir.Parayı verir hallettiririm görüşü baskındır.
    5)Büyük kısmı sanallaşmıştır.Sosyal aktivite denilince akıllarına facebook,twitter,linkedln gibi siteler gelebilmektedir.Hatta öyle kızlar vardır ki X grubun fanlığını sabah akşam o siteyi takip ederek abartabilir.(Facebook fan sayfalarına bir bakın ya da herhangi bir popüler grup adına fan sayfası açarak deneyebilirsiniz).
    6)Üretmek, kendini geliştirmek konusunda zayıftır. Babasının gölgesinde yaşar, maddiyatıyla har vurup harman savurur ordan da kocaya transfer olur. Nasıl olsa bu sistem böyleyse niye kendimi kasayım düşüncesi baskındır.
    7)En büyük hataları Türk erkeklerinin yabancı kızlarla yatıp kalkmak için alakadar olduklarıdır.
    Bu kısmen o meraktaki tipler için doğru olsa da geneli kapsamaz.
    Kendi eksiklikleriyle başkalarının artı özelliklerini kıyaslamaya giderken onları aşağılamamalıdır.
    (Her ne kadar tipsiz olmasam da italyan erkeklerinin yakışıklılığını kabul edebiliyorsam).
    Konu fiziksel özelliklerin çok ötesindedir.
    8)yabancı kızları genelde o...pu olarak niteler ve senin annen de türk onlarla eğlen türkle evlenirsin düşüncesiyle yaşar.
    Annemizin Türk olduğunu inkar etmiyoruz,o seçim bizim elimizde değildi ama bu seçimde biz özgürüz ve tercihlerimizi en iyi olandan(illa rustan almandan ondan bundan değil) kullanmalıyız.
    Evet genelde bu konuda sıkıntılar baş gösterdiği için Türk Erkeği alternatif arayışlara gitmiştir ki bu çok "doğaldır". Bahsi edilen İsveç,Rus,Ukrayna kızları altından yaratılmamışlardır fakat altın kadar değerli olmayı hedef edinmişlerdir ki bu en ciddi farklarıdır.(Olimpiyatlarda Ruslar,büyük yazarlar Ruslar,manken,tenisci,müzisyen)
    Daha da açabiliriz ama baya uzar konu.
    Saygılarımla.

2. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Benim diyeceğim tek şey var...Kendi kültürümüzden uzaklaşıyoruz...

Televizyonda dayatılmaya çalışılan flmlerle
    İnternette yayınlanan paylaşımlarlar
    VB VB...

Geçenlerde televizyonda bir kanalı izliyordum.Adam türkiyeye gelmiş ve burada mevcut olan televizyon kanallarını izlemiş ve adam bir televizyon programına çıkıp şunları dedi.

Sizin gençleriniz nasıl oluyorda bu kadar dayatılmalara karşı gelebiliyorlar.Telvizyonda yayınlanan kanlları izlerken bile biriyle ilişkiye girmek istiyorum ve bu bizim ülkemizde çok yaygın insanlar birbiriyle çok rahat ilişkiye giriyorlar ve hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar.Ancak sizin ülkenizde bu televizyon kanallarının yayınlağı programları görüpte bizim yaptığımızı yapmıyorlar...(Adam resmen bu işe hayran kalmıştı, adam diyordiki ben olsam dayanamam :=) )

Kısacası bozulmaların ana sebebi BATI'ya özenti ve TELEVİZYON...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:37 ----------

zaten Peygamber Efendimiz (s.a.v) müslümanlar için dua etmiş olmsaydı, şimdiye kadar helak olmuştuk...Allah bizi günahlardan ve kötü işlerden korusun inş...Değişen gençlik için yapabilnicek tek şey dua dır bence...Bir arkdaşım var babası onun oruç tutuğunu ve teravih namazlarına gittiğini biliyor ama o gün boyunca yemek yiyor hiçbir namazını kılmıyor ve bu geçirdiği vakit zaman diliminde eline bir telefon son sesle ARABESK RAP denen şeyi dinliyor.Ve sürekli chat sitelerine girip sohbet ediyor.Bu arada futbola çok bayılıyor ve sitresin gidip futbol maçlarında küfür ederek atıyor.Ayrıca konuşunca 4 veya 5 lafının birinde illahim küfür oluyor.Bu şekilde bissürü arkdaşım var ve sokaga çıktığımdada bu şekilde gençler çok fazla...

Neyse çok fazla yazmıyayım...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:46 ----------

Allah bizi şeytanın ve kötülerin şerrinden korusun ve durumu kötü olan insanlara yol göstersin diyip bitireyim :(

3. IPMAN

IPMAN Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    %100 katılıyorum bu yorumdan sonra yorum yapmak yakısmaz zaten :D

4. won_dutch

won_dutch Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    7 8 sene evvel 2 yıl kadar alanyada turısm rehberlıgı yaptım.. o donemde kı ewn buyuk YABANCI hayranlıgım suydu... eger bı kıza asktan bahsetmezsenız sexten bahsedersenıs onula yatıyordunus bırnevı cıkıyordunuz.... ama o baskası ılede yatıyordu.... ama kı asktan bahseder ve buna ınandırdıysanız ınanılmaz sekılde yesıl cam kılzarı gıbı kendınden gecıp sıze olumune baglanıyordu.. yanı konu sex ıse evet konu ask ıse asıl o zaman evet... hollandalı dışçı bır kız vardı bende 6 yaz buyuktu bende 21 yasındaydım unı kazanamamıstım ve cok stresslıydım almanyaya tıp okumaya gıdıp onuda basararmamsıtım ve gerı gelmsıtım ... kız yılda 3 defa gelıp ne olur gel hollandaya gıdelım dıyordu evleneleım dıyordu .... tabı ben gıtmedım ıyıkıde gıtmedım allaha sukur memnunum hayatımdan ama .... duusunun turkıyede bırak bı dıscı kadın ısı olmayan bır erkegı bır muhendısı bıle begenmıyor ... sonradan ınsaat muh bıtırdım bu sefrede degısen bısı yok okulun en cırkın ama en go.. kalkmıs kızları hep dıslcıkte eczacılıkta tıpta ne zaman onşları gorsem o kız aklıma gelırdı .. hayatımdan kısa anektod...

bugatti, pedro ve D.Y bunu beğendi.
  5. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Güldürdün beni :)

Konuya gelecek olursak başımdan geçen bir örneği anlatmak istiyorum.Bir keresinde bir kıza saat sormuştum oda sevgilim var diyip kaçmıştı. :))))))

Özetle budur.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece türkler değil dünya genelinde tercih ediliyor.
    Gerçekten güzeller.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    nedeni belli.ben hiç rusyalı, ukraynalı vb. kezban kız görmedim ;)

rockybalboa7, DEXONİA ve Ocensers bunu beğendi.
  9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Az olan kıymetlidir. Bizde açık ten, altın sarısı saçlar, renkli gözler bulunmadığı içindir ki bu özellikler bizim için göze hoş gelir. Aynısı onlarda da geçerlidir. Bu dediğimiz beyaz ırka mensup ülkelerde de esmer tipler beğenilir.

Konuyla ilgili en güzel örnek ise Arnold'un Gerçeğe Çağrı filminden verilebilir. İzleyenler hatırlayacaktır, bu filmd Arnold hayal aleminde başka bir aleme gidecektir ve kendisinden bu macerada ona eşlik edecek kadının özelliklerini vermesi istenince esmer bir kadın tarif eder. Zaten filmdeki karısı da başlıkta konu edilen milletlerin kadınları gibi açık tenli, sarışın bir hatundur. Sözün özü, nadir olan kıymetlidir. :)

10. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Nadir olan kiymetlidir sozune katiliyorum ama soyle de bir gercek var ki bahsi gecen slav irkindan gelen kizlarin genleri tuk kizlarininkini karsilastirimak bile onlara hakaret olur ;)

Bacak bel ve kalca uyumu cok iyi :D Simdi diyeceksiniz ki turkiye de yok mu
    ? var ama turkiyede bu oran %10 sa bu ulkelerde %90 . Bunun da bilincinde olarak bizim turk kizlari gibi lahmacun kebap yedikten sonra tv nin karsisina gecip kimin eli kimin cebinde gibi programlar izleyerek popo buyutmek yerine gidip spor yapiyorlar. En basiti gittiginiz spor salonunda kac tane bayan var?

Akay, mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle biz erkekler kendimize gelmemiz gerekli ezici çoğunluğumuz kız olsun nefes alsın yeter mantığı ile hareket ediyor seçiçi olmalıyız gerçi benim umudum yok bu geçmiştede böyle şimdide böyle gelecektede böyle olacak maalesef sırf kız arkadaşsız kalmayayım diye kısa boylu göbekli yada aşırı sıska sporla alakası olmayan çirkin olan hadi bunları geçtim tek derdi edward ile bella nın aşkı nereye varacak olan :) kızlara iltifat ediyorsunuz yetmiyor çıkıyorsunuz kendilerini Maria Sharapova sanmalarına neden oluyorsunuz sonrada havalanmalarından şikayet ediyorsunuz olacağı bu hatta o kadar çok şımartıldıki çirkin oldukları halde yakışıklı fit vücutlu erkekleri bile aşağılamaya kadar vardı iş iyi mi oldu lütfen rica ediyorum kızları fazla havalandırmayın seçiçi olunki onlarda eksiklerini tamamlasınlar
    birde kimileri bayan dediğin çok zayıf olur yada balık etli olur erkeklerde kas yapar diyor şunada açıklık getirelim
    tamam kendi zevkindir saygımız sonsuz ama uzun vadede sen vg sporuna bağlıysan sevgilin spor yapmıyorsa mutlu olamazsın niye
    çünkü özellikle vg sporuna aşıksan ve hobi olarak yapıyorsan kız arkadaşında spora bağlı olmalı fitness olur tenis olur vs ama hayatında spor devamlı olmalı yoksa bu spor masraflı bir süre sonra dırdıra başlarlar kendileri spor yapmadığından 20li yaşlarda balık etliyken 30 yaşın başlarında balina etli olurlar ve sizinde fit vücudunuzu kıskanırlar artı para kazanmıyorsunuz spordan birde yani dırdırlar giderek artar zayıfta olsalar 20li yaşların sonunda yine kilo alıp yanınızda kötü dururlar onun için eğer vg sporunu gerçekten seviyorsanız sevgiliniz yada eşinizde spor yapmalı derim

Son düzenleme: 5 Kasım 2012
    Predatel ve mr_dblue bunu beğendi.
  12. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    buyuk bı sebep bence bızım turk kızlarından guzel kısmının kendını asırı sekılde yukseklerde gormesınden kaynaklanıyor.. renklı gozlu olunca kız kendını ulasılmaz ılan edıyor :D halbukı yurtdısında oylemı ztn cogu renklı gozlu :D
    ve bu bırazda bızım poh pohlarımız sonucu oldu sanırım kızların kendılerını oyle gormesı..bıze ne kalıyor pekı bunlar kendını boyle gorunce tabıkı sakallı olanları :D
    muhendıslık okuyan bırı olarak buna cokca sahıt oluyorum :D

13. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    napolyon79 bende muhendıslık ogrencısıyım. Sınıfa kız gelıyor herkes ona bakıyor ısmı ne aksam faceden eklemeler klasık ıfade

ya sen ..... derste bızım gruptasın gecen hafta geldın mı hoca ne ısledı ? :)

bunu yapınca kız yatıcak mı sızınle nedır yanı amac cok kızıyorum boyle tıplere

benım en sınır oldgum seyde su arkadaslar club da fılan kızın yanına gıdıp ybanacı gıbı davranırsanız o kız bır melek oluyor turk oldgunu ogrenınce yıne aynı gotu kalkık hareketler o an boynunu kırasım gelıo valla kızın :)

gecen basımdan gecen bı olayı anlatım club tarzı bı mekanda barda erasmuslu bı arkla sohbet edıyoruz cocuk bulgar ıng konuyoruz kızın tekı geldı dırek where re u from dedı bende anladım turk dırek ben turkum dedı kız pardon dedı ama o an yuznun ıfadesını gormenız lazım cocukda sasırdı ne oldu fılan dıyo:)

Anlıcagınız paranız yoksa (elıt ortamlarda bulunamıosanız) hayat boyle :)

Sayfayı Paylaş