neden kilolu insanlarla dalga geçerler ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve captctlk tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. captctlk

captctlk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    neden kilolu insanlarla dalga geçerler ?

arkadaşlar daha bu gün böyle birşeye şahit oldum

neden şişmanlar alay konusu oluyor. onlar başka varlıklarmı size soruyorum ?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dalga geçmek kişilik bozukluğunun belirtisidir..sadece şişmanlıkla değil her durumla dalga geçer bu parazit tipler..bunlara tepki göstermek lazım... bu tip adamları arkadaş çevresinde barındırmamak, hareketlerine gülmemek lazım ki hatalarının farkına varsınlar..

sporcu., Prometheus676, Phil_Heath ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  3. Thanatos

Thanatos Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Buradaki her insan her turlu sey ile samimi bir ortamda dalga gecmistir, duygusal somuru olarak bakmamak lazim bu olaya. Cevremde bircok samimi arkadasimi bu spora baslatarak gelisimlerini en az kendiminki kadar zevkle istedigim ve izledigim bir insan olarak ben de kendine bakmayan ve cesitli bahanelerle herseye ragmen sporu hayatina sokmayan ve bahaneler ureten insanlardan soguyorum. Bu demek degildir ki her bireyin kabahati uzerinden igrenc espiriler yapalim. Sonradan devasa kutlelere ulasan kilolu bireylerin buyuk cogunlugu dogustan faktorlerle bir engel dolayisiyla o hale gelmis bireyler degil, daha sonra cevreseler faktorlerle kendi hormonal dengelerini bozmus olarak kilo almis ve sagliklarini bozmus bireylerdir. Bu eklemeyi de yapayim da ''hormon bozuklugu bir kabahat degil engeldir'' yanlis bilgilendirilmisliginin disinda kalayim.

Son düzenleme: 22 Nisan 2012
  4. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    sadece şişmanlıkla değil ki farklı herhangi bi konuda farklı olman dalga geçmeleri için yeter sebep gözlük takan çocuğa dört göz diyenlerin büyüyünce de çok değiştiğini sanmıyorum.
    zayıflarla da dalga geçilir.
    kısalarla da dalga geçilir. uzunlarla kıllılarla kılsızlarla beyazlarla esmerlerle sadece şişmanlık değil yani.

eğitimle düzelebilir bu insanlar ama bahsettiğim eğitim okula gitmek bi yerlerden mezun olmak değil kişiliklerini oluşturabilecekleri bir eğitim.

dkemre bunu beğendi.
  5. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Abi insanın bütün kusurlarıyla dalga geçerler bu kadar basit. Ama bunları kapamakta mümkündür. Bende zayıfken derlerdi kaburgaların sayılıyo. İğne falan derlerdi. Şimdi sustular başka şeyler diyolar. Bunlar olağan şeyler. Ama asıl gereken dalga geçen insanlara zekan yardımıyla lafı yapıştırmaktır !!! İşte o zaman bidaha konuşsunda göreyim.

Thanatos bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    sebebi şişman insanların kendine dalga geçtirmesidir ve psikolojik bir olaydır.jay cutler de hiç normal bir insan fiziğine sahip değildir ama kimse ona ayı gibi olmuşsun demez çünkü kendiyle dalga geçtirmez bu fiziki güçle alakalı değil.bir yönden eksiğinizle çok utanırsanız sürekli dalga geçerler.sınıfımızda 1 şişman arkadaş var adam tenefüslerde dışarı çıkmıyor beden eğitiminde daima en kapalı o giyiniyor sonrada dalga geçiliyor.kimse ata demirerle dalga geçemez çünkü koyar lafı adamın kafası sağlam.

7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Pederle bi ara muhabbet geçmişti aramızda , ulan dıyodu bizim zamanımızda sınıfta 1 tane şişman cocuk olurdu herkez dalga geçerdi affetmezdi :)

Ama şuan artık dalga geçilcek pozisyon yok nerden baksan sınıfıtn yarısı ztn kilolu , toplumun geneli obez hanı dalga geçiliosa %50 şişman şişman ile geçer :).

Bence hep dolu taraftan bakmak gerek , mesela kilolu bır ınsan düzgün vucut yaptıktan sonra kıymetını daha cok bılır :) Kolay kolayda salmaz kendini diyip biraz moral vereyim ;)

+ olarak kilolu bırının tek cozumu kendını spora vermektır yoksa bu tür mevzuatlar sürekli olur yani ha tabi takmıyosan eywallah ömür boyu tıkınabılırsn :)

Kara Kalem ve Azi bunu beğendi.
  8. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Biriyle dalga geçilmek istediğinde her türlü konu bulursun, tamamen kişilik bozukluğuyla ilgili.

Boyum kısaydı, kısasın diye dalga geçtiler
    boyum uzadı, zayıf,sırık,çıta diye dalga geçtiler
    kilo aldım, vaaay kaslı, rambo vs vs diye dalga geçmeye çalışıyorlar. Şişman olsan da şişman diye dalga geçeceklerdir emin ol. Seninle dalga geçmeye çalışanlar aslında kendi kusurlarını örtmeye çalışan kişiliksiz insanlardır.Kaale alma ve mümkün olduğunca ortamında barındırma.

9. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    önyargılar;
    Kilolu bir adamla dalga geçiyorlar ona kilo aldıran bir hastalığı olduğunu bilmeden.
    17 yaşında yanında bebeğiyle gezen kıza fa..şe diyorlar 12 yaşında tecavüze uğradığını bilmeden.
    İnsan vardır İnsan vardır kardeşim karakter vezeka seviyeleri herkezin farklıdır bu tür insanları takmıcaksın zerre değeri olmaz bunların

Ocensers ve oktayd bunu beğendi.
  10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    bu toplumda fiziksel olarak normalden farklı olmak suç olduğundan ve herkes kendini mükemmel gördüğünden

ravenss34 bunu beğendi.
  11. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    bir insanla dalga gecmek ********liktir acıkca yazıyorum.
    liseden beri hic bir insanla dalga gecmedim.Gecenlere karsı cıktım kavga ettim.

Öyle tipler gördüm ki dalga gecmeden bir insanı ezmeden duramayan sosyal statü elde edemeyen.
    Psikolojik tedavi görmesi gereken tiplerdir..

Ocensers bunu beğendi.
  12. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    dalga gecenlere en iyi cevap süratının ortasına değil çenesine sağlam yumruk atmaktır sonra düşer ve herkes ömrü boyu onunla alay eder

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dalga geçen kişi büyük ihtimal kendindeki bi zayıflığı örtmek için başkasına dikkat çeken kişidir
    bazen kişiliksiz insanlarda böyle yapar ama genelde ilk dediğim geçerlidir
    şişman olmak suç değildir, aıpta değildir
    sağlık problemidir
    ve kişi bunu düzeltme yoluna teşvikle gider

14. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    şişmanlara yönelik ırkçı laflar da kimi zaman yer eder... misal;

life is great without fat people...

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    espri yapmak başka şey, dalga geçmek başka şey, aşağılamak ise bambaşka bir şeydir. önce bu tanımları iyi yapmak lazım, burda hepsi karışmış gibi görünüyor
    ör: 14 nolu mesaj espridir, 7 nolu mesajda verilen örnek dalga geçmektir. 9 nolu mesajdakiler ise aşağılamaktır.
    espirler genele yapılır, spesifik birine yapılmaz, durum komedisidir
    dalga geçmek, sonradan edinilen birşeyle ilgili bireye özel aşağılamaya yeltenilen bir davranış şeklidir, bir tarafı güldürür diğer tarafı sinirlendirir.
    aşağılamak ise en iğrencidir ve aşağılayanı alçaltır.

Sayfayı Paylaş