Neden kilo aldırır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dimply tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. mesela diyet yaparken , diyetisyene gittiğimiz zaman ilk olarak söylenilen şeyler ; şeker,cips,tatlı,kola gibi şeylerden uzak durmak. Mesela cipsi örnek aldığımda kalori bakımından mı genelde yasak konuluyor ? 1 kişinin 1 günde aldığı kalori miktarı azsa ve arada da kola,cips tüketiyorsa sizce bu kilo vermeyi ciddi şekilde yavaşlatır mı ?

mesela ben her gün 1-2 bardak sütsüz kahve içiyorum. 1 çay kaşığı şeker ataıyorum. Sizce bu ne kadar etkiler diyetimi ?

2. Bonjaskyy

Bonjaskyy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Eger günlük aldıgın kalori 1500 ise bunun 800nü saglıklı besinlerden 700 ünüde cips koladan alırsan olmaz.Nedeni ise kilo vermekten kastımız yagdan kilo vermektir.Sen 1500 kalori alıp 700ünü cips kola türevi saglıksız yaglı besinlerden alırsan yine kilo verirsin ama yağdan veremezsin bu yüzdende vücudunun şekli degişmez hem zayıf hemde yağlı göbekli birisi oldugunu düşünsene nekadar kötü dimi.Bu yüzden yağdan alınan 700 kaloriyle proteinden saglıklı karbonhidratlardan alınan kalori aynı etkiyi göstermez.Kahvene o şekeri atmazsan senin için daha iyi olur kilo verirken alınan tek şeker antrenmandan sonra az bir miktarda olmalıdır.

dimply bunu beğendi.
  3. Phonomonia

Phonomonia Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla, tatlı veya kola gibi zararlı şeker("zararlı şeker" diyorum terimsel adını bilmiyorum) içeren ürünler vücudun insülin seviyesinde ani dalgalanmalara sebep olarak vücudu yağ depolamaya sevk ettiği için yasaklanıyor. Basit örnek olarak da kuruyemişi birayla kolayla içtiğinde göbek yapıyor ama bilinçli bi şekilde tükettiğinde aslında o kadar da zararlı değil aksine diyetinde balıktan sonra gelen zengin bi omega kaynağı haline geliyo. Tekrardan yazayım bildiğim kadarıyla bu şekilde, bu sporda fazla bi geçmişe ve bilgiye bizzat sahip değilim, bu yazdıklarımı yakın bi doktor arkadaşımdan duyup buraya aktarıyorum.

Sonuç olarak anlatmak istediğim iş aslında sadece kalori hesaplama işi değil, biraz daha derin biraz daha karışık hesaplar.

dimply bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş