Neden iyi bi vücut görüğümüzde Steroid mi değil soruyorz?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Aykut Can tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Aynen soru bu neden abi ? Hep merak ettim bende de bunu ? Bende abartmasamda artık sporcu kafası konusulurken bunu sorarken buluyorum kendimi niye ya niye :D kullanmış kullanmamış kime ne? Kiskanmaktan mi ileri geliyor acaba?

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bizim buralarda vatandaş steroid nedir bilmez. vücut yapmış birini görünce, "tarlada iyi çalışmış ağam" derler.

Aykut Can, Leopara, Lorethlorien ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aynen öyle, kırsal kesimde alınan yorumlar çok daha samimi ve neşeli geliyor bana.

egemennn, Lorethlorien ve requ. bunu beğendi.
  4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Sürekli hedefle koyup bu hedeflere ulaşmaya çalıştığımız için olabilir mi? Vücudu görüyorsun çok iyi bir vücut steroidli ise bakıp geçersin ama doğal ise acaba kaç senedir çalışıyor vücut ölçüleri neler diyerek sorularına cevap arayıp en sonunda kendinle karşılaştırma yapıp acaba ben bir yerde hata mı yaptım? yada ben bu süre sonunda bu gelişim hızıyla onu yakalar mıyım? gibi sorular sorarsın. Şahsen ben kıskançlık olarak bakmıyorum sadece kendimle yarıştığım için yakın seviyede bir tık üstte iki tık üstte birilerini görünce yakalama çabasına girdiğim için başlıkta belirttiğin soruyu sorarım. Kıskandığı için soranlar var mıdır? Vardır.

Aykut Can, eagle45, telepati ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şahsen kırsal kesimin yorumları için aynen öyle ifadesini kullandım, herkesin kıskançlıkla yaklaştığını düşünmüyorum, ayriyeten steroid kendini belli ediyor. Belirli kriterler var ve bir süre bu uğraşta olan herkes iyi kötü anlayabilir.

6. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Dogal vucut kendini belli eder...ustune iyi bur vucut yapmissa takip edilir...stereoidli bir vucuda sadece bakilir ama ornek alinmaz..insanlara sahtekarlik gibi gelir...hatta genetigi kotu birisi bile muazzam vucut yapabilir..oteki tarafta genetigi muthis birisi ne yaparsa yapsin onun gibi olamaz...kisacasi o yuzden insanlar hemen sorgular ve anlar...bir cok insanda stereoid kullandigini saklar ama cabasi nafiledir.ornegin dogal vucut sampiyonalari yapilir sampiyona bir bakin youtubede var...aradaki fark daglar kadardir..
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2014 ---
    :) adiyamanda yasiyorum cok kirsal olmasada ilcelerde dagil ha
    Bence sizde tam bu spora kendinizi verememissiniz...bizim buralarda hic vg yapmayanlar ve cok yeniler soruyor..hatta bana bile oyle ahim sahimda bir vucudum yok...biraz bilgililer toz varmi cok bilenler hic birsey sormuyor:)

Son düzenleme: 8 Ekim 2014
  7. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
  8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Steoreitler sanki sihirli bir degnek demiste!! Aynen sihirli bir degnek..onlar hergun idman yapabiliyor hatta gunde iki kere cunku kaslari sihirli degnek sayesinde cok cabuk onariliyor....ya bizim kaslarimiz? Bir gun dinlenmessek kas yikimiyla karsilasiyoruz sebebi bizim kaslariniz dogal ve gec onariliyor..testesterona gelince benden 100kat daha fazla testesteronu var..biz disardan yada agir calisip testoyu yukselticez diye biryerlerimizi paraliyoruz..unutmayin ki..kimse yogurdum eksi demez...bir gercek var steoreoit hiledir...bende onlar kadar calusabilirim ama onlar gibi gelisicegime gerilerim..eee nerde adalet?? Ve bundan olenlerin sayisi az degil..naiconelin youtubede steoreitle ilgili guzel bir belgeseli var..sanirim kaynağa kimse guvensiz diyemez..buyrun izleyin...tekrar konusalim..

escapist92 bunu beğendi.
  9. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman sende kullan bro.

10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Benim kendi vucuduma saygim var..ve bakmam gereken bir ailem..benim hayatim onlardan kiymetli degil...boyle bilmem neremin keyfine sagligimi riske ataman kusura bakma...saygilar..

escapist92 bunu beğendi.
  11. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman kac cocuk babasiydi ronnie,arnoldun gayrimesrularini saymiyorum bile.. peki ailesi cok zengin olan jay'in demi bi ailesi yok?ya phillin basketten devam etmesini isteyen ailesine nedersin? Herkesin kendi tercihi tabiki sizinkinede saygim sonsuz :)..

12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Herkezin ailesine verdigi deger farklidir..size deseler ki 10 sene sonra kalbiniz asiri buyucek ve kalp krizi gecirme ihtimaliniz yuksek..ve size ihtiyaci olan cocuklariniz ve bir esiniz var...steoreiti tercih ederseniz karar sizin ben ufacik bir zarari dahi olsa tercih etmem..sahsen para icin benim esim beni bu konuda destekliyorsa ve gayrimesru cocuklarim varsa zaten aile kavrami yoktur...tartismaya gerek yok herkezin kendi tercihi...atarimiz ne guzel demis kendi dusen aglamaz...

13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    onların durumu farklı uç örnekler arnold steroid kullandı ama 7 kez mr olympia oldu aksiyon starı oldu ve vali oldu banada deseler aksiyon starı olacaksın mr olympia olacaksın kullanırdım hemde hiç düşünmeden ama hiç amacın yokken kullanmak hatadır ki amacın olsada kaç kişi arnold gibi olabilmiş hayatta

14. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    İyi bir vucut gördüğümüzde hacim/kütlenin görüntüsünden çok vücudu inşaa ettiği süreyi baz alıyoruz,genelde bu tür ön yargılar vucudun gelişeceği yada kas belirginliğinin alacağı sürenin önceden kesitirmesiyle mümkündür,bakınız steroidler bölümünde binlerce üye vardır ama % kaçının üye fotolarını yada before/after'ını gördünüz söylermisiniz ? genelde bu şöyle oluyor; Daha önceden genelde sportif altyapısı ve donanımı olan kimseler '' ANABOLİC STEROİDLER VE HORMON PROFİLİ Topiğinde aktiflerdir bu üyelerin paylaşımcı olduğunu söyleyeyemeyiz genelde yeri/yurtları bu topiktir,ve fotoğraflarında yüzlerini gizlerler karalarlar,daha sonra aradan geçen 1/2 3/4 kür döneminden sonra yeni bir üyelik alıp fotoğraflarını before/after yada snapshot/ gibi topiklerde paylaşırlar bir kısımının amacı fitness trainerlık/salon işletmeciğili,yada başka ticari faliyetlerdir,bir kısmının yaptığıda ego tatmininden başka bir şey değildir,Bu sporun içinde olan hemen hemen herkes zaten bu kandırmacayı görüyor ve sadece gülüyor,işin gerçeği budur..

Akay ve telepati bunu beğendi.
  15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu spor bireysel bir spor değil mi arkadaşlar? Sadece kendimizle yarışmıyor muyuz? Şahsen çok iyi durumda olan birini gördüğüm zaman kıskançlık bir yana, sadece helal olsun diyorum. Gelişimi % 100 olarak ele alırsak, genetik faktörler % 30' u götürüyor, sanıldığı gibi antrenman ve beslenme genetikten sonra gelmiyor, sorarlar adama; var mı iraden birader? Ondan bahset? Yorgun argın akşamın 8' inde 9' unda eve gidip uzanmak varken dizebiliyor musun plakarı barlara? Yıllarca bunları yapabilecek misin? Adam gibi ama, çevreni biceps muhabbetiyle boğmadan, çoluğunun çocuğunun rızkını veya onlara ayıracağın zamanı çalmadan, bu işi kendi hayatına uyarlayacak kadar dirayetli misin? Becerikli misin? Cevap evetse antrenman geliyor arkadan, anatomiyi öğrendin mi? Yoksa hala şnav çekince pazu yapacağını mı sanıyorsun? Kaslarını hissedebiliyor musun herhangi bir egzersizde? Vücudunun sesini duyabiliyor musun? Buraya kadar tamamsa sırada beslenme var, günde 20 gr proteinlik diyet öneren beslenme uzmanlarını ikna edecek donanıma eriştin mi? Besinleri tanıyor musun? Değerlerini bilip hakkıyla sindirebiliyor musun? Hala evetse korkma artık, ister 55 kiloluk bir ektomorf ol ister temeli sağlam bir mezomorf ister % 30 yağı olan bir endomorf, eninde sonunda istediğine kavuşacaksın. Bana göre bu bir rekabet değil, yarış değil, ama illa öyleyse eğer, profesyonelleri eleyelim, bu yarışı kaplumbağa kazanır.

Akay, Mr X, Aykut Can ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    En sevdiğim yönlerimden biri hiç kendimi başkasıyla kıyaslamam. Bana bazen diyorlar bizim arkadaş çok iyi vs. o böyle, şu şöyle, sende niye six pack yok oran niye öyle değil falan:D Ben kendimle yarışıyorum estetik yargılar değişebilir herkesi geçemem zaten. İyi vücut gördüğüm zaman da hiç irdelemiyorum o yüzden steroid var mıdır diye, görürsem adam iyi çalışmış derim içimden sadece. Türkiye'de pek görülmüyor gerçi onu da söyleyeyim:)

neverbackdown., Balboa7, Leopara ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yorumlar güzel ama en güzel cevabı @columbu ve @Pulbiber072 vermiş ? İrade var mı irade ? Her işte de bölye aynen. Yorumlar için herkese teşekkürler :)

Pulbiber072 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş