Neden gelişim gösteremiyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mst_gtr tarafından 6 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Yaklasık 5 aydır düzenli olarak vücut calısıyorum. Haftada 3 gün salona gittim ve bir hocanın yazdıgı programları uyguladım 5 ay boyunca(programları gönderebilirim), protein tozu kullanmadım ama protein agırlıklı beslenmeye özen gösterdim.

5 aydır calısmama ragmen cok gelisemediğimi görüyorum bunun sebepleri neler olabilir?
    Daha hızlı gelişmek için neler tavsiye edilir?

Bu arada 16 yaşındayım, 180 boyundayım, 68 kiloyum.

Teşekkürler.

2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Bir çok nedeni olabilir,idmanda konsantre bozukluğu,hareketleri iyi yedirememen,overtraining vs.. Programını paylaşırsan daha iyi olur.

3. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    su an baska bilgisayardan giriyorum antrenmanlar diğer bilgisayarda kalmıs ama söyle calıstım.

1. ayda
    3 günde aynı egzersizler. Her bölge için bir temel hareket her biri 3 x 15

2.ayda
    3 günde aynı egzersizler. Her bölge için 2 hareket her biri 3 x 15

3. ve 4. aylarda
    3 güne bölündü antrenman. Birinci gün göğüs kanat, ikinci kanat omuz triceps biceps, üçüncü bacak. Her bölgeye 4 hareket ve her hareket 3 x 15

Şimdilerde ise 3 güne böldüm yine her adeleye 3-4 egzersiz 3 x 10.

Konsantrasyon bozuklugu isteksizlik gibi şeyler oldugunu sanmıyorum çünkü salona bayagı istekle giriyorum. Over training de sanmıyorum 3 gün calısıyorum ve her gün en fazla 1 saat salonda duruyorum.

Ben agır calısmadım pek onu düşünüyorum biraz. Cok hafif kilolarla calıstım ve kendimi bazı hareketler dısında pek zorlamadım diyebilirim.

4. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kaldırdığın ağırlığın ne miktarda olduğu önemli tabiki.genelde hafif çalıştıysan pek gelişim gösteremezsin fakat.overtraining sanmıyorum dedin ama o 2. gün ne öyle?? kanat omuz triceps biceps. öh! desem ayıp olmaz umarım.:p overtraining ihtimalin bugünde yüksek.
    Programını şu şekilde değiştir;forumdada araştırırsan genelde bu tip program var.flexorun rehberinde de..Çünkü bu sporda büyük bir kas grubu ile küçük kas grubu kombine edilmelidir.yani şu;
    1. gün Göğüs & Ön kol
    2.Sırt & Bacak
    3.gün Omuz & Arka kol

Gün aşırı şekilde;pazartesi çarşamba cuma mesela.yaparsan daha verimli olur.değişikliği yaparken bile hissedeceksin..

Set sayısıda önemli.göğüste bench ve incline bench press 4 set olmalı.bicepsler 3'er set.bacaklar 4er set.hepsini 3x15 yapman uygun değildir birde.3 setide 15te değil.mesele biceps hammer yapıcaksın;15-12-10 yapıp,hafif ağırlıktan arttırarak yapmalısın.ağırlığı arttır diye tekrar sayısını düşürüyorlar ya zaten :p

Son düzenleme: 6 Ağustos 2011
  5. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ikinci gün yanlıs olmus. 2.gün omuz triceps biceps olacaktı. kanatı fazladan yazmısım. Sizin dediğiniz gibi de olabilir. Ama 2.gün 2 büyük kas giriliyor fazla olmaz mı?

Günler ona yakın oluyor gün bakımından sıkıntı olmuyor.
    Bacak ve göğüsleri 4 sete cıkarayım.

Gercekten hafif calısıyordum 15 tekrarlı setlerde bıraksan 20-25'i zorlayacak kadar hafif alıyordum. Artık 10 tekrar ve son 2 tekrar zorlamalı yapıyorum umarım faydasını görürüm.

Bir de supplement kullanmak pek istemiyorum ve düşünmüyorum. Acaba kullanmadıgım için mi gelişim gösteremiyorum? Ben bu sporu hobi olarak yapıyorum yani profesyonel vücutcu olmayacagım o yüzden de toz felan kullanmayı planlamıyorum. Supplementle cokca ilişkisi var mıdır gelişimin az olmasının?

6. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    agırlıkları kaldırdıgın zaman nabzını ölç, kac atıyor sen onu yaz bana?

7. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki ölçeyim. ne zaman ölçmem lazım peki? herhangi bir set hemen bitince mi?

Sayfayı Paylaş