Neden Bodybuilding yapıyorsunuz???

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 22 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

neden vücüt-geliştirmeyi seçtin???

1. 1.Kendim için; ne zayıf, ne obez olmak istiyorum...vb.

67,3%
  2. 2.Kızlar için, onları, istediğim o kızı etkilemek için...

4,2%
  3. 3.Bu iş benim mesleğim; antrenör (veya) yarışmacıyım...

2,0%
  4. 4.Kendim + Kız için...

26,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 366 üye.
  1. powerly

powerly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayat şartları :(

2. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    biri beni mi cagirdi :D

3. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kalıp olarak yani vücutta genişlik gücün simgesi gibi bişey.birde insanın kendine güven vermesi durumu var tabi.ben biraz daha forumda olmak için yapabilirsem birazda kaslı olmak için yapıyorum.tabi başkalarının da ilgisini çekmek hoşuma gider:)

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bendede var aynı ego yanlız degilsn :D

5. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya şimdi , herşeyden biraz vardır aslında ama KENDİNİ İYİ HİSSETMEK VE ÖZGÜVENİNİN TAM OLMASINDAN daha değerli bi neden olabilirmiki ?

6. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ya vucut olayı erkeklerde baslı basına bi ovunc kaynagı yani nasıl desem soyle ucgen vucutlu ama tipsiz bi arkadasın seni devamlı ezebiliosa o zaman bu sporu yapmak lazım arkadas.. cok cektim ben cektireceğim artık kararlıyım :D

tabii ayrı bir sebepte kendini digerlerinden farklı hissedebilmek mesela ben saclarım uzunken boyle bi farklı hissediyodum kendimi digerlerinden.kestirdim belki daha güzel oldu daha cok yakıstı kısa sac ama o farklılık gidince kendimi boslukta hissettim bayagı bir zaman.vg de baslı basına bir farklılık.10 tane adam yanyana yururken aralarından siz farkediliyorsanız olay bitmiştir

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ekim 2007
  7. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Neden body building yapıyorum ?

Salona gitmediğim zamanlar eksik bir şeyler var .
    Belkide sadece Alışkanlık olsa gerek ama güzel bir alışkanlık :)

8. alfie

alfie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başta kilo vermek için başladım.sonra arkakolumu görünce diğerlerinide görebilirim diye devam ettim.daha sonra kızların hosuna gitti onlar için devam ettim.şimdi ise sadece alışkalık oldugu için yapıyorum ama öyle bi şey ki futbol oynarken sakatlandım belimde ki kaslar zayıfmıs galiba pes etmişler sadece yatıyorum salona gidemiyorum çabucak düzelsem de biran önce başlasam diyorum.o barların soguklugunu hissetmeden duramıyorum.evet acıklıyorum ben bu spora asıgımm :) :)

9. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Bodybuilding neden yapılır?

1)Güç::Eğer güçlü olmazsanız mutlaka ama mutlaka bi yerlerde sizden güçlü olan birisi tarafından ezilirsiniz.Emin olun ki her insan ilk başta kendisini düşünür ve ne yazık ki herkes karşısındakini kendisiyle eşit haklara sahip görmeyip(küçümseyip, önemsemeyip) veya bunu düşünemeyip kendi menfaatleri doğrultusunda karşısındakinin haklarına tecavüz edebilir..Burda doğru olan tabiki herkesin karşısındakini kendisiyle eş değerde görüp ona göre iki tarafın da iyiliği için hareket etmesidir.Ama yukardaki durum ortaya çıktığında kişinin kendisini savunması gerekmektedir.Bunun için de güce ihtiyacı vardır..Çünkü ne yazık ki haklının dediği değil güçlünün dediği olur!Güçlü olduktan sonra eğer isterseniz adaletli olup diğer hakkı yenen insanlara da büyük faydanız dokunabilir...(bence çok ahlaklı bir davranıştır.)Ayrıca güçlü olmak sizin belli konularda kendinize olan güveninizi de oldukça arttırır..
    Örnek:
    2)Ego:Her insan mutlaka önemsenmek değer görmek ister.Bu insanın doğasında vardır ve değer gören önemsenenen sevilen insaların yine belli konularda kendilerine olan güvenleri artar.Bunu benden önce masteer arkadaşımız çok iyi anlatmış ben de aynen alıntı yapıyorum.
    3)Kızlar:Emin olun ki işi abartmadıkça hafif kaslı, orantılı bir vücut her kızın az veya çok hoşuna gider.(istisnalar olabilir :))Nerden mi biliyorum? Geniş çapta bi anket yaptım bu konuda oradan biliyorum :) Ama emin olun ki bunun etkisi çok ta fazla olmaz!Tabiki sadece vücudunuz için size hasta olacak kızlar da vardır ama bu tip kızlar çok değillerdir.Vücuttan çok daha önemli veya en az vücut kadar önemli bir çok şey vardır kızlar için.Bunların başında kariyer, zeka, sahiplenme, güven, yakışıklılık(yüz), kültürlü olma, para vs vs bu böyle devam eder neyse konudan sapmayalım:D Eğer ben illa kız için bu sporu yapıcam diyosanız ağırlık vereceğiniz kas grupları omuz, kollar ve sırt olmalı.Ondan sonra da göğüs ve karın kasları gelir.(bunlar da amatörce yaptığım anketimin sonuçları :D)

4)Sağlık::Bu konu baya bi uzun ama hepimiz biliyoruz ki çok zayıf olmak ta şişman olmak ta sağlık açısından zararlı :eek:

Peki ben ne için yapıyorum?
    Tabiki bunların hepsi için :)

NOT:İstenirse BBnin yapılması için daha birçok sebep bulunabilir yeterki istensin:D

sultanmehmed ve nopeynnogeyn bunu beğendi.
  10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Öncelikle 4 kişiden sopa yeyip bu spora başlamaya karar veren arkadaşıma bir uyarım var;Ronnie Colemanı bir yumrukta yere devirebilecek 52 kg ağırlığındaki insanlar tanıyorum :)
    -Kız konusuna gelince;galiba kızlar kaslı erkeklerden hoşlanıyor ancak kafalarında ''acaba beni incitebilir mi?'' şeklinde sorular dolanıyor. Ancak gerçek V.G.ci ipeğe sarılmış çeliğe benzer...
    -Ben bu soruyu kendime çok sordum hala da sorarım.
    *Kendim için mi? Bu kadar enayi olamam :) Vakit harcıyorum,para harcıyorum,canımı yakıyorum...
    *Sağlık için mi? Daha kolayını yaparak da sağlıklı olabilirim.
    *Kızlar için mi? Kısmen.. Ama onları ayartmak için çok daha basit yollar olsa gerek.. Ve bu arada V.G. nin hangi tür kızları tavlamak için yapılacağına dikkat edilmesi gerekir,kısaca;''evlenilecek,eğlenilecek olayı...''
    -Güçlü olmak,elbiselere sığmayacakmış gibi olmak güzel. Diğerlerinden büyük olmak,güçlü olmak,farklı olmak..İnsanların canavara bakıyormuş gibi size bakması(Hala canavarımsı olamadım)..
    -Ama yine de neden bu sporla uğraştığımı tam olarak anlayabilmiş değilim. ''Sen hastasın!!'' diyen arkadaşlara bazen hak veriyorum. Ama galiba tedavisi yok..
    -Hep aklıma şu örnek gelir; Bülent Ersoy'a malum organını kestirebilen bir düşünce varsa,bunu bana yaptıran düşünce neden olmasın? :)

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    wrestler işin sırrını çözmüşsün ;)
    şaka bi tarafa tüm gerçek bodyciler ile aynı tespiti yapmışsın..
    insan sevdiği için body yapar, zevk aldığı için yapar, yaptığı şeyden zevk alır..tekrar dünyaya gelse hayatında aynen isteyeceği şeylerden biridir vg..

hobi olmaktan çıkmıştır artık..artık bir yaşam biçimidir..

Son düzenleme: 11 Kasım 2007
    wrestler bunu beğendi.
  12. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    başlarken bileklerim ince diye başladım,belki biraz kalınlaşır belki..
    çelimsiz veya kilolu değildim,kilo olarak iyi bi kiloda başladım.zaten amaç kilo değil bilekti (:)
    bilek için başladım ama ilk aylar çok hoşuma gitti bu iş dedim kendi kendime,çünkü şekilsiz bi vücuttan inşa edilen,yavaş yavaş şekle giren bi vücut görmek beni mutlu ediyodu,
    omuzlarım yuvarlaklaşmaya,kollarım kalınlaşmaya,gücüm artmaya başladı.ve bütün bunların olduğunu farketmek başlarda bana büyük mutluluk veriyodu,aynen bi bebeğin yavaş büyümesini izlemek gibiydi..

sonraları kilom artmaya,büyüyen kollarım arkadaşlarımın ilgisini çekmeye başladı.. "hayvan gibi olmuşsun lan" lafı hoşuma gider oldu..
    daha da sonraları brad pittçi "kızların bırak artık ya şu body yi" lafı hoşuma gider oldu..
    sonra sülale içinde uzun zaman görüşemediğimiz akrabalarımın "maşallah maşallah" lafları hoşuma gider oldu..
    daha bu uzar gider böyle..
    ilk senem böye geçti,

sonraları araştırmaya başladım,bildiklerim,hocamın dedikleri yetersizdi sanki,sürekli bi bilgi açlığı,vücudu daha güzele götürme hırsı vardı (ama ilk yıldan sonra noldu,hiç adamakıllı define dolaşamadım,sürekli bulk dolaştım nerdeyse (:) ,ama muytluyum böyle)

sonra bu sporun bende bi tutku olduğunu farkettim,
    şimdi sorsan ne için yapıyorum??

kesinlikle benim için bi yaşam tarzı olduğu için,nasıl eve gelir gelmez müzik açmadığım zaman bişeyler eksik gibi geliyosa,haftada bir gün bile antremanı kaçırsam veya günleri kaydırsam içimde bi huzursuzluk oluyo,tam tersi saloda da acayip mutlu oluyorum,sanki orası evim..
    sanki çevremde kızlar fır dönüyo..
    halbuki kızlar yerine paso oflayan puflayan bağıran erkekler var etrafımda ve sıcak yuvam yerine demirlerden başka bişey yok ama mutluyum....
    çözemedim ben bu işi,sanırım bağımlı oldum ben (:)

13. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    kesiinlikle ruh ve beden saglıgım icin idman yapmayınca basıma agrılar girio..

14. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ---acı çekmeyi seviyorum böyle daha güçlü hissediyorum
    ---neden vücudum kaslı olmasın
    ---gücü seviyorum güçlü olmayı seviyorum
    ---sapına kadar erkek olduğum için thums:
    ---kasa olana takıntım:D

15. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bide en önemlisi söylemeyi unutuyordum kılzar için tabikide kızlar olmasa vüdut neye yarar;)

16. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece bu sporun bağımlısıyım off günlerde bile çalışmak istiyorum ama kasların gelişimi açısından yapmıyorum.

17. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
  18. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    4 senedir aralıksız antreman yapan biriyim. ÖSS hazırlık maratonu nedeniyle ve bazı parasal sebepler yuzunden salona yaklasık 13-14 haftadır gidemiyordum.. kendimi amacından gittikçe uzaklaşan biri olarak gormeye baslamıstım, moralim bozulmustu, sanki depresyona girmiştim.. bir keresinde yurtta sandalyeleri alıp yana acıs yaptıgımı ve 8 kg luk su şişeleriyle curl yaptıgımı bilirim o derece özlemiştim bu sporu.. simdi eve cıktım.gecenlerde ilk defa antremanlara yeniden baslama imkanı buldum. benim için tarif edilemez bir mutluluktu antreman sırasında o pump duygunusunu hissetmek mükemmeldi.. vücudum sanki eskisinden daha fazla şişmişti antremandayken.. sanki vucudum antremana açıkmıştı.. her ne kadar formumdan düşmüş olsamda, eskiden kullandıgım agırlıklarla calısamasamda, cabuk yorulsamda bunları hissetmek guzeldi cunku vucudumun gittikçe açılacağını ve eski formuma ulasacağımı bilmek beni mutlu ediyordu.. thums:

Vücut geliştirmeyi kimin için yapıyorum? Kızlar için mi? Hayır. Bir başkası için mi? Hayır. İşim olduğu için mi? Hayır..

Sadece vücudum istediği için yapıyorum çok da mutluyum...
    Herkese iyi çalışmalar.. bench_O

asrin78 ve saydam bunu beğendi.
  19. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Güçlenmek, dayanıklılığı arttırmak ve uğraştığım spor dallarında maksimum zevk için. Ayrıca sosyal olarak da özgüvende hissettiren bir tarafı da var. Ama şıkları beğenmedim, ya kız için ya yarışmak için yapılır gibi bir yapıda anket olmuş.

20. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bende bigün body salonunun önünden geçiyodum içerden biri bağırdı yardımmmm edinnn! die sonra girdm içeri baktım adam barın altında ölcek nerdeyse,admı kurtarmak için kaldırym dedim bi tuttum barı bidaha hiç brakmadım :) 2-3 yıldrda elimde .brakmayada hiç nietim yok....
    şaka bi yana kendimi çok iyi hisediyorum bb sayesinde
    bide kızların da etkisi var tabi nasıl ki biz taş gibi hatun istiyosak onlarda biraz bakıyo vücuda:)

Sayfayı Paylaş