Neden Bench Press ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Harun TÜRKOĞLU tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Harun TÜRKOĞLU

Harun TÜRKOĞLU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar uzun süredir vg sporunun inceliklerini araştrıyorum , çoğu şey kafama yattı ama şunu anlayamadım . Göğüs şişirmek için en özel hareketlerden biri bench press diyolar. sebebi nedir , ben yaparken göğüsten çok triceps im yoruluyo . neden butterfly veya dumbell fly gibi izole yani direk göğsü çalıştıran hareketlerden ziyade bench i öneriyorlar bilen biri söylerse çok sevinirim .

2. OduncuSirin

OduncuSirin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bench pressin yuzde 80 i goguse vuruyor ise yuzde 20 si zaten arka kola vurur. Dirseklerin hizasi bile cok onemli. Bu verdigim oranlari rastgele yazdim fakat senin gogsun degil arkakolun yoruluyorsa hareketi yanlis yapiyorsundur ..

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Tricepslerin zayıf bu yüzden daha ffazla ağrı hissedebilirsin.

I believe in Fitness

alizade bunu beğendi.
  4. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    itme hareketlerinin hepsinde dolaylı yoldan tricepsin
    çekme hareketlerinin hepsinde de dolayılı yoldan bicepsin çalışır.

bu kas gruplarıda çalışıyor diye asıl yaptığın bölge çalışmayacak diye birşey yok

5. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Barı dar tutuyor olabilirsin. Close grip bench press'e (dar tutuşa) yaklaştığın oranda tricepslere binen yük artacaktır. Biraz daha geniş tutmayı dene. Olmadı mı, pre-exhausting yani önceden yorma prensibini uygula. Bu da şu demek oluyor, hafif bir kiloyla fly gibi izole bir hareket yap benche girmeden önce. Göğüs kaslarına kan pompalansın ama tükenecek kadar zorlama kendini amaç burada kanı bölgeye doldurmak. Ondan sonra bench presse geç, göğsünde hissedeceğine eminim hareketi.

Blonde bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bench_Press_Arms.jpg

Bu klasik bench press pozisyonu. Bar göğüse değdiğinde ön kolun yere dik açı yapmalı. Bundan daha dar tutuş tricepse, geniş tutuş göğüse daha çok yük bindirir. Bu pozisyonda tricepsin daha erken yoruluyorsa zayıf kalmış demektir, ekstra triceps çalışması yapabilirsin. Tam tersine çok fazla triceps çalıştığın için dinlenemiyor da olabilirler. Programını bilmeden bir şey söylemek zor.

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bench Press compound (birleşik) hareket olduğu için yapılış esnasında birden fazla kası devreye sokuyor ve antrenmanda hormon salınımını tetikleyebiliyor.
    Bu yüzden Bench Press'i çok duyarız. Fakat göğüsü şişiren, geliştiren asıl hareket Bench Press demek yanlış.
    Bana göre göğüste gelişime daha fazla katkı sağlayan hareketlerin başında Fly hareketleri geliyor.
    Yani anlatmak istediğim şudur: Kasa ne kadar stres uygularsan, o kadar gelişim sinyalleri göndermiş olursun. Kimisi bunu Bench'te başarır, kimisi Fly hareketlerinde.
    Olay, hareketi ne kadar ciddiye aldığın ve kendini ona ne kadar odakladığındır.

8. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Triceps in daha az gelişmiş olduğu için onu daha çok hissediyorsun. Hareket kesinlikle göğüs kaslarını geliştiriyor. Uzun süredir araştırıyorum demişsin ama ne zaman başladın veya kaç aydır yapıyorsun? Ben 2-3. ayımda kollarımda eşitsizlik vardı o yüzden seninde dediğin gibi hareketi yaparken başka yerleri daha çok hissediyordum. Demek istediğim eğer sen de çok zaman olmadıysa başlayalı benim gibi kolların arasında güç farkı olduğu için daha çok hissediyor olabilirsin. Ben o engeli aştım çok şükür her hareketi sonuna kadar hissediyorum artık.

9. Harun TÜRKOĞLU

Harun TÜRKOĞLU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım arkadaşlar . kollarımda biraz eşitsizlik var tabi , arka kolumun zayıf olduğunu bende düşünüyorum. yardımınız için sağolun bundan sonra kollarımı açarak yapacağım

Sayfayı Paylaş