Neden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında Body Yok?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tazmania_can tarafından 2 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    arkadaslar bu konuda hic arastırma varmı? b.b bence cok mükemmel bi spor neden okullarda da bulunmasın ki? cevremde tanıdıgım ve sporla alakası olmayan insanda bile düzgün bi fizige sahip olma arzusu var. okullarda bunun eğitimi verilirmi bilemiyorum ama bildigim bisey varsa b.b son zamanlarda tr. de büyük bi ilerleme içerisinde...

saygılar...

2. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bence fazlasıyla bireysel bir spor olduğu için...

3. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    'yok' dan kastını anlamadım. bnim müfredatımda seçmeli ders olarak mevcut ve ben de seçeceğim. ama şu da varki tek başına bu dersin yeterli olacağını bn de düşünmüyorum. keşke olsa.

eğer, 'neden sadece vücut geliştirme bölümü yok' dersen, üniversitelerde en azından başlangıçta bu kadar spesifik eğitim verilmiyor. bu neden sadece köprü inşaatı bölümü yok demeye benziyor. öncelikle inşaat mühendisliğini öğrenmelisin. yani bilginin temelini ve bilgiye nasıl ulaşacağını öğrenmelisin.

diğer bir nokta arz talep ilişkisi. bu bölüme ihtiyaç olmazsa yatırım yapılmaz. bu sporda antrenörler çoğunlukla alaylı. olmasalar dahi devletin çok önemsemesi beklenemez. bu yüzden kendimizi, yine kendi çabalarımızla geliştirmeye çalışmak en mantıklı yol olarak görülüyor.

4. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Body Building in temeli Hareket bilimi(kinesioloji)dir....

Ve Kinesioloji Spor akademilerinde olmazsa olmazdır...

Şu hareket bisepsleri çalıştırır şu hareket trisepsleri çalıştırır diye tek tek body programı yapacak yerde..Tüm hareketlerin temelini yani Kinesioloji yi öğreniyorsunuz bu okadarda kötü değildir...

Body çalışmalarını öğrenebilmenin ilk şartıda Body builder olmaktır...ömründe barın altına yatmayan kasların sızısını hissetmeyen adam akademi bitirip profesör olsa ne olur?kağıt üzerinde program dersi almakla, uygulamalı olarak bu işlerin içerisinde çalışarak gelişmek farklıdır...

Yani söylemeye çalıştığım..bu ülkede bu konu sadece sizin aklınıza gelmiyor demekki birşey var bunda...spor akademisi Tüm sporların temelini öğretir..sizde hangi sporu yapmak hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsanız onu uygular öğrendiklerinizi bu yönde kullanırsınız.Olay bu kadar basittir.

Spor akademisine yine gidin..orda öğreneceğiniz kinesioloji ve beslenme bilgilerini Body çalışarak uygulaya uygulaya öğrenin antremanlarınızda kullanın o kadar kim tutar sizi?...

Sayfayı Paylaş