neden çok iyi gelişemediğimin nedenini buldum sanırım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve golddeno tarafından 27 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar daha öncede açtığım birkaç konuda dert yakınmıştım bu konuda bana göre 3 ana neden var onları yazayım

1. vg ye başlamadan öncede zaten birazda yüzmenin etkisiyle normal bir insandan daha kaslı bir vücudum vardı(sanırım biraz genetikte var) özellikle triceps göğüs trapezlerim çok hacimliydi bunu zaten tanıdıklarımda söylüyordu body mi yapıyorsun diye sanırım bu yüzden daha geç kütle kazanıyorum
    2. dediğim gibi insanlar body mi yapıyorsun diyince bende dedim vücudum neden daha iyi olmasın o gazla kendime abuk subuk bir program çıkardım hiç araştırmadan göğüs yayı ile falan çalışıyordum tabi bunun sonucunda fitness yapmış gibi oldum
    3. çoğu yenivgci gibi bacağı es geçtim bacak çalışmadım

bunlar sonucunda sanırım 3 ayım boşa gitti kafa_bunlardan dolayı gelişemedim bu doğrumudur acaba ? ama 1 aydır flexor hocanın verdiği programı uyguluyorum inşallah sonuç alırım

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    abuk subuk dediğin bir programla ve yayla vs olmaz zaten bu iş. bacak çalışmanında gerçekten etkisi var vücut gelişimine. ayrıca en büyük iki şeyi atlamışsın. beslenme ve dinlenme nasıl? eğer beslenme ve dinlenme bozuksa ne yaparsan yap gelişme olmaz olmayacaktırda. beslenme ve dinlenmenide gözden geçirip yola devam etmeni tavsiye ederim

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Sonuç olarak, bir gelişim platosuna çarptığınızda, çalışmalara ara vermek ve dinlenmek, beslenmenizi doğru ve takviyeli yapmak, egzersiz programı ve sistemini değiştirmek, size yeni gelişme yollan açacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-genel-t11373.html

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    Ek Olarak Aklıma Gelen Bir Bilgi Eklemek İstedim yapılan Bir Araştırmaya Göre;
    Spor Hayatında İlaç,Destekleyici Besin,Hap...bv Kullanmadan %7-10 Yağ Oranı İle Sahip Oluna Bilinen biceps Ölçüsü 43.1 (Sanırım Rekor)

5. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmem ve dinlenmem iyi günde en az 8 saat uyuyorum beslenmem ise şöyle sabahları 100 gr beyaz peynir 1 bardak süt 2 yumurta birde işte dometes falan ya da yulaf ezmesi yerim antremandan önce ya kepekli makarna ya da nohut kuru fasulye gibi bakliyatlar antremandan sonrada yumurta beyazına abanıyorum protein tozu falan kullanmıyorum yağ oranım %4 göğüslerim aslında hacimli ama kollar biraz sönük kalıyor birde genetik sınırıma ulaştığımı düşünmüyorum herhalde biyolojik sanırım 33 cm olamaz kol için herneyse 1- 1.5 aydır adam akıllı programla çalışıyorum beklicem yaklaşık 1 ay sonra meyvelerini vermesini bekliyorum ama içimde kuşku yok da değil

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:20 ----------

yarın resimde koymayı düşünüyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:22 ----------

saçma sapan program dediğim şınav barfiks mekik bench dips yapıyordum 2 kglik dumbbellarla lateral yapıyordum birde göğüs yayı ile biceps çalışıyordum

Sayfayı Paylaş