ne yaptıysam olmadı...(gelişememek)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve burak1905 tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. burak1905

burak1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arakdaşlar merhaba.1 yıldır bir türlü gelişemiyorum protein tozları aminolar vitamin hapları hergün tükettiğim protein ve karbonhidratlar hiç bi gelişim alamadım.
    yaş:22 boy:181 kilo:81 yağlı ektomorf vücudum. haftada 4 gün spora gidiyorum.günde 2 bölge şeklinde .yağ oranım:%18 bel çevrem 100 kolum 37. şuan whey protein tozu,glutamin,çinko hapı kullanıyorum.marta kadar bulk yapıp daha sonra definasyon yapıcam.hiç bir gelişim sağlıyamadım arkadaslar ben artık hormonlarımdan şüpheleniyorum doktora gittim ama başında kovdu gibi geldi bana anlıyan arkadaslar sonucları yorumlayabilirmi.

2. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşım,

Kilon 81 ve vucut yağ oranın 18 iken neden bulk yapıyorsun ki? Tabi ki geliştiğini anlayamazsın çünkü vucudun yağlı. Yağ kasın üstünde bulunuyor ne kadar gelişirsen geliş %18 yağ oranı ile hala bulk yapıyorsun. Senin ilk öncelikle hedefin yağ oranını düşürüp fit bir görünüme kavuşmak olmalı. Yağ oranını bi %11, %12 lere çek (çekebilirsen %8) daha makbul, öyle bulk'a gir, geliştiğini göreceksin.

Hem yağ oranını aşağı çekince 1 yıl boyunca geliştirdiğin kaslar ortaya çıkacaktır. Moralin yerine gelecektir.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Programın nasıl, bench press, squat ve deadliftte kaç kilo ve tekrarla çalışıyorsun, ne kadar sürede ne kadar ağırlık arttırabildin, kaç kilodan kaç kiloya ne kadar zamanda çıktın? İşe yarar birkaç bilgi ver ki işe yarar cevap gelebilsin.

Bu arada kovan doktoru da kutlarım. Gerçekten hasta olan insanlara daha çok zaman ayırması lazım.

4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bi cümle söyleyeceğim belki karşı çıkanlar olcak abartı bi örnek belki ama bir body ci ,beslenmesini dört dörtlük yaptıktan sonra pazardan evine pazar poşeti bile taşısa gelişmemesine imkan yoktur :) bir cok arkadaşım oldu gelişemiyorum diye drop setler super setler sürekli idman değiştiriyorlar asıl bakmaları gereken yeri önemsemiyorlar buda beslenme :)

idmana gelecek olursa 12 aylık periyotta bende 4 farklı çalışma stili yaparım o ayrı bişey 40 günde birde hareket farklılığına giderim ancak demek istediğim gelişemiyorum diye sızlanan arkadaşlar sabah 6 da kalkıp işe gittiğim halde ve memur olarak belediyede çalıştıgım halde yaptıgım beslenmeyi ve emeği görseler kendilerinden utanırlar ,adam gibi beslenemiyorsanız demir hammallıgının lüzümu yok başka sporlar arayın

5. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Gelişme olup olmadığını neye dayanarak söylüyorsun ?

Sayfayı Paylaş