ne yapsam olmuyor,hep 90 hep 90

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve venom_LORD tarafından 4 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    arkadaslar 2 seneyi gecik b.b ile ilgileniyorum yasim 22 boyum 1,85 kilom 90
    amane yaparsam yapiim daha fazla kilo alamiyorum.cok iyi besleniyorm.gunluk proteinimi de aldigimi zannediyorum.kisaca beslenmemi size ozetliim ki bir fikriniz olsun.
    sabah : 8 yumurta(3 u sarili) patates puresiyle karistirip yiyiyorum
    oglen : 150 - 200 gr tavuk pirzolasi ,salatali, pilavli
    idmandan hemen sonra 30 gr whey protein
    whey den 1-1,5 saat kaadr sonra 150-200 gr tavuk yaninda pilav
    aksamlari 2 kofte slata
    yatarken (yumurta-sut) proteini
    beslenmem genelde boyle.universite ogrencisiyim ve evdekilerin bana yolladigi para yemee gidiyor :))...(olsun yemekten fayda var :)) )
    acaba yeteri kadar karbonhidrat alamayipta vucudum bu gun icinde aldigim proteinleri mi enerjiye ceviriyorda kaslara yatmiyor diye dusunuyorum ben.
    sizin fikir ve onerileriniz nelerdir...bu aralar sadece protein deilde,karbonhidrat %60 protein %40 olan gainer lardan mi kullansam diye dusunuyorum.yagli bir vucudum yok.arkadaslarim iyisin irisin yeter demlerine karsin benim gozume gelmiyor.isteim 5-7 kilo kadar alabilirsim sahane olacak.
    simdiden onerileriniz icin tesekkur ederim..

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Antremanında sorun yoksa, temel hareketlere ağır giriyorsan, kaldırdığın ağırlık artarken kilon yerinde sayıyorsa cevap basit. Daha çok yemelisin, tercihen kompleks karbonhidrat alımını arttırmalısın. Kalorisi bol yiyeceklere yönel, bal mesela. Eğer programından bir sorun varsa buraya yaz daha o konuda benden daha tecrübeli insanlar sana yardımcı olmaya çalışır.

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bende tam tersi kilomdan memnunum ama kilo artısımı zor kontrol ediyorum :) biraz salsam 100 ü bile bulucak ama ben en fazla 90 olmak istiyom.. arkadasım bence kilo almak istiyosan karbonhidrat zengini olan patatesi bol bol yemeni öneririm. hem nişasta hem karbonhidrat patateste mevcut kilo almak için birebir.

4. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    amac yaglanmak diil zaaten.fazla yaglanmadan kilomu arttirmak.genelde temel hareketleri kullanirim programimda.cunku hem yaparken ``yannismi tutuyorum,boylemi olacakti`` diye dusunmek istemem ve iyi kilolar kullanabilirim.asil sormak istedigim vucudu nasi sasirtabilirim ki kilo almaya devam etsin tabiki kas olarak..nasil bir beslenme plani uygulamalaiyim sizce

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    arkadasım madem 2 seneyi geçmissin bu sporda o zaman senin artık destek alman lazım. şimdi bu zamana kadar destek olarak creatine,glutamin felan kullandınmı bilmiyorum ama kullanmadıysan ilk olarak bunlar senin kilo almana yarayabilir. Bunları kullandım ve hala daha kullanıyom dersen bunlara ek olarak mesela 250ml sustanon + 400ml deca kullanabilirsin. Destekleyici supp. veya ster. kullanıp kullanmadığını yazmamışsın. kullanmadıysan ilk başlangıç olarak bunlar kas kütlesi olarak kilo almana yardımcı olucaktır.

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    valla yazdıklarına göre günlük ihtiyacını karşılamıyorsun
    hepsine 30 gr koy protein olarak basit bir hesap yapalım

içtiğin proteinleride sayarasak 6 öğün ki aslında onların birini saymamız gerekli 6x30=180 gr protein

senin alman gereken ise
    90x2,5=225 gr ne yapacaksın

kahvaltıyla öğlen yemeği arasına bir ton balığı at
    muhakkak eti müsli meyve parçacıklı yulaf ye tavsiyem portakal suyu ile süt sana tokluk hissi verebilir proteini bile suyla iç bence bunu alırsan 210 gr protein elde edeceksin vücutta
    artık kalan içinde bir ara öğün ayarla ton balığı veya tavuk birde idmandan hemen sora aldığın proteine glicose koy eczanelerde satılıyor toz glikoz dersen verirler 75 gr 750 binlira
    bunun ölçüsü şu kilo başına 0,5 gr
    almalısın içine koy karıştır ve iç

ve öğlenle akşam arası da bir ton devirebilirsin idmandan 2 saat önce ve bak nasıl kilo alıyorsun sütü şimdilik bırak iştahın açılacaktır

7. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    hsd güzel bir tavsiye vermiş. Belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra kas kütlesinde, yaktığından daha fazla almak için yoğun kalorili besinler hazırlamak gerekiyor. Kalori alımını arttırırsan ve düzgün bir program yaparsan kilo almaman için hiçbir sebep yok.

8. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    evet arkadaslar tesekkur ederim tavsiyelerinize.fazla yag yok.yagsiz 90 kg im.fazlada yag almak istemiyorum.ama yapacak birsey yok galiba.cunku Lee Priest in bi videosu var bende eleman bulk doneminde okadar baska ki.taniyamaz kimse ben de en basta baskasi diye izliyordum ama lee oldugunu anladiktan sonra cok sasirmistim.yani bambaska biri gibi.galiba isin sirri da biraz yaglanmakta..belki aranizda behsettigim videoyu izleyeniniz vardir.hsd arkadasimizin dedigi guzel ama sadece teoride uygulanabilicek birsey.yani hayata gecirmek bayaacana zor.ogrenciyim ve ara saatlerde cikamiyorum.ozaman okula karbomhidrat li (%60 karbomhidrat %40 protein ) boyle bir icecek yapip gotureyim,dersd aralarinda,iki ogun arasinda icerim.boyle yapsam nasi olur sizce olur dimi ? :) inanin defter icin canta hayatta tasimama ama bu is icin onu bile yapiyorum ya harbiden sasiyorum kendime.bikac kere denemistim bunu arkadaslar gordugun de amma kafa bulmuslardi :D .ne biligim arkadaslar nekadar beslensemde yavas oluyor.hala onerileriniz varsa dinlemeye hazirim.
    hoscakalin... saygilar...

9. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bagirsaklarda parazit felam yok di mi? bana kalirsa fazlasiyla besin aliyorsun, bu iste kesin bi terslik var :?: :?: :?:

10. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    yok be hocam parazit felan yok.yannisimin sadece proteine yogunlasip karbonhidrati gozardi etmemden kaynaklaniyor diye dusunuyorum,iste dusundugumu de sizinle paylasiyorum zaatem ki siznde bi fikriniz vardir diye...parazin olsaydi simdiye kadar zaaten anlardim yada gorurdum :) yok yani

11. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Daha fazla kilo alipda cirkinlesmektense bu kiloda vücudunu sert ve güzel forma sokman daha iyidir bence.

12. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    arkadaslar.cirkinlesmek diil...biraz daha iri oomak istiyorum.hep daha fazlasini istiyor insan.daha buyuk daha iri olayim.biraz daha sirt yapayim.aman bacaklarim zayif kalmasin squati arttirayim derken,insan daha da buyume hissine kapiliyor.ama bence 95 kilo ve civari iyi durur.yani tam olur bence.95 kilo icin bu kadar kasiyorum kendimi ama korkuyorum 95 olduktan sonra 100 u istemeyeyeim.o cok zor olur iste.

13. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çirkin güzel göreceli kavramlar. Eğer kilo almak istiyorsan ve bu seni mutlu edecekse venom lord, yürü derim. Bazıları için 95 çok fazla, bazılar içinse ufak bir kilo. Önemli olan senin hedeflerin.

14. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    erkekleri bazen anlamiyorum

15. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Anlamayacak ne varki? Önemli olan kişinin genel kadın popülasyonuna hoş görünmesi mi yoksa aynaya baktığında kendi fiziği ile mutlu olması mı? Elbette çok hacimli vücutlar genelde kadınlara itici gelir çünkü günümüz kültüründe ideal erkek vücudu Levi's reklamlarına çıkan modeller, yağsız az hacimli yani. Tutsam ortadan ikiye kırarım, ki ben çok hacimli değilim. Bir erkeğin ideal vücudu bu mudur? Bence değildir. Eski yunan heykellerinde Zeus'a bir göz atın, o zamanın ideal erkek vücudu çok daha gerçekci bu zamanınkinden. Aynı şey kadınlar için de geçerli, fashion tvde gördüğümüz iskeletler ideal kadın vücudu mu?

Size ufak, %5 yağlı vücutlar estetik geliyor olabilir, fakat unutmayınki çoğumuz bu sporu kızlar için yapmıyoruz. Bu sporu senelerce yapmış insanlar "Aman kızlar ne düşünür, aman plajda nasıl dururum?" gibisinden motivasyonları geride bırakmışlardır. Bir hedef koyma, ve bu hedefe doğru yılmadan ilerleme işin özüdür. Bu yoldada kişiyi başkalarının takdirinden ziyade en çok kendi takdiri motive eder. Kanımca bir kadın sizdeki bu azmi ve ruhani gücü görürse, o ufak tefek yağsız vücuttan çok daha fazla etkilenir.

Rodney McKay bunu beğendi.
  16. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    ne kadardir kilo alamiyorsun? vücut yag oranin ne kadar? ölcülerin nedir? spora baslamadan önce kac kiloydun? kaslara asiri mi yükleniyorsun? "overtraining" olmadigina emin misin? sence metabolizman yavas mi calisiyor hizli mi? yani kilo almakta hep zorluk mu cekersin yoksa yag olarak rahat kilo aliyorsunda kas olarak kilo almakta mi güclük cekiyorsun? creatine kullandin mi hic? saygilar.

not: steroidden uzak dur... boyun 1.85 kilon 90... bu ölcülerdeki bir insanin en son ihiyac duyacagi sey steroidlerdir (vücut yag oranin yüzde 10 olsa bile). uykusuzburak sana saygim sonsuz yanlis anlama sakin ama bence venomlord un vücudu hakkinda daha iyi bilgi edinmeden steroid önermek iyi degil. venomlord senden 15 santim uzun olmasina ragmen onun kilosuna bayagi yakinsin ki sende resimden anladigim kadariyla yag falanda yok. bunu göz önünde bulundurunca venomlord un devasa kaslari olmadigini anlayabilirsin... ve naturel limitine ulasmayi birak yanindan bile gecmedigini (teorik olarak düsünürsek) saygilar ;)

17. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    2-3 aykadar oldu znnedersem kilo alamiyorum.spora baslarken misal olarak kollarim 33 muydu 35 miydi neydi.kilomda 77-civari felandi yannis hatirlamiyorsam.kur yapmadim denemem oldu ama onuda beceremedim :)merakti sadece..artik anlamsiz oldugunu dusunuyorum.kollarim 40,5 on kol 34,5
    gous 109 omuz 127 yag oranimi bilmiyorum su an.inceden gobekte bi yag var ama abarti biseyde diil.yagli biri deilimdir. aslinda normal bir bunyem var ne cok hizli kilo veririm nede cok yavas kilo alirim,overtraining olabilirmi diye dusundum bende ama zannetmiyorum cunku keyim gayet yarinde bir moral bozuklugu yada isteksiz olarak girmiyorum kilolarin altina.keyfim iyi gucumde..su protein olayina saplanmip kalmisim galiba.krabonhidratlari goz ardi ediyorum galiba.birazda agir calisinca o proteinler enerjiye donusuyo sanirim.bana su karbonhidratlari nasil kullanacagimi.``patates ye`` gibi cevaplar istemiyorum mumkunse.ne billiim 10 kasik pirincmi ogunde yada 250 gram makarnami..boyle olcusunu anlayabilecegim biseyler yazarsaniz.yada karbonhidrati %65 proteini %35 olan supplementlerden mi alayim.aslinda benim problemim karbonhidrat mi ? iyi besleniyorum..gidipte kiloma bakmiyorum cunku gene pek bi fark cikmaz da aynisini gorup kendime kizarim diye korkuyorum :D gercekten cok emek harciyorum arkadaslar.sagdik biriyimdir bu idmanlara ve beslenmeye.kreatin kullaniyorum bitmek uzere.bu soracagim sorunun goreceli oldugunu biliyorum ama asagi yukari hangi zaman araliginda kac kilo almak normaldir. arkadaslar ilginize cok tesekkur edrim saolun..
    saygilar...

18. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    arkadaslar sunu da eklememe izizn verin,mesela kac ayda kac kilo yada soyle soyliim 5-6 ayda iyi beslenerek nekadar olcu alinmasi normaldir ki bende iyimi gidiyorum verimim nasil onu anlayabileyim,diyelim ki kollarim 40,5 simdi 6 ay boyunca yada diyelim 10 ay boyunca iyi beslenerek idmanlari iyi cikararak kac santim alabilirm kollara nekadar olurlar ?
    saygilar...

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sana kendi mantığımı söyleyeyim, bunu isi bilenlerden de duydum, kendimde yasadim.
    Öncelikle define olacaksın, öyle midede hafif yağ olmayacak :D
    Tam definisyon, kollarda pislik (bunu bir dostum diyor) kalmayacak, kaslar ile eklemler arasinda bir sey kalmayacak.
    Bol kardiyo, iyi bir diet yapacan.
    Ne olacak, 80'e düsecen büyük ihtimalle, kondüsyonun cok artacak, ondan sonra, gene bir kütle idmanına girecen, bak bakalım neler olacak!
    Su anda ben bunu uyguluyorum, bunu her sene yapmadiğima yaniyorum.
    19 yasimda, isi cok iyi bilen bir ahbabım beni uyarmisti, yasina göre cok iyisin ama muhakkak definisyon yaparak ilerle demisti, maalesef dinlemedim.
    Definisyon, simdi anliyorum ki, hem vücudu sasirtmak, hem kas kalitesini ve olgunlugunu arttirmak, hem definisyon yaparken aerobic kapasitenin artmasi sayesinde, sonraki hacim idmanlarında cok daha verimli isleyen bir vücut demek.
    Ben yarismayacam, dietsizde fena görünmüyorum diyen birisi, maalesef duvara çarpar, bunu ben yaşadım,ama bazen insan uzun yoldan ve doğru yapanlardan öğreniyor, geç olsun ama güç olmasın, teşekkürler Blitz 8)

20. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    karasan bunu cok iyi söylemissin ve arkadasinda büyük bi olasilikla hakli... definasyondan sonra vücut gercekten sasiriyor ve gelismeye basliyor. bu bana bir cok kez oldu... onun icin söylediklerine katiliyorum. devamli sismanlayarak sonsuza dek gelisemiyorsun... bir yerden sonra gelisme duruyor nedense. definasyon yapip (tabii dikkatli bi sekilde kaslar fazla hasar görmeyecek sekilde) tekrar calismaya baslayinca bende hem gücte hem kas kütlesinde büyük bir artis oluyor 1-2 ayda. o yüzden haklisin.

venomlord karasan in dedigi gibi simdi senin vücudu sasirtman lazim... ve kilo almanin (ki saniyorum sen kas olarak kilo almak istiyorsun) yolu sadece yemekten gecmiyor ne yazik ki... ama benim sana önerim daha cok protein ye. karbonhidrati abartmana gerek yok. hatta bir hafta kadar ara verip dinlenip tekrar baslarsin iyi olur. kaslari yormus olabilirsin... dinlenmenin yararlarini saysam bitmez acikca. ben 3-4 gün dinlenince yani hic bir sey yapmayinca ve tekrar spora baslayinca acayip bi enerji hissediyorum kendimde. hem psikolojik hem fiziksel olarak motivasyonum yüzde yüz oluyor. ayrica 1-2 aydir kilo almiyorum diye fazla kafana takma. calismaya devam. kilodan önemli seylerde var mesela ölcülerin. ölcülerin artmiyorsa gücündeki artisa odaklan... güclendigin sürece yani aradabir kilolari arttirabiliyorsan tikanma veya naturel limite ulasma gibi bir sorunun olamaz. senin simdi vücudu sasirtmanin yollarini araman gerekiyor.

ayrica 6 ayda ölcülerin ne kadar artar bunu burada sana hic kimse söyleyemez... belki maksimum su kadar artar diyebilen olur... cünkü ondan fazlasi naturel olarak elde edilemez kolay kolay. ama bunu önceden kestirmek zor. cünkü kisiden kisiye göre degisir.

saygilar.

Sayfayı Paylaş