Ne yapsam bilemedim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve tdurbe tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tdurbe

tdurbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, arkadaşlar. Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ancak dün üye oldum. Üye olduğumda "konu açma yasağı" vardı. Sebebini araştırdım ve haklı bir sebep olduğu kanısına vardım. Forumda açacağım konuyu GERÇEKTEN araştırdım ancak üstüne koyacaklarım, soracağım şeyler var ve çoğu kişisel. Biraz da içimi dökeceğim bu sebeple "dertleşme" forumuna açıyorum konuyu :)

Şimdi arkadaşlar, bu sene lise son sınıf olacağım. Amacım öyle kas yapmak falan değil. Doğduğumdan beri tombişim ve şu son 4-5 senedir hele hele 2013'den sonra "tombişlik" artık yerini "iticiliğe" bırakıyor. Allaha şükür hormonal vs bir problem yok, başladım mı diyete kilo veriyorum ancak insanın 50 kg fazlası olunca sabredemiyor ve bırakıyor. 2 sene önce yemeden, içmeden kilo verdim 2,5 katını geri aldım :(

Mayısın ortalarından bu yana diyetteyim. Doktora gittim ve iyi bir diyet listesi aldım. Metabolizmam da hayli hızlı olunca 1,5 ayda 13 kg verdim. Şu an rahatım ancak yaklaşık 35-40 kg fazlam var hala. Malum yaz geldi. E kilo da verdim ancak hala bu kadar fazlam olunca denize girmeye utanıyorum malesef. Temmuzun sonlarında denize gideceğim. Göbeğimden falan pek bir utancım yok aslında. Sıkı egzersizle düzleşti diyebilirim (eskiye göre tabiiki). Tek utancım bir erkek olarak göğüslerim. Doktora gittiğimde jinekomasti değil, morbit obeziteden böyle olduğumu söyledi. Ben de yaza kadar zayıflayıp küçültmeyi düşündüm. Zayıfladım da, ancak denize girecek kadar küçülmedi. "Çok büyük bir şey değil, özgüvenli ol biraz" diyenleriniz vardır belki ancak bunu yaşamış bir erkek bilir neler çektiğimi. Araştırmalarıma dayanarak bölgesel kilo verme diye bir olayın olmadığını öğrendim ancak göğüslerimi sıkılaştırıp, eritmenin sıkı bir beslenme ve egzersiz programıyla hallolacağını da öğrendim.

Bu spora gönül veren sizlerden ricam, bana bir abi veya arkadaş gibi yol göstermeniz :) İyi bir beslenme ve egzersiz programı önerilerinizi an be an takip edeceğim. İçimi dökmeme vesile olduğunuz için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim... :)

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    biz elimizden geleni yapalım ama ilk adımı sen at yarın git bir spor salonuna kayıt ol.zaten yazın salonlar boş olur rahat rahat çalışırsın çevrende çok az kişi olur.sen çalış foruma gel motive ol bir dahaki antremana daha hevesli git biz ancak bunları yapabilirz yeni başlayan birine.zaten kilo fazlan varmış bunun çözümü belli sihirli bir program yok sihirli kelime AZİM.

3. tdurbe

tdurbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, çok haklısınız. "azim" gerçekten bahsettiğiniz "motivasyon" ile harmanlaşınca muhteşem bir sonuç ortaya çıkar. Diyetin ilk evrelerinde bu kadar kilo vermemin sebebi de bu ikiliydi. Destekleriniz için sağolun. Bir de sizlerden öğreneceğim iyi bir program ve sıkı çalışmayla olacak umarım :)

4. tdurbe

tdurbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başka bir yorumu olan?

5. tdurbe

tdurbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önerebilecek fikri, programı olan?

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    sabırlı ol. sakın acele edip saçma sapan ilaçlara vs bulaşma. bu seneyi unutabilirsin. 1-2 ayda istediğin duruma gelmen zor. ama gelecek seneye yönelik uzun vadeli program yap.

Sayfayı Paylaş