Ne yapmam gerekiyor?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EngelliSporcu tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. EngelliSporcu

EngelliSporcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fiziksel engelliyim bacaklarımı kullanamıyorum, bastonlarla yürüyorum. Yağ yakmak istiyorum fakat Cardio hareketlerinin çoğu bacak gerektiren hareketler ve ben bunları yapamıyorum. Aynı ayarda yapabileceğim uygulayabileceğim bir program var mı?

( Bacakta protez olduğu için koşu bandını falan kullanabiliyorum fakat bisiklet olsun ip atlamak olsun onları hiç yapamıyorum )

- Üst vücutta bir sıkıntı yok. Yaklaşık 6 senedir baston kullanıyorum ve asansörsüz bir evde oturuyorum 5. katta bu yüzden istemsiz bir şekilde fit bir görünüm oluştu fakat beslenmeme dikkat etmediğim için yağ oranımda çok yüksek isteğim bu yağları yakmak çünkü 85 KG oldum bacaklarım artık beni taşıyamıyor yatalak kalmaya kadar yolu var

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM İYİ FORUMLAR

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yağ yakmak için kilo vermek için kardiyo şart değil helede hareketli bi hayatin varsa ki yurumek bile senin icin ciddi bir hareketmiş.Kilo vermenin temel mantiği gün icinden yiyeceklerden aldiğin enerjiden fazlasini harcarsan vucut enerji ihtiyacini karsilamak icin yağlari yakmaya baslar yani sen gunde 2500kcal harcicak kadar fiziksel aktivitede bulunuyorsan ve 2300 kcal alirsan yağ yakarsin.Kardiyo sadece gün içinde harcadiğin kaloriyi arttırır.

Sayfayı Paylaş