NE YAPMALIYIM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve christopher62 tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. christopher62

christopher62 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Boyum 1.90 Kilo 91 Omuz çevresi 115cm Bel 102cm Kol soğuk 36cm
    6 ay evde flexor hocanın programını uyguladım 2 aydırda salonda çalışmaktayım şuan savaş cebeci bulking programı uyguluyorum 1.ayım biticek.
    Bulking yapınca çok çabuk yağlanıyor bel çevremde çok yağ toplandı. Definasyon yapmayı düşünüyorum ama yeterince kas kütlesi elde ettiğimden emin değilim ne öneririsiniz ne yapmalıyım definasyon mu yoksa bulkinge devam mı veya başka bir yolu var mı yardımcı olursanız sevinirim .

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    o boy ve kiloya rağmen o ölçülerle bulk yapma. benim fikrim; kesinlikle definisyon yap, kalori makro mikro ayarlarını tekrar gözden geçir.

ne kadar yağ hücresi, her konuda da o kadar problem demek. yağlıyken yapılan bulk da dolayısıyla verimsiz oluyor.

3. christopher62

christopher62 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki hocam ne kadar süre definasyon yapmalıyım 3 ay 5 ay , neye göre belirlemeliyim artık definasyonu bırakmayı

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    benim fikrim savaş cebeciyle benzer, karın kasları belirgin olana kadar definisyon, yaklaşık %10-15 yağ oranı civarı oluyor kişiye göre değişir. Yani bel, karın temiz olacak.

yağ oranına, kilona göre değişir süre orasını bilemem, ama çok kısa sürede yapmaya kalkma.

Sayfayı Paylaş