NE YAPMALIYIM ARKADAŞLAR ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cool.life tarafından 28 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar ben bu spora yeni başladım öncedende evde şınav barfiks 6 kg lik dumbell lerle çalışmışlığım var bir 4 5 ay kadar bu şekilde geçen sene evde kendi çapımda çalıştım burda sizin verdiğiniz programlara bakarak boyum 1.78 kilom 70 vücut tipimi hala bende çözemedim bileklerim ince buna göre ekto yapıya sahibim formda okuduğum bilgilere göre ama göğsüm ve omuzlarım oldukça kiloma göre iyi sayılır bu sene maddi durumlardan dolayı idareten bir salona yazıldım ucuz bir salon beslenmeyle ilgili formda baya bir araştırma yaptım malum maddi sıkıntılardan dolayı hergün düzenli beslenemiyorum artı iş güc derken spora zor zaman ayırabiliyorum geceleri çalıştıgım içinde pek bir verim alamıyorum antremanlarda bazen çoğu hareketde tıkanıp kalıyorum bazı antremanlarda çok iyi oluyoken bazı antremanlarda 5 kg lik dumbell ile 2 seti çıkaramayabiliyorum zaten çoğu hareketde zorlanıyorum yani tam tamına 4 4 lük hiç bir hareketi yapamıyorum bu güçsüzlük sorununu nasıl aşablirim birde sizden örnek bir beslenme programı istiyorum arkadaşlar düşük bütceli rahat rahat uygulayabileceğim bir beslenme programı olursa çok sevinirim bu aylarda sigarayı bıraktım ona ayırdıgım bütceyi beslenmem için kullanacam max aylık bu spor için 300 tl bütcem var birde bu vücut tipi olayını ilk defa burda okudum acayip kafama takıldı sizce benim vücut tipim ne bileklerim ince gayet parmaklarımla kavrayabiliyorum ama sadece kollar ve bileklerim zayıf diğer bölgeler normal zayıf değil şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar :)

2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    aleyküm selam hocam benim fazla bi bilgim yok ama benim programımda pazarla pazartesi peş peşe gögüs ön kol vardı pazar 60 70 kg takıp bench yaparken pazartesi 20 30 kg benchi zor çıkarıyodum vücut iyi beslenmediği ve dinlenmediği içinmiş programını gözden geçir derim

3. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle ilgin için teşekkür ederim kardeşim haftada 4 gün spora gidiyorum antreman programım şu şekilde arada tabi günlerinde değişiklik olabiliyor ama genelde bu şekilde
    Pazartesi
    göğüs-önkol-kanat
    Salı
    Bacak
    çarşamba
    OFF
    perşembe
    omuz-sırt-arka kol
    Cuma
    göğüs-önkol-karın
    Cumartesi
    OFF
    Pazar
    OFF

Bu arada beslenme çok çok kötü yoksa o kadarda ağır çalışmıyorum yani ondan olabilir

4. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    bence şöyle de yapabilirsin pazartesi gögüs on kol salı sırt arka kol perşembe omuz bacak cuma gögüs onkol tekrara yaparsın her antrenman sonunda karın çalışabilirsin bence bide gece çalışıyorum dedin uykunu sabah çok iyi alman lazım vucudun dinlenmezse zaten yapamazsın spor salonu hergün açıksa pes peşe değil pazartesi çarşamba cuma pazar gibi yapabilirsin bide beslenme bi diyet uygulayamıyorum diyosun isten dolayı ama şöyle yapabilirsin besinlerini seçersin maddi sıkıntıdan dolayıda ucuz ama kaliteli besinlere yüklenebilirsin mesela tavuk gögüsü 500 gramı felan 7 8 tl olması lazım lor peyniri kilosu 5 tl yulaf 4.5 tl paketi süt ürünleri öyle çok pahalı değil onun dışında pilav ve esmer makarna çok pahalı değil 300tl ile rahat karşılayabilirsin ben öğrenciyim ve daha azı ile diyet olmasada düzgün beslene biliyorum sabahları yumurta muz süt vs ara öğün lor peyniri öğlen işte tavuk gögüsü bulgur pilavı vs şeklinde olur sigarayada geri başlamamanı öneririm spor yapıyosun kendine zarar verme :)

cool.life ve mali67 bunu beğendi.
  5. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Eyvallah kardeşim çok saolasın :) antreman önerisi için teşekkür ederim dediklerini uygulamaya çalışacam sigaraya başlamam herhalde son bi haftada filan beslenmemi oturtmayı başardım biraz dedigin şekil yulaf lor peyniri tam buğday ekmegi makarna pilav ağırlıklı besleniyorum tavuk göğsü arada yiyorum ton balığı filan devamlı olmasada yiyorum ama düzen yok mesela bir hafta iyi beslensem öbür hafta istesemde olmuyo yani bazen 1 ekmek tavuk dönerle günü geçiştirdigim oluyor evdeyken sıkıntı yok iyi besleniyorum ama işte oldugumda filan ne bulursak yiyoruz bu aralar oturtmaya çalışıyorum yavaş yavaş sigaraya başlamam herhalde zaten meyvelerini verdi 1 ayda 68 kg idim 70 oldum bir ayda sigarayı bırakınca iştah açılıyo biraz :)

6. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    ben 1 aydır fitness yapıyorum ama 7 8 sene bi kickboks geçmişim felan var konularıma bakarsan vücudum idare eder gibi gelişimime bakarsan 60kgdim 2 3 ayda 78e çıktım şuan 76yım ama düzenli beslenemiyorum bende artık midem bulanıyo aynı şeylerden ama forumda güzel şeyler var araştır bence sürekli

cool.life bunu beğendi.
  7. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Baya araştırdım formu çok faydalı şeyler var dediğin gibi yemek tariflerine kadar ama benim dikkatimi şu vücut tipleri çekti tarife göre ektoyum sanırsam ama sadece kollarım biraz zayıf :) bileklerimi parmaklarımla tam kavrayabiliyorum ama kollarım o kadarda zayıf degil bileklerim sadece biraz zayıf tam çözemedim bu konunun aslı nedir ?

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bileğini başparmak ve serçe parmakla sarabiliyorsan ekto derler.
    beslenme dinlenme antrenmandan bile önemli bu işde.yoksa gücün olmaz idmanlarda.
    haftada neden iki kere göğüs çalışıyorsun.3 er bölge girmeye çalışıyorsun.belkide ağır geliyordur beslenmede sorunlu diyorsun zaten.
    ptesi göğüs önkol
    salı bacak
    perş omuz arka kol
    cuma sırt yapabilirsin aslında.
    idmanalrda enerjik olman lazım.yulaf ezmesi(4,5tl), lor peyniri (5tl), süt (2,5 tl), tavuk göğsü (10tl) kurubakliyat ve bulgur (5tl) aklıma gelenler.300tl aylık sana yetecek bir para beslenme için.

UZİKONİGRASSE bunu beğendi.
  9. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bende 300 tl nin rahat bir şekilde beslenmeme yeteceğini tahmin ediyorum ama velhasıl kelam iş gereği devamlı geceleri çalıştıgım için hiç bir düzen kalmıyo insanda gece ayaktasın full sabah saat 10 da eve geliyorsun kahvaltı yapmayı bile istemiyor canım coğu zaman atıştırmayla geçiştriyorum ama düzene oturtmaya çalışıyorum yavaş yavaş
    antreman programı için saol hocam dedigin gibi ağır geliyor sanırım

10. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    idmanların hakkını verirsen zaten yemek isteyeceksin.bende ilk zamanlar başladığımda yemek yerken zor gelirdi.düzensiz bir hayattan düzen oturtmayaçalışıyorsun gunde 2 öğün yerdim saçma sapan şeyler onalrda :)
    şimdi 1 yıl oldu gunde 4-5 öğün yiyorum vucut istiyor engel olamıyorsun.

cool.life bunu beğendi.
  11. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam zaten sırf biraz düzenim olsun yediklerime içtiklerime biraz dikkat ediyim ne bileyim kendime bir faydam olsun diye başladım zaten spora sigarayı bıraktım tamamen beslenmeye ayıracağım 300 tl zaten benim her ay düzenli olarak 5 senedir sigaraya verdim paraydı spora başladım bıraktım ona harcayacağım parayı beslenmeme harcıyacam inşAllah ah bide şu beslenmeyi düzeltebilseydik çok iyi olacakta zaman sabır lazım :)

12. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    sabır acele eetme sen yeter ki azmet hepsi duzene girecektir.idmanda döktüğün teri düşün emeğini düşün karşılığını almak için çaba sarfedeceksin ve alacaksında.

cool.life bunu beğendi.
  13. cool.life

cool.life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim yardımın için

mali67 bunu beğendi.
  14. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    naçizane tavsiyemdir ben tşk ederim.kazasız belasız sporlar.

cool.life bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş