Ne yapmalıyımm ? Kafam çok karışık ...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Londongrammar tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Londongrammar

Londongrammar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar. Ben Mart ayında spor salonuna başladım ve Ağustosa kadar devam ettim 100 kg'den 82-83'e kadar düştüm. Ama şuan lise sondayım ve üniversite sınavlarına hazırlık dershane kurslar falan derken zamanım kalmıyor akşam 6-7 gibi eve dönüyorum. Spor salonunu mecburi olarak bırakmak zorunda kaldım ve neredeyse son 1 aydır diyet falan yapmıyorum. Dün amcam sen kilomu aldın yine dedi. Ödüm koptu tartıldım aynıyım. Arkadaşlar diyet olarak ne yapmalıyım. Burda özel diyetisyen vs yok. Devlet hastahanesindeki diyetisyenler hazır bi liste yapmış gidene onu veriyor. Evde yapabileceğim fazla zamanımdan çalmayacak egzersiz programları + bir diyet listesine ihtiyacım var. Deneyimlerinize sığınıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz? Şimmdiden çok teşekür ederim .

2. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Evde egzersizi bosver, arada kosuya yuruyuse cik sinav onemli sonucta.
    Beslenme
    Kahvaltidan yarim saat once limonla maydonoz yiyin
    Sabah 3 yumurta beyazi bi kup peynir az domates ve salatalik
    Ara ogun 1 tane muz
    Oglen et, tavuk ya da balik 1 porsiyon
    Ara ogun 10 badem, 3 ceviz ya da 5 findik
    Aksam da salata
    Kolay gelsin :)

Londongrammar bunu beğendi.
  3. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    dostum biraz zaman ayırman lazım önce günlük kalori ihtiyacını hesapla bunun internetteki iyi sitelerden bulabilirsn orda sana ne kadar çok soru sorarsa o kadar ii boy kilo haftada kaç gün spor vs sonra örneğin 2500kcal ise şuan yağlıysan 2000 çevresi alırsın bunu ise yediklerini bi deftere yaz sonra hesapla sonra rütuşlarla ayarla ve ona göre beslen internete yaz örneğin karpuz besin değeri diye programını çıkart böylece başarılar :)

4. Londongrammar

Londongrammar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yorumlar için çok teşekkür ederim :)
    Ya haklısında inan o kadar yoğunum ki dershaneden akşam 6-7 gibi geliyorum 2 kelime çalışıyorum yatıyorum sonrada :(

5. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    knki maddi durumunu pek bilmiyorum pek de sağlıklı değil ama gainer desteği alabilirsin dersaneye yemeq qetirmek biraz kotu bi durum bnde bu sene zorlancam ama gainer kaloride sana yardımcı olur ama dediğim gibi 1 dkni alır en fazla kalorini hesapla
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2014 ---
    nete yaz vücut geliştirme kalori hesaplama diye ordan gir ilk çıkana bnde ordan yapıyorum beslenme programımı

6. Londongrammar

Londongrammar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi öğleden sonra etütüm var ama gelir gelmez yapıcam o dediğine de bakıcam , çok teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ağustos 2014 ---
    Demin gainer'e baktım ama kilo aldırıcı yazıyor.. Ben kilo vermeye çalışıyorum aman paşam etme eyleme :D

Son düzenleme: 28 Ağustos 2014
  7. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ben gaineri tavsiye etmemin nedeni rahat biraz ucuz değil kilo versende kalori alcan sonuçta bn rahatlık olur diye dedim yoksa tabi kilo aldırıcı

8. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Birine beslenme programı yazmak işin ehli değilsen doğru bir şey değil; ama sınava hazırlandığın ve yardıma ihtiyacın olduğu için sana yardımcı olacağım. Öncelikle vücut tipini ve kan grubunu öğrenebilir miyim?

9. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bence işin ehli olcak çok bişey yok adam zaten zayıflama çalışıo

10. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bu işler o kadar kolay değil, ben 2009 senesinden beri zayıflama üzerine araştırma yapıyorum, her şeyin bir yolu yordamı var. Herkese standart şunu azalt, proteini daya, yağ yakıcı al demeye gerek yok. Hacim alırken de aynı tatava; pilav ye 2 katı protein al, şu ek takviyeleri al vs. vs. ama olmuyor işte herkeste her program tutmuyor. Spor yapmadan verimli bir şekilde kan grubuna uygun sağlıklı bir beslenme programı hazırlamak o kadar da kolay değil; birçok insan kan grubuna göre beslenme ne onu bile bilmiyor zaten. Eğer arkadaş vücut tipini ve kan grubunu söylerse vaktim olduğu zaman uygun bir beslenme programı hazırlayacağım. Zayıflama işi 2 makale okuyup, proteini arttırıp karbonhidratı azaltmak, fitness yapmak gibi sıradan ve basit kurallar içerseydi diyetisyenlik, doktorluk gibi meslekler olmazdı. Ayrıca zayıflamak kalori hesabına göre olmaz, 3000 kalori ihtiyacın var 2500 al kesin zayıflarsın diye mantık yok. Zayıflamanın yağdan olması var, sudan olması var, kastan olması var, ayrıca toksinler var.

SoldiersOfGod ve mehmet2576 bunu beğendi.
  11. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    knki dalga geçmek için demiyorum sen nerden öğrendin bunları yabancı kaynak vs?

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kan grubuna göre beslenme şekli nasıl değişmeli?

13. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    90'lı yıllardan beri bu sektörde olan, Almanya'da yaşamış fitness ve beslenme eğitimi almış boksör bir abim (hocam) var; o yüzden az biraz böyle şeylerde bilgim mevcut.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2014 ---
    Kilo vermek için mi? Kan grubu beslenmesiyle ilgili bilgi almak için DR. Öz'ün tavsiyeli kitabı mevcut okuyabilirsin veya Mehmet Ali Bulut'un kitabı piyasada bulunmakta.

14. Londongrammar

Londongrammar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok teşekkür ederim ve aynı zamanda özür dilerim bukadar geç döndüğümm için ama ezberlemem gereken 720 kelime vardı 2 deneme falan baya yoruyolar dershanede . Hemen mesaj olarak atacağım.
    Sanada çok teşekkür ederimm :) Zaten fiyatları baya uçukmuş batımda :)

15. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

İşe şu adamı dikkate almamakla başla

Londongrammar ve doxux bunu beğendi.
  16. Londongrammar

Londongrammar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bunları zaten elimden geldiğince yapıyorum ? Sadece sabah 3 yumurta yemiyorum :(
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2014 ---
    Ya arkadaşlar ygs mart 15 te ozamana kadar çok bişey istmiyorum hani ayda 1-2 kilo versem yine razıyım. Mart 15'ten sonra spor salonuma tekrar döncem zaten :(

17. je ne regrette rien

Yahu yumurta dediğin ne ki senin? Önemli olan şey kalori. Yok maydonozu limona batır yok ekmeği kepekle ye. Sen kaloriyi düşürmedikçe yağ yakımı olmayacak. 2000-2200 kalori almayı dene hareketli ol yağ yakmaman için bir sebep yok. Diyet listesini kendin araştırarak yaz başkalarının diyet listesini uygulama. Şu yukarıdaki yüksek zekalı insanın verdiği liste bu forumda barınamaz. Ayrıca porsiyona göre değil gramaja göre hareket et. Elektronik tartı edin mutlaka. Pahalı bir şey değil 20-30 civarınada bulabilrsin. Amacın yağ yakımsa benim düşüncem yine de ağırlık antrenmanı olsun. Cardio da gerekli. Ve son olarak haftada 500 gr yağ ideal.

18. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Hocam yazdigim seylere katilmayabilirsiniz, ama kendi yazdiginiz seyler hos degil. Kendi yaptigim ve verim aldigim diyeti yazdim ben yardimci olmak adina oraya. Konuyu acan arkadas ister uygular ister uygulamaz, bu sekilde yazmaniza gerek yok.

19. je ne regrette rien

Araştıracağın çok konu var. Sende işe yaramış olabilir ama sadece yağ yaktığına eminmisin? Seni kırmak istemiyorum ama bu diyet bildiğin hürriyet tarzı köşe yazısı diyeti.

20. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kesinlikle katılıyorum evet böyle bişi var.. Yağ atımı farklı toksinlerin atımı farklı suyun atımı farklı.. Bunu zaten Ahmet Maranki, Kemal Milar gibi hocalarda söylüyor.. Mesela bi Karbonatlı Su formülü var, 1 bardak suya yarım çay kaşığı kadar karbonat atıp sabah aç karnına içmek gibi bi mucize var, bunu Kemal Milar öneriyor ve bizzat biz denedik. Bu karbonatlı su vücuttan yağları öyle bir atıyor ki ben bile şaşırdım bunu görünce.. Çok yağlı olan birine bunu düzenli olarak içirdik, sonuç ne mi? Vücutta yağ normal bi insandan fazla olduğundan dolayı ishal, kusma, şişliği almak adına alttan ve ağızdan gaz çıkarımı ve daha nice çok şeyler var bu işler öyle yüzeysel değil.. Mesela gerçi şu an aklımda yok ama, bi kan grubunun kesinlikle domates tüketmemesi gerekiyor çünkü kanı inceltiyormuş, her kan grubunun kendine göre ihtiyacı var, hangi birimiz beslenme programlarına başlamadan önce diyetisyenlere gidip kanımızı bilmemneyimizi ölçtürüp vücudun eksiğini fazlasını görüp ona göre bi beslenme programı çıkarttırdık? Bilmiyorum hiç çıkarmı..

Fraktal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş